Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niezamawiane wiadomości mogą być przydatne

Niezamawiane wiadomości mogą być przydatne

Q! 16 Grudnia 2009 16:30

0 0

Chociaż przesyłane na telefony komórkowe "zautomatyzowanych" treści mają raczej negatywną opinię, to jednak odpowiedni ich dobór może się spotkać z akceptacją osób, do których są kierowane. Jest to obserwowane głównie wśród młodszych użytkowników telefonii komórkowej - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę analityczną Harris Interactive oraz Varroli Corp., jednego z dostawców takich usług.

Według przedstawionych wyników badań, aż 96% ankietowanych uważa przynajmniej część automatycznie generowanych wiadomości wysyłanych na ich telefon jako bardzo użyteczne. Wśród akceptowanych wiadomości znajdują się zarówno te mówiące np. o czekającej na odbiór przesyłce, jak i przypomnienie o konieczności spłaty karty kredytowej. Z drugiej strony tylko 10% użytkowników akceptuje informacje natury politycznej czy oferty kredytowe banków.

Akceptacja automatycznych informacji różni się znacząco w zależności od grupy wiekowej, do której jest kierowana. Na przykład 63% młodszych użytkowników telefonów stwierdziło, że automatyczna informacja o konieczności spłaty karty kredytowej jest informacją przez nich pożądaną. Odsetek ten wśród osób powyżej 55. roku życia zmalał już jednak do poziomu 25%. Z badania możemy się również dowiedzieć, że niezamówione, standardowe informacje są nie tylko nieefektywne, ale również irytują i zniechęcają odbiorców do produktów, których dotyczą.




Wywiad został przeprowadzony w dniach od 20. września do 2. października, a wzięło w nim udział 2309 dorosłych osób.

Według kolejnych badań, przeprowadzonych przez firmę analityczną Forrester, 85% ankietowanych wykorzystuje co najmniej jedną technologię, która pozwala im na uniknięcie niezamówionych materiałów reklamowych. Dotyczy to głównie informacji przekazywanych za pomocą sieci Internet, jednak odsetek ten pokazuje, że nietrafiona informacja może być nie tylko nieskuteczna, ale również przynieść jego nadawcy więcej szkód, niż pożytku.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 9
  • 0

    1.  2009-12-16 17:20:19

    reklamy smsowe zablokowałem po stronie operatora, internet - adblock, rtv - dobrze, że bedzie ciszej, ale i tak zmieniam kanał, poza tym mało oglądam tv, najbardziej wkurza mnie ten śmietnik na klatce schodowej, niestety połowa sąsiadów dokłada do kotła, bo zamiast wyrzucać reklamy, to śmiecą jak ci co roznoszą

  • 0

    2.  2009-12-16 18:40:39

    Osobiście dla mnie żadne niezamawiane wiadomości nie są przydatne. Wiadomości które ewentualnie dostaje z banku zamawiam, nie siedziałbym w banku który bez mojego pozwolenia nękał by mnie smsami czy cholera wie czym tam jeszcze. Resztę "śmieci" mam zablokowane, chociaż raz na miesiąc z się coś przesmyknie na smsa.

  • 0

    3. ~  2009-12-16 23:48:29  host: 213-92-154-135.serv-net.pl

    nie po to place za telefon aby dostawac smsy reklamowe, chocby nie wiadomo jak byly przydatne.

  • 0

    4. ~impassive  2009-12-17 07:31:26  host: chaos.tpnet.pl

    Niezłe badania. Kto je robił, spamerzy? Mistrzem świata w spamowaniu jest Era. Wysyłają spamy esemesowe nawet tym, którzy zastrzegli, że nie chcą otrzymywać wiadomości marketingowych. Po dziewięcioletnim użeraniu się z BOA dałem kopa PTC, zmieniłem numer i operatora i mam spokój. Polecam.

  • 0

    5.  2009-12-17 08:18:58

    #4: ja też uciekam od ery, tylko wydzwoniliśmy te skarbonki z podwójnych doładowań, bo już miałem dosyć pokręconych promocji i pakietów, ale co do spamu, to się nie zgodzę, po zastrzeżeniu nic nie przysyłają, może zastrzegłeś i jednocześnie korzystasz np. z bramki bezpłatnej lub innej usługi, z której korzystanie wymaga zgody na otrzymywanie spamu smsowego

  • 0

    6. ~mirekb  2009-12-17 09:56:48  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    a ja lubie smsy reklamowe..zawsze szukam odnośnika do jakiegokolwiek regulaminu proponowanych konkursach,ofertach.zwykle nie ma żadnych konkretnych informacji

  • 0

    7. ~blablabla  2009-12-17 10:06:49  host: 188.33.198.147

    Badania, które robi firma wysyłająca spam. Wraz z firmą "analityczną" Całkiem ciekawe;] Nie trzeba być nawet "analitykiem", żeby stwierdzić bezsensowność takich "badań".

  • 0

    8. ~impassive  2009-12-17 10:54:03  host: gaja.tpnet.pl

    5. Wojtaszek, się nie zgodzisz? OK. Twoje prawo. Erze dałem kopa po próbie wyłudzenia ode mnie 4,88 zł na "mercedesy".

  • 0

    9.  2009-12-17 16:17:27

    8: i słusznie, "nie zgodzę" tak bardziej w przenośni, nie popieram tego typu akcji czy ktoś wypisał się czy nie z tego spamu, to jest zwyczajne oszustwo, nie mniej na moje telefony spam nie dochodzi

Dodaj swoją opinię