Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niewiarygodnie cienkie smartfony od Huawei

Niewiarygodnie cienkie smartfony od Huawei

Q! 9 Stycznia 2012 14:32

0 0

Huawei zaprezentował dwa najcieńsze na świecie smartfony z systemem Google Android, model Ascend P1 oraz P1 S. Ten drugi ma grubość zaledwie 6,68 mm!

huawei ascend p1 sHuawei Ascend P1 oraz P1 S posiadają ekran Super AMOLED o przekątnej 4,3 cali i rozdzielczości qHD (540 x 960 pikseli), który chroni szkło Gorilla Glass. Wbudowany aparat z podwójną diodą LED i matrycą wykonaną w technologii tylnej iluminacji pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 8 Mpix oraz rejestrowanie materiałów wideo w jakości FullHD 1080p. Przedni aparat o rozdzielczości 1,3 Mpix nagra film w jakości HD 720p.

huawei ascend p1 sSercem urządzeń będzie dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4460 Cortex A9, którego zegar pędzić będzie z częstotliwością 1,5 GHz. Dedykowany układ graficzny SGX 540 odpowie za obsługę operacji multimedialnych. W ramach wsparcia otrzymają one 1 GB pamięci operacyjnej oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Wszystkimi tymi dobrami zawiadywać będzie Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Pozostałe możliwości obydwu telefonów to transmisja danych w technologii HSPA, Wi-Fi (b/g/n) oraz obsługa modułu Bluetooth 3.0 HS.




Huawei Ascend P1 S będzie miał szerokość 64,8 mm oraz grubość zaledwie 6,68 mm! Do sprzedaży trafi również model P1 o takich samych parametrach, ale o grubości 7,69 mm. Napędzać je będzie ogniwo o pojeności 1670 oraz 1800 mAh, a tylna, metalowa obudowa pokryta zostanie specjalną powłoką PPVD, która odpowie za jeszcze bardziej wydajne odprowadzanie ciepła.

Huawei Ascend P1/P1 S trafią na rynki w II kwartale 2012 roku. Dostępne będą w kolorze czarnym, białym oraz różowym. Na półkach sklepowych należy się ich spodziewać w Europie, Azji i Pacyfiku, Ameryce Północnej, Australii, na Bliskim Wschodzie oraz w Chinach.

Źródło tekstu: The Unwired     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15.  2012-01-09 17:03:36

    Samsung pewnie zejdzie zaraz do 5 mm.

  • 0

    16. ~  2012-01-09 17:11:40  host: 77-255-151-138.adsl.inetia.pl

    1@ smukła to może być kobieta. Powiedz jej, że jest cienka to cię zdzieli patelnią lub czymś co ma pod ręką. Jak jej powiesz, że jest smukła to już co innego. Może nawet zyskasz w jej oczach. Na tym przykładzie widać, że nie jest to to samo. A wracając do artykułu, to nie wziąłbym taki cienkiego telefonu. Bałbym się abym go nie złamał.

  • 0

    17. ~123  2012-01-09 18:40:41  host: 91-145-152-132.internetia.net.pl

    "matrycą wykonaną w technologii tylnej iluminacji" Czyli CMOS BSI?

  • 0

    18. ~andruszka82  2012-01-09 18:48:57  host: apn-77-114-221-107.dynamic.gprs.plus.pl

    a wie ktos moze zy ten super amoled w 1P s bedzie mial rzeczywista ilosc pixeli czy bedzie w technologi pen tile czy jak tam to zwa? Fajnie ze super amoledy coraz czesciej pojawiaja sie w u innych producentow niz samsung

  • 0

    19.  2012-01-09 19:24:07

    Jeśli cena będzie w stylu Huawei to wróżę mu olbrzymi sukces.

  • 0

    20. ~sintesi  2012-01-09 19:24:09  host: 178-36-97-247.adsl.inetia.pl

    ... tak z ciekawości ... co oznacza, że można się ich spodziewać w Pacyfiku?? Będą jak jakieś rybki specjalne, czy coś ? ;)

  • 0

    21. ~  2012-01-09 19:42:30  host: apn-77-114-221-107.dynamic.gprs.plus.pl

    @20 ja to rozumie przez rejon wysp na pacyfiku (ale nie wnikam jakie tam sa kraje/republiki)

  • -1

    22. ~HD  2012-01-09 20:10:07  host: 89-77-4-69.dynamic.chello.pl

    SKORO HŁAŁEJ ZROBIŁ TAK CIENKI TELEFON TO CO ZROBI RESZTA-SAMSUNG, APPLE?PEWNIE TAK CIENKIE,ŻE NIE ZMIEŚCI SIĘ GNIAZDO ŁADOWARKI..

  • 0

    23.  2012-01-09 20:25:06

    @satan-brawo. jestem tego samego zdania. bardziej mi sie przyda bateria/telefon ktory "trzyma" tydzien niz ok 7 mm grubosci telefon

  • 0

    24. ~andruszka82  2012-01-09 21:13:31  host: apn-77-114-221-107.dynamic.gprs.plus.pl

    Nokia N8 ma 1200mAh (dane ze strony noki-nie moge zweryfikowac bo nie mozna jej wyjac) i jakos sobie radzi bez przeszkod wiec to nie od pojemnosci zalezy ile wytrzyma bez ladowarki a od systemu i optymalizacji pracy. a to juz kazdy robi po swojemu wiec nie ma co wyrokowac

  • 0

    25. ~  2012-01-09 21:21:16  host: z06-06.opera-mini.net

    24. Nie sądzę aby huawei robił tej samej klasy ogniwa co nokia, więc to to może szybko padać.. Ale praktyka - to fakt, najważniejsze!

  • 0

    26. ~Labiel  2012-01-10 10:36:11  host: hfr17.internetdsl.tpnet.pl

    25. Żeby Nokia robiła jeszcze dobre ogniwa to mógłbyś tak mówić.

  • 0

    27.  2012-01-10 10:47:54

    Przecież chyba ani Nokia, ani Huawei, ani inni producenci nie robią baterii sami.

  • 0

    28. ~  2012-01-10 10:49:41  host: z47-15.opera-mini.net

    26). Tak mogę mówić. Nokia robi jedne z najlepszych baterii na rynku. Nie wiem natomiast skąd Ty takie banialuki wyciągasz, że nie? Pierw sprawdź czy masz oryginał.

  • 0

    29. ~  2012-01-10 10:51:29  host: z47-15.opera-mini.net

    27). Fakt, nie robią może sami, ale nie zmienia to faktu co jest lepsze.

  • 0

    30.  2012-01-10 11:04:17

    Jak już dodawałem o Noki, to podobnie daje sobie radę Sony Ericsson. * PS. Przelew Sms w Orange nie działa już 3 dzień :-(

  • 0

    31. ~  2012-01-10 11:37:56  host: bnj189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A weź podejmij coś takiego z biurka. Paznokcie sekretarki nieodzowne.

  • 0

    32. ~domsc  2012-01-10 12:07:41  host: user-109-243-219-187.play-internet.pl

    no to ładnie jak będą po 800 to biore ;)

  • 0

    33. ~popek  2012-03-29 06:48:08  host: 178.212.120.129

    Parametry całkiem niezłe, ciekawe ile to to będzie kosztować. Jestem przekonany, że Huawei potrafi zrobić dobry telefon. Strzelili sobie samobója dając do testów ideosa, i poszła fala że to badziewie (bo ten model faktycznie jest niedopracowany), ale już U8800 jest całkiem w porządku, jednak u żadnego operatora w Polsce nie można go kupić. Pytam się więc why? Ciekawe jak z Ascend będzie.

  • 0

    34. ~iMSQ  2012-05-28 09:38:44  host: 212.160.172.70

    @32 cena bedzie na wolnym rynku ok 630.. ale $$. Czekamy na test wtedy bedzie mozna cos wiecej powiedziec

Dodaj swoją opinię