Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niestandardowe dzwonki dla SMS znowu dostępne w Samsungach

Niestandardowe dzwonki dla SMS znowu dostępne w Samsungach

Ta_Monika 17 Czerwca 2018 07:11

1 2

sms s9

Wiele można mówić o smartfonach Samsunga, nie można im jednak odmówić mnogości funkcji, ułatwiających życie. Jedną z nich była możliwość przypisania sygnału otrzymanego SMS-a do numeru z listy kontaktów. Funkcja ta, znana od dawna, dostępna była dla wszystkich smartfonów koreańskiego producenta, działających z Androidem Nugat i starszych. Nagle została usunięta z Androida Oreo, a następnie przywrócona po licznych wpisach zdenerwowanych użytkowników.

Możliwość personalizacji dźwięków wiadomości zniknęła z telefonów z fabrycznie wgranym Androidem Oreo (Galaxy S9 na przykład), ale również z pozostałych urządzeń korzystających z ósmej wersji Androida, po ostatniej aktualizacji. Forum Samsunga zostało zalane skargami, których uzbierało się ponad 150 stron, po czym producent zamknął możliwość dalszego komentowania tematu.




Po tak licznym odzewie użytkowników została udostępniona nowa (4.4.30.5) wersja aplikacji Wiadomości, która posiada ponownie możliwość ustawienia spersonalizowanego dźwięku SMS-a. A Wy korzystacie z tej funkcji, czy mogłaby dla Was nie istnieć?

Źródło tekstu: androidauthority.com, wł     
Źródło zdjęć: galaxys9userguide.com

w sumie: 74
  • 0

    59.  2018-06-18 09:43:51

    58 - słabe to jest ;-)
    Ale jeśli czujesz się podbudowany swoją przenikliwością... Cieszę się z Tobą!

  • 0

    60.  2018-06-18 09:49:34

    Ja mam dzwonek połączenia standardowy w iPhone i nie zmieniam bo w sumie po co? To tylko sygnał żebym słyszał że ktoś dzwoni. Ustawiać dzwonki SMS dla każdego z osobna to już dla mnie kompletna abstrakcja, przecież smsy się czyta, No to gdy czytam to wiem kto napisał.
    @troip A skąd masz dane jak robi większość ludzi? Ktoś prowadził jakieś badania na ten temat? Bo jesli wyciągasz taki wniosek na podstawie jedynie własnych obserwacji to ja mam zupełnie odmienne. O ile na dzwonek połączeń ktoś jeszcze sobie coś ustawia to na SMS zwykle ludzie mają klasyczne dźwięki. Wystarczy jechać autobusem albo pociągiem i się wie.

  • 0

    61.  2018-06-18 09:49:54

    At, 56
    Twoje komentarze są mniej więcej takie, jakby furman z kierowcą dyskutował o możliwościach i prowadzeniu samochodu.
    Nie wiem po co się w ogóle wtrąciłeś w rozmowę na temat personalizacji.
    Pisanie komentarzy,w stylu ja w Nokii nie używam i nie jest mi to potrzebne.
    Podobne komentarze zapewne będziesz pisać kiedy będzie mowa o ekranach dotykowych.
    Że nie używasz i nie jest ci to do niczego potrzebne.

    Mamy 2018 rok, i to że ty i kilku tobie podobnych tu na telepolis używa smartfona tak jak wyjęli go z pudełka to tylko o zacofaniu świadczy. I nie ma się czym chwalić.
    To tak jak byś w nowoczesnym aucie potrafił tyko silnik światła i wycieraczki włączyć.
    Niby można, nie używać wszystkich udogodnień , które oferują nowe auta wyższej klasy, (przeważnie z niewiedzy jak tego używać) I jeździć jak maluchem.
    Ale żeby się tym chwalić?

  • 0

    62.  2018-06-18 09:58:25

    61 - cytat:
    14. wlo 2018-06-17 14:45:53 12 - tylko jaki to ma sens?
    Tak - dla Ciebie ma. Ale czy dla wszystkich musi mieć - bo zapamiętanie nie powinno być problemem? I co ma do tego tabiczka mnożenia? Bo nie wypada jej nie znać, więc nie wypada niemieć zróznicowanych dzwonków?
    Gość Ci napisał co On myśli o zapamiętywaniu sygnałów. Przeszkadza Ci jego opinia? Bo nie jest zgodna z tym co Ty robisz?

    Ty masz z głową problem?
    Już Ci dawno mówiłem, że używam smartfonów - i to pewnie zanim Ty zacząłeś ich używać. A to, zę podsawowy móij numer "umieszczony" jest w E52, to akurat nie ma najmniejszego znaczenia. Tego numeru używam praktycznie wyłacznie do rozmów i esemesów - ale nie, nie pisanych z klawiatury... W 99,9% wysyłam je z komputera przez podłaczony telefon.

    Mało wiesz i bez sensu pieprzysz... ;-)

  • 0

    63.  2018-06-18 10:02:32

    Iphoneski, co do iPhone to wcale się nie dziwię, że używasz jednego dźwięku, ponieważ ios jest totalnym dnem jeśli chodzi o personalizację, mało kto wie jak przekonwertować dźwięk do M4a nie dłuższy niż 20 sekund.
    Ponieważ tylko taki dźwięk można w iPhone ustawić jako dzwonek.

    Właśnie powyżej pisałem o tym, ludzie dla których personalizacja nie jest istotna to wybierają właśnie iPhone, lub wcześniej też windows mobile.

    Za to ludzie którzy, kupują telefon z androidem i używają go tak jak wyjęli z pudełka jak telefonu klawiszowego, bo są też tacy, pokazują, że nie wiedzą do czego służy smartfon.
    Wlo i kilku innych usiłuje tu udowodnić że w Polsce takich nie ogarów jest więcej, niż świadomych użytkowników, którzy potrafią sobie ustawić smartfona do swoich indywidualnych potrzeb.

  • 0

    64.  2018-06-18 10:04:37

    63 - Ty masz coś z głową!!
    Czlowieku! Sprawa nie dotyczy tego czy potrafi czy nie! Tylko tego czy tego potrzebuje, albo nie!
    Jesteś w stanie to skumać?

  • 0

    65.  2018-06-18 10:08:12

    Wlo mało mnie obchodzi, czego używasz, po twoich komentarzach widzę że idea smartfona jest ci obca, personalizacja jest ci obca.
    Włączyć wyłączyć coś napisać i koniec.
    Ty nawet jeszcze się nie nauczyłeś screenshota zrobić i wysłać na telepolis.
    A a chcesz dyskutować o technologi Gsm.

  • 0

    66.  2018-06-18 10:12:28

    Wlo, Ci co nie potrzebują to nie wchodzą na telepolis czytając o nowościach, które wchodzą, żeby pogłębić swoją wiedzę i móc jeszcze lepiej korzystać ze smartfona.
    Może od tego zacznijmy?
    Po co tu jesteś?
    Co tu robisz skoro tej wiedzy nie używasz, bo nie nie potrzebujesz, jak sam piszesz.

  • 0

    67.  2018-06-18 10:12:50

    Cytat:
    Niby można, nie używać wszystkich udogodnień , które oferują nowe auta wyższej klasy, (przeważnie z niewiedzy jak tego używać) I jeździć jak maluchem.

    Co chciałeś przez to powiedzieć?
    Że w czasie jezdy elektrycznym lusterkiem można się pobawić - poprzestawiać, kierując w niebo? Latem właczyć podgrzewanie szyby? Bawić się nowoczesnymi ledowymi światłami?
    Obecnie jeżdżę 4 nowym (w sensie kupowanym w sklepie) samochodem... Malucha miałem (moje pierwsze auto - BIS)... Wszystkie służą mi wyłącznie jednemu celowi - bezpiecznemu dotarciu tam gdzie chcę. Nie muszę mieć masażera w fotelu... Ani kolorowych światełek wszędzie gdzie się da...

  • 0

    68.  2018-06-18 10:15:35

    66 - właśnie tlatego podastawowy numer mam w E52 - bo telefon służy mi głónie do dzwonienia.
    Komputera używam do "rozszerzonej" komunikacji ;-)
    Nie - z pewnością nie zlece usług biuru księgowemu, którego księgowe - jak to w jednej reklamie - w parku mobilnie realizują przelewy ;-)

  • 0

    69.  2018-06-18 10:17:55

    Wlo sam masz coś z głową.
    To tak jak byś wchodził na forum rajdowe, z komentarzami mam Skodę, z silnikiem 1,0, 60km
    I jeżdżę bezpiecznie nie przekraczając 50 km/h.
    Tylko kogo to obchodzi na forum poświęconym rajdom samochodowym?

  • 0

    70.  2018-06-18 10:20:22

    69 - musisz zaapelować do redakcji - sorry... kazać redakcji - zeby grzecznie lub siłą się mne pozbyła, skoro nie spełniam podstawowych kryteriów, które wprowadziłeś do regulaminu...

  • 0

    71.  2018-06-18 10:24:05

    Właśnie mówię, że zacofany jesteś.
    Aplikacje bankowe są zabezpieczone, do tego jeszcze można sobie ustawić jednorazowe kody przy jedzące SMS-em.
    Przelew z telefonu robisz w każdym miejscu i czasie.
    Ideą smartfona jest pokonywanie ograniczeń.

  • 0

    72.  2018-06-18 10:27:41

    71 - ja wiem! Bankowości elektronicznej, w każdej postaci, używam odkąd pamiętam (od dyskietek 3,5" to się zaczynało - przekazywanie podpisanych certyfikatem przelewów do banku).
    Twoje wyobrażenie o mnie jest... Nawet nie ma co komentować ;-)

  • 0

    73.  2018-06-18 10:29:42

    A w kwestii księgowej realizującej przelewu mobilnie z parku zupełnie nie miałem na myśli kwestii bezpieczeństwa...
    No ale Ty wiesz lepiej co miałem na myśli ;-)

  • 0

    74.  2018-06-18 10:35:17

    Wlo, sam swoimi komentarzami ciężko pracujesz na takie wyobrażenie o sobie.

  • 0

    75.  2018-06-18 10:36:19

    74 - coś mi się wydaje, że nie ja a Ty masz z tym większy problem...
    No ale to także nie jest mój problem ;-)

  • -1

    76.  2018-06-18 10:38:19

    @troip ja akurat wiem jak zrobić sobie dzwonek i nawet kiedyś robiłem, nawet w necie są stronki na których możesz przerobić dźwięk na dzwonek do iPhone. Na SMS mam ten od play bo te z iOS mi się jakoś nie podobały a ten jest dość głośny. Tylko nie rozumiem dlaczego ktoś kto tego nie robi to wg ciebie nieogar. Może ktoś uważa tak jak ja, że ten dzwonek ma sygnalizować tylko nadejście połączenia albo smsa i żadna różnica co tym dzwonkiem jest.

  • -1

    77.  2018-06-18 10:45:08

    Iphoneski, sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie.
    O tu np? "Na SMS mam ten od play bo te z iOS mi się jakoś nie podobały"

  • -1

    78.  2018-06-18 10:49:08

    Iphoneski iPhone, ma 5 tysięcy razy przyjemniejsze dla ucha dźwięki w stosunku do stockowych dźwięków telefonów z androidem.
    A jednak mimo to zmieniłeś dźwięk SMS-a.
    Więcej chyba tłumaczyć nie muszę.

Dodaj swoją opinię