Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nieskuteczna sprzedaż udziałów NOM-u

Nieskuteczna sprzedaż udziałów NOM-u

WitekT 28 Kwietnia 2005 13:28

0 0

Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej uznał, że umowa o sprzedaży Polskim Sieciom Elektroenergetycznym 35% udziałów w Niezależnym Operatorze Międzystrefowym nie doszła do skutku.

(...)umowa nabycia przez PSE 168.000 udziałów w kapitale zakładowym Niezależnego Operatora Międzystrefowego przez Polski Koncern Naftowy Orlen nie doszła do skutku z powodu nie spełnienia się warunku zawieszającego, tj. braku zgody organów korporacyjnych PSE na zawarcie transakcji. W świetle powyższego PKN Orlen jest ciągle w posiadaniu 168.000 udziałów w NOM o łącznej wartości nominalnej 84.000.000 zł, stanowiących 35% kapitału zakładowego NOM - napisano w komunikacie.
W połowie 2003 r. PKN Orlen zawarł umowę o sprzedaży Polskim Sieciom Elektroenergetycznym 35% udziałów w NOM. Płocka spółka informowała wówczas, że udziały, o nominalnej wartości 84 mln zł, sprzedała za 111,5 mln zł. Akcjonariusze PSE negatywnie zaopiniowali jednak tę transakcję.

Oprócz PKN udziałowcem NOM jest także Exatel, który ma 65% akcji tego operatora.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet