Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niemieccy producenci aut bliscy przejęcia Nokia Here

Niemieccy producenci aut bliscy przejęcia Nokia Here

LuiN 22 Lipca 2015 10:20

3 4

Konsorcjum niemieckich producentów aut, łączące marki BMW, Audi i Daimler, bliskie jest przejęcia Nokia Here. Wartość transakcji zależy od ustaleń w kwestii patentów.

Niemcom zależy na rozwiązaniach Nokii umożliwiającym wprowadzenie daleko idącej automatyzacji opartej na nawigacji satelitarnej i łączności z Internetem. Zdaniem analityków z BNP Paribas, rynek połączonych usług samochodowych i "samoprowadzących się aut" może w krótkim czasie osiągnąć wartość 50 mld dolarów.

Zobacz: Nokia Here na sprzedaż




Niemieckie konsorcjum chce od Nokii absolutnie wszystkich patentów związanych z zastosowaniami samochodowymi, tymczasem Nokia zastanawia się czy nie zostawić sobie kontroli nad kilkoma z nich, dotyczącymi łączności urządzeń.

Zależnie od ustaleń patentowych, Nokia za Nokia Here otrzymać może od 2,5 do 3 mld euro. Firma liczy na zakończenie rozmów jeszcze w tym miesiącu, a pozyskane środki przydać mają się do finansowania przejęcia Alcatela Lucenta za 15,6 mld euro.

Zobacz: Nokia połączy się z Alcatelem-Lucentem

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia here | nokia

w sumie: 16
  • 0

    1. ~Misiek  2015-07-22 10:50:05  host: 89-70-96-78.dynamic.chello.pl

    A to znaczy, że mapy Nokii trzeba niezwłocznie ściągnąć i zapisać. Prawdopodobnie ukręcą łeb tej świetnej aplikacji.

  • 0

    2.  2015-07-22 10:58:04

    1, Misiek - niekoniecznie. Nokia Here jest rentowny w obecnej formie, a producenci aut chcą go wykorzystać do stworzenia nowej jakości. Nie musi się to odbywać kosztem niszczenia tego, co już firma wypracowała.

  • 0

    3. ~Rev  2015-07-22 10:59:45  host: user-188-33-158-61.play-internet.pl

    @1 Aplikacja może i jest świetna ale mapy nieaktualizowane. Here nie widzi nowych ulic i to takich, które są już ponad rok. To w Sosnowcu. W Dąbrowie Górniczej nie widzi nowych skrzyżowań. Może Niemcy zrobią z tym porządek..

  • 0

    4. ~  2015-07-22 11:00:25  host: 185.13.106.69

    Czy tak aświrtna jest ta aplikacja - wątpię. Osobiście znalazłem kilka błędów, gdzie ulice nazywają się inaczej niż w rzeczywistości.

  • 0

    5.  2015-07-22 11:05:25

    3, 4 - a jest idealny system mapowy? W niedzielę był u mnie kolega, w drodze z urlopu wstąpił... Automapa (aktualna) kierowała go, tak jak od lat kieruje, wyjazdem z mojego osiedla i dalej w drogę jednokierunkową (przejazd między jezdniami) - pod prąd ;-) No brawo! Sam, mimo, ze nie korzystam z Automapy) im to zgłaszałem ze 2 razy. Jak mają to gdzieś, to przecież ja się przejmował nie będę stłuczkami, których mnóstwo jest na tym skrzyżowaniu ;-)

  • 0

    6. ~Rev  2015-07-22 11:12:58  host: user-46-112-230-98.play-internet.pl

    @5 A taki Navi Expert jakoś od razu widzi nowe ulice i skrzyżowania, czyli da się...

  • 0

    7. ~hans  2015-07-22 11:18:14  host: user-94-254-133-174.play-internet.pl

    @5 - nie ma idealnego systemu. Automapa sprawdza się dobrze, choć kilka razy mnie zawiodła, ale w 99,9 % (a pewnie więcej) jest OK. Po prostu z reguły prowadzi dobrze a czasem (raz na rok?/pół roku?) da przysłowiowej d-y. Jednak jak masz trafić w obcym dużym mieście na małą uliczkę osiedlową to naprawdę AM daje radę :) to moja subiektywna opinia ;)

  • 0

    8. ~hans  2015-07-22 11:21:15  host: user-94-254-133-174.play-internet.pl

    a Here - jako wsparcie jest pomocna choć wyznacza czasem takie trasy, że szok :) jako głównej w PL bym jej nie stosował tu mam AutoMapę :) już mi Here wyznaczało trasę w Warszawie przez zamknięty spalony most - pomimo, że na zbliżeniu miała tam zakaz wjazdu :D

  • 0

    9.  2015-07-22 11:29:31

    7 - to oczywiste. Mówię o szczególnym przypadku, którym można (tutaj to popularne) uwalić jakość całego systemu czy sieci ;-)

  • 0

    10. ~Rev  2015-07-22 11:31:22  host: user-109-243-51-15.play-internet.pl

    Panowie, nie da się obronić systemu, który przez ponad rok nie aktualizuje map, nie róbmy sobie szopek.

  • 0

    11. ~v  2015-07-22 11:50:00  host: 92.251.255.12.threembb.ie

    Z ciekawosci zainstalowalem sobie te mapy i musze powiedziec ze sa bardzo stare pokazuje na nich np stacje benzynowa co zostala zlikwidowana 8 lat temu a kiedy chce uzyc pieszej nawigacji prowadzi na okolo zamiast 1.2km to trasa na here wynosi 3.6 km. slabo

  • 0

    12.  2015-07-22 12:01:31

    udało mi się zaktualizować mapy na symbianie w lutym tego roku, ale dużo w nich brakuje, np. DTŚ

  • 0

    13.  2015-07-22 12:44:37

    Znając politykę cenową "Niemieckich Producentów Aut" każda darmowa lub tania forma dystrybucji map zostanie zduszona w mgnieniu oka.
    Nikomu z nich nie zależy na tym aby użytkownik kupił lumie za 400 zł z kompletem map zamiast ich super hiper systemów za naście tysięcy z aktualizacją za 1500 zł rocznie.

  • 0

    14. ~  2015-07-22 22:29:06  host: user-94-254-132-1.play-internet.pl

    Beznadzieja, niech kupią sobie jakiego Sygica lub inny badziew. Wszystko co dobrego Nokia sprzedaje.

  • 0

    15. ~Oszołomiony Kaziu  2015-07-22 23:46:46  host: apn-46-77-124-60.dynamic.gprs.plus.pl

    @6 - nie hejtuj tego badziewia, i tak się na to nikt nie nabierze.

  • 0

    16.  2015-07-23 00:15:12

    A ile % z tego rynku może wycisnąć Nokia ? Może nie opłaca się sprzedawać ? Poza tym czy część patentów nie przyda się im przy innej działalności ? Ta firma jest rozbierana, miała problemy, ale nic z nich nie zostanie i to jest raczej celowe działanie, podyktowane względami biznesowymi ? Mam wątpliwości.

Dodaj swoją opinię