Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niemieccy politycy rezygnują z telefonów Nokii

Niemieccy politycy rezygnują z telefonów Nokii

sirmark 18 Stycznia 2008 22:45

0 0

Niemieccy politycy potępiają plany Nokii, zamierzającej przenieść jedną ze swych fabryk z Niemiec do Rumunii, i w proteście pozbywają się telefonów komórkowych tego koncernu.

Chodzi o likwidację fabryki w Bochum, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Wymianę Nokii na telefon innej firmy zapowiedział szef resortu ochrony konsumenta Horst Seehofer, podkreślając, że robi to w geście solidarności z załogą fabryki w Bochum.

Gazeta "Bild" donosi, że Seehofer zastanawia się nawet nad "banicją" Nokii z całego swojego resortu. Szef frakcji SPD w Bundestagu Peter Struck już oddał swoją Nokię i zlecił zakup telefonu komórkowego innej marki.




Były premier Bawarii Edmund Stoiber uznał, że kierownictwo Nokii postępuje "nieprzyzwoicie" i że swą polityką, obliczoną jedynie na maksymalizację zysków, Nokia "szarga opinię gospodarki rynkowej".

Ale najgorsze Nokię dopiero czeka, centrala związkowa DGB wzywa do bojkotu Nokii i wszystko wskazuje na to, że hasło chwyciło.

Według rumuńskich mediów Nokia ma rozpocząć produkcję w Rumunii już w tym roku i docelowo zatrudniać 3,5 tys. osób. Pracownicy zatrudnieni tam przy produkcji mają zarabiać średnio równowartość 220 euro miesięcznie.

Nokia tłumaczyła decyzję o zamknięciu fabryki w Bochum "brakiem konkurencyjności geograficznej". "Nawet modernizacja i nowe inwestycje nie uczyniłyby tych zakładów bardziej konkurencyjnymi" - głosi komunikat.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14.  2008-01-19 10:20:04

    13: usunąłem komentarz i się zaburzyła numeracja. ;)

  • 0

    15. ~djk  2008-01-19 10:40:38  host: pluton.pol.lublin.pl

    Były premier Bawarii Edmund Stoiber uznał, że kierownictwo Nokii postępuje "nieprzyzwoicie" i że swą polityką, obliczoną jedynie na maksymalizację zysków, Nokia "szarga opinię gospodarki rynkowej". Czegos tu nie rozumiem. Czy celem firmy w gospodarce rynkowej nie jest maksymalizacja zysku? Socjalizm pęłna gębą.

  • 0

    16. ~Wieszak  2008-01-19 10:50:34  host: host-81-190-132-108.olsztyn.mm.pl

    Niemcy jakoś z natury kupują i używają rzeczy, które są u nich produkowane. Sam pracuję w firmie, która ma fabrykę również w Niemczech, nie tylko dlatego, że się to mniej lub bardziej opłaca, ale też aby istnieć na tamtejszym rynku i w świadomości tamtejszych potencjalnych klientów. Nam też przydałaby się taka świadomość, jaką mają w tym względzie Niemcy. Po ich zamożności widać, że przynosi to efekty.

  • 0

    17. ~felix30  2008-01-19 11:07:46  host: dze203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niemiec jak to niemiec, obraza majestatu na całego hihi że to nie u nich tylko gdzie indziej i w ramach riposty pozbywają sie telefonów nokii. Wiecie co?? przedszkolaki zachowują sie mądrzej hehe. A nokia?? cóż.... najlepsza marka. Pozdro

  • 0

    18. ~Defender  2008-01-19 11:56:38  host: adfo203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie ma już dobrych telefonów :(, wszyscy produkują tanie badziewie(tania produkcja droga sprzedaż) typu SE K800 i temu podobne, wszystkim sie one psują i tak je ludzie kochają bo ludzie kochają tandetę, gdzie te czasy gdy najważniejsza była jakość a potem funkcje, ja żałuje że niakia już dawno odeszła od jakości a będzie jeszcze gorzej i nie tylko z nią, coraz częsciej telefony się zawieszają, tracą chwilowo zasięg, akumulatory krócej żyją. Tylko tak dalej, niech cały świat produkuje dla dzieci telefony o milionie funkcji a bardzo słabym działaniu jako telefon, przcież to ludzie chcą ten chłam kupować, ludzie kochają tandetę a rynek się podporządkowuje. Wystarczy posłuchać reaklmy operatorów - one są dla dzieci do lat 18, normalani , dorośli ludzie chcą innych telelfonów ale normalnych ludzi jest mało a dzieciaką nie przeszkadza że telefon sie psuje, i źle działa ważne aby miał wiecej dobrej muzyki.

  • 0

    19. ~hbmm  2008-01-19 12:12:27  host: feg2.internetdsl.tpnet.pl

    Defender tak z ciekawosci jaki masz telefon?

  • 0

    20.  2008-01-19 13:05:45

    220 euro na mies. pensja w zakladzie w rumunii gdzie niemiec dostawal nie mniej jak 2000 euro miesiac. chwile pokrzycza, beda bojkotowac i wszystko spokojnie ucichnie.

  • 0

    21. ~  2008-01-19 13:27:29  host: nat03.rtk.net.pl

    nokia e51 jest the best, a pozatym je%%% niemcow :)

  • 0

    22. ~Dantes  2008-01-19 13:58:21  host: hly2.internetdsl.tpnet.pl

    W pełni się zgadzam z Defenderem Za dużo zabawek za mało telefonu :(

  • 0

    23. ~Piko  2008-01-19 14:05:38  host: public-gprs110720.centertel.pl

    Skończyły się dotacje rządowe to i skończyła się chęć działania na danym obszarze , no wszak rachunek ekonomiczny liczy się bardziej . Swoją drogą u nas kiedyś też mogą nadejść te czasy i pewnie nadejdą że firmy które kiedyś zainwestowały np. w SSE , po skończeniu okresu subwencji i zwolnień od podatków powiedzą do widzenia i zwiną interes . A wina leży chyba po stronie złych przepisów w danym kraju .

  • 0

    24. ~marnet  2008-01-19 14:35:09  host: natk3-bk.generacja.pl

    Jak sprzedali Siemensa dla Benq, to nikt nie protestował... a Benq zrobił swoje... też zamknął europejskie fabryki.

  • 0

    25.  2008-01-19 15:02:43

    Ale niemcy nawet Audi chcą robić w Indiach i jakoś nikt nie protestuje...

  • 0

    26.  2008-01-19 15:50:51

    Gdyby Porsche nie kupiło akcji VW to już teraz Chińczycy by byli większościowym udziałowcem tej Niemieckiej marki, sami siebie wykończą,a winę zwalą na Nokie ;-)

  • 0

    27. ~ebert  2008-01-19 16:54:49  host: nat-tar.aster.pl

    Niegdyś pracowałem w firmie handlującej niemieckim sprzętem. Owa firma przeniosła znaczą część produkcji do Bułgarii i jakoś w Niemczech nie było bojkotu ich produktów. To jeden przypadek, a są ich pewnie setki. Niemcy przenoszą swoje produkcje na cały świat. Typowe prawo Kalego.

  • 0

    28. ~skalarek  2008-01-19 17:11:34  host: 212.122.214.235

    Nokia "szarga opinię gospodarki rynkowej" he he, gospodarka rynkowa ma ma chyba raczej zszarganą opinię już ze swej definicji ;) i z definicji gdzieś ma tą opinię ;)

  • 0

    29. ~neo  2008-01-19 20:10:17  host: ems177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    > 28. Dobre > 14. WitekT. Propozycja odnośnie kasacji obraźliwych postów, jeśli takowy się trafi to jego usunięcie "namiesza" w odpowiedziach na wcześniejsze posty. Może lepiej taki post ZEDYTOWAĆ i wykropkować dopisując Redakcja z powodów regulaminowych i po problemie, numeracja postów zostanie zachowana a niefortunna wypowiedź/post będzie nieczytelny.

  • 0

    30.  2008-01-19 21:18:55

    Też bym wolał, żeby Nokia zamknęła fabrykę na Węgrzech, a nie w Niemczech, ale wiecie czemu tego nie zrobi? Proste jak drut: podatki i koszty pracy są horrendalne w Niemczech, tego nie zniesie nawet największy filantrop. A ludzie w sklepach jęczą i marudzą, że telefony Nokia drogie...

  • 0

    31. ~do MvT  2008-01-19 23:18:17  host: acga183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bo Audi jest ich ;] duży dochód dla państwa min z podatków. A że Nokia zamknęła fabrykę w Niemczech to i telefony pójdą w górę w tym kraju.

  • 0

    32. ~  2008-01-20 08:59:46  host: wipemy.info

    A przecierz wszyscy wiemy gdzie sa najtansze nokie? no gdzie... tak! w Playu!!!!!!!! (i najleprza płaska taryfa z minutą za 0,49 grosza)

  • 0

    33. ~  2008-01-20 10:54:46  host: chello089078090188.chello.pl

    no to dobre... przypomnijmy tylko, że Siemens upadł, a nikt inny (prócz Nokii) nie produkuje telefonów w Niemczech, więc z czego ci biedni politycy będą korzystać jak porzucą telefony Nokia? Chyba z aparatów na korbę, albo reaktywują swoje S65, które mają pochowane w szufladach.

Dodaj swoją opinię