Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niemcy wspierają DT, Bruksela protestuje

Niemcy wspierają DT, Bruksela protestuje

WitekT 2 Listopada 2006 11:38

0 0

Jeżeli niemiecki parlament przyjmie nową ustawę telekomunikacyjną, to Niemcy mogą zostać pozwane do unijnego sądu - ostrzega Komisja Europejska. Zapowiedź niemieckiego wiceministra gospodarki Bernda Pfaffenbacha, który stwierdził, że żadnych poprawek do ustawy nie będzie, zirytowała Brukselę.

Spór Komisji z rządem niemieckim dotyczy strategicznej inwestycji realizowanej przez Deutsche Telekom. Ta największa w Europie (pod względem przychodów) spółka telekomunikacyjna buduje właśnie w Niemczech nową sieć dostępu do Internetu, której główną częścią ma być potężny, ogólnokrajowy szkielet światłowodowy. Pozwoli on na świadczenie znacznie szybszych (od dotychczasowych usług) dostępu do Internetu w technologii VDSL.
Chcąc zagwarantować, że DT będzie mógł z nawiązką zwrócić sobie koszty budowy sieci VDSL, władze niemieckie przygotowały specjalną ustawę, na mocy której DT zostałby czasowo zwolniony z obowiązku udostępniania całej swojej infrastruktury konkurentom, czego z kolei nakazują unijne dyrektywy.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~mirekb  2006-11-02 14:28:57  host: rowmp1.pu.kielce.pl

    tak tak..Niemcy zaczna przewodniczyc unii za juz w 2007 takze napewno Niemcy zrobia co chcą i uda im sie bo ostatecznie zapewne zadnych kar nie zaplaci

  • 0

    2. ~Greg  2006-11-03 09:21:56  host: 212.160.172.70

    Ja uważam że mają rację. Jaki jest sens budowy czegoś, co nie dostarczy przychodów na tyle wysokich, by pokryć koszty inwestycji. Liberalizacja liberalizacją, a przecież pieniędzy się w błoto nie wyrzuca.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet