Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niemcy w obawie przed szpiegostwem USA wybierają smartfony BlackBerry

Niemcy w obawie przed szpiegostwem USA wybierają smartfony BlackBerry

LuiN 29 Lipca 2014 19:10

6 4

angela merkel blackberry BlackBerry to jedyna marka, która spełnia restrykcyjne wymagania bezpieczeństwa niemieckiego rządu. Z szyfrowanych "jeżynek" korzystać będzie znacznie więcej urzędników niż do tej pory.




Obecnie z zaszyfrowanych technologią firmy Secusmart smartfonów BlackBerry korzysta około 3 tys. niemieckich urzędników. Jak poinformował Tobias Plate, rzecznik prasowy niemieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych, liczba ta stale rośnie, a smartfony BlackBerry z rozwiązaniem Secusmart jako jedyne spełniły wymagania niemieckiego rządu.


Secusmart stosuje dodatkową kartę pamięci, działającą w telefonie jako oddzielna, szyfrowana przestrzeń dyskowa do przechowywania danych poufnych. Zastosowane algorytmy szyfrujące są nie do złamania przez hakerów. Smartfon wraz z licencją Secusmart kosztuje 2000 euro. Niemiecki rząd chce kupić kolejne 20 tys. sztuk tak wyposażonych telefonów.


Co ciekawe, niemiecki Secusmart wkrótce zostanie przejęty przez kanadyjskie BlackBerry. Firmy od dłuższego czasu współpracowały ze sobą, dziś natomiast (29. lipca) zapadła decyzja o ich połączeniu. Finalizacja transakcji uzależniona jest od szeregu warunków, w tym od otrzymania zgód regulacyjnych.


Miesiąc temu niemiecki rząd w jeszcze inny sposób postanowił zabezpieczyć się się przeciwko działaniom NSA. Jak się okazuje, do tej pory na potrzeby łączności z Internetem wykorzystywane były m.in. usługi... amerykańskiego Verizonu. Wygasająca w 2015 roku umowa z Verizonem nie zostanie przedłużona.


Zaostrzona polityka bezpieczeństwa to efekt niekończących się doniesień na temat działań szpiegowskich USA, w tym pojawienie się Angeli Merkel (wśród 122 głów państw) w systemie Nymrod, zbierającym informacje na temat celów trudnych do wyśledzenia.

Źródło tekstu: Der Spiegel, BlackBerry, Financial Post, wł     
Źródło zdjęć: BlackBerryItalia.it

Dodaj do:

Tagi: angela merkel | blackberry | nsa | secusmart

w sumie: 34
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~pablo_ck  2014-07-29 20:21:51  host: public63535.xdsl.centertel.pl

    Każdą rozmowę da się rozszyfrować, no cóż..........takie mamy czasy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16. ~dfgdfsdf  2014-07-29 20:30:04  host: 89-65-34-0.dynamic.chello.pl

    A myślicie że po co robią dziurawe systemy androidy, Windowsy aby szpiegować :)Na siłe wciskają nam wszędzie gdzie się da, niedługo Android będzie nawet w lodówkach.OStatnio była afera Heartbleed.Prywtaność w dzisiejszych czasach.....zapomnij.....

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    17. ~etykieta zastępcza  2014-07-29 20:49:53  host: 89-74-19-24.dynamic.chello.pl

    Decyzja to chyba zapadła a nie padła? Ale może ja się nie znam ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~JustMe  2014-07-29 21:04:23  host: 94.197.121.208.threembb.co.uk

    No bo są telefony do zabawy i te do pracy, milion razy to powtarzalem.
    BlackBerry to BlackBerry, pracujące w BES I tak są mega trudne do rozszyfrowania bez współpracy z ta firma, żaden telefon poza BlackBerry nie ma takich certyfikatów bezpieczeństwa aby sobie siedzieć w kieszeni Obamy czy innej głowy państwa

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    19.  2014-07-29 21:16:21

    I lepszej reklamy nie trzeba ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~n  2014-07-29 21:29:40  host: ip-37-248-255-53.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    powinni zainwestowac w telefunken z mediamarkt :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    21. ~zulugula  2014-07-29 21:33:56  host: public-gprs598899.centertel.pl

    @19 takie błazny same się reklamują.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    22.  2014-07-29 21:35:31

    ~zulugula - mówisz o? mnie? Angeli? BlckBerry?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    23. ~mirekb  2014-07-29 22:10:10  host: apn-5-60-178-142.dynamic.gprs.plus.pl

    putin nie ma komorki bo jak twierdzi ciągle by dzwoniła i nie moglby spokojnie pracowac..czasem trudno sie z tym nie zgodzic

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~mirekd  2014-07-29 22:27:25  host: bug19.internetdsl.tpnet.pl

    ja tam preferuję Nokię 6310i a do tego karta Sami Swoi albo Mobil KIng i już

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~  2014-07-29 22:41:41  host: 178-36-57-185.adsl.inetia.pl

    Przecież Angela Merkel miała właśnie smartfon BB, którego Amerykanie notorycznie podsłuchiwali... dużo osób zapewne pamięta to zdjęcie z kanclerz trzymającą swoje BB przy uchu, i trzy kolorowe kwadraciki z tyłu urządzenia z kolorami niemieckiej flagi. Dlaczego w takim razie kupować Black Berry? Niemcy to idioci.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26.  2014-07-29 22:52:04

    17, dziękuję za zwrócenie uwagi :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~JustMe  2014-07-29 23:37:40  host: 94.197.121.208.threembb.co.uk

    @25 co za bałwan z Ciebie! Czytać nie umiesz?!
    Po akcji z Merkel dostała właśnie BlackBerry aby nie było już takich akcji z podsluchem!!!
    Nie przekrecaj faktów!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28. ~JustMe  2014-07-29 23:38:50  host: 94.197.121.208.threembb.co.uk

    @ 25 - sam jesteś idiota skoro oglądasz zdjęcia zamiast czytać tekst!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29.  2014-07-29 23:47:28

    Trzeba było zostawić Nokię dla Europy albo przynajmniej Symbiana i MeeGo, a BB bezpieczny skoro nie sami piszą soft, appki, nie u nich stoją serwery ?!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30. ~  2014-07-30 06:38:45  host: 46.77.124.174

    @29, MeeGo był tak niedorobiony, jak obecny shitoid w Nokii X. Spuszczanie się gimnazjalnych sweterków nad nim jest strasznie żałosne.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    31.  2014-07-30 07:05:55

    Faktycznie prezydent usa ma bb. Czyli te smarty sa najbezpieczniejsze na swiecie. A nik nie pomyslal ze to kryptoreklama? Zeby elity innych krajow rowniez sie zaopatrzyli w takowe urzadzenia. Amerykanie wszystko zrobia aby pozyskac dane. Tak na marginesie Ameryka to zadufany w sobie kraj, do dzisiaj sie wypieraja tajnych wiezien cia my barany przegrywamy kolejne batalie o odszkodowania.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32. ~Lol  2014-07-30 08:25:52  host: google-proxy-66-249-81-72.google.com

    @29 faktycznie mogliśmy kupować miliony Nokii głównie serii E zamiast srajfonów to Nokia miałaby kase i nie musiała zbankrutować, a w konsekwencji być przejęta przez MS.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~Kriksos  2014-07-30 10:21:37  host: 5.172.252.179

    Bezpieczeństwo bezpieczeństwem ale BB to ciągle wielkie g...o.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    34. ~Nick  2014-07-30 11:44:00  host: 81.219.84.18

    BlackBerry jest częścią większego spisku. Specjalnie ujawniali informacje o tym jak łatwo zdobyć dane od konkurencji po to żeby ludzie zaczeli korzystać z BB. A dzięki temu BB będzie mogło zbierac informacje o wszystkich :)

Dodaj swoją opinię