Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niemcy tną MTR-y

Niemcy tną MTR-y

WitekT 27 Listopada 2012 18:36

0 0

Bundesnetzagentur - niemiecki regulator rynku telekomunikacyjnego - obniża od 1. grudnia stawki MTR wszystkich lokalnych operatorów do poziomu 1,85 eurocentów. Do tej pory stawka ta wynosiła od 3,36 do 3,39 eurocentów.

Stawka ta została wyliczona w modelu tzw. operatora efektywnego. Co ciekawe, stawka w życie wejdzie ze wsteczną datą, bo dopiero teraz startują miesięczne konsultacje, a decyzja administracyjna musi być jeszcze notyfikowana w Komisji Europejskiej.




W polskim modelu stawka ta wynosi 1,04 eurocentów (4,29 groszy), a wejść w życie ma od 1. lipca. Wcześniej, od 1. stycznia, ma obowiązywać stawka przejściowa w wysokości 8,26 groszy. UKE ciągle nie wydało jednak decyzji administracyjnej w tej sprawie.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • -3

    19.  2012-11-27 21:39:19

    16. - trzeba było kupić Erę! Albo zbudować własną sieć! Jak sam nie możesz to mogłeś znaleźć POLSKI kapitał... Ciekawe tylko gdzie? U kogo? Który Polak, Która polska firma ma takie pieniądze? Jedź jak to Górale zrbili, do boskiej Ameryki, tam sie z 3 lata dorobisz, wróć, i pokaż co może Polak zrobić.

  • 0

    20. ~  2012-11-27 22:47:58  host: v27-02.opera-mini.net

    19: nie zrozumiales i piszesz bzdury. Nic nie pisalem o pochodzeniu kapitalu w ptc, ptk czy polkomtel, a o tym, ze z uwagi na symetrie stawek mtr u niemiaszkow (ok. 80 procent wyzsza niz w Polsce) kasa bedzie traansferowana i kowalski bedzie sponsorowal rozbudowe niemieckich sieci, nie kompromituj sie.

  • 0

    21. ~  2012-11-27 22:48:35  host: v27-02.opera-mini.net

    asymetrie

  • 0

    22.  2012-11-27 23:25:07

    *20 Dziecko drogie nie pisz tutaj więcej bzdur z operowego proxy. Kupując kartę T-Mobile albo nawet dzwoniąc na T-Mobile już sponsorujesz kapitał niemiecki. Podobnie jest z Orange tylko dotyczy kapitału francuskiego. Kolejna sprawa której twoja pusta główka nie zauważa: ruch przychodzący z Niemiec do Polski jest znacznie większy niż wychodzący z Polski więc nawet po obniżeniu MTR i tak polscy operatorzy będą na tym zarabiac. Obniżenie MTR jest dobre dla polskich klientów a niedobre dla zarządu W3, bo zyski się obniżą i zamiast zarabiać po 4 mln zł rocznie trzeba będzie się zadowolić np. marnymi 3 mln. Patrz: Witucki i jemu podobni.

  • 0

    23.  2012-11-27 23:54:20

    Jeśli nie obniżą cen do Play to można w3 wsadzić pod sąd za zmowę cenowa, która działa na niekorzyść klienta. Zobaczymy w styczniu co z tego wyjdzie, wtedy bedziemy wiedzieć co robić na UKE nie liczę za aktualnej pani prezes robi wszystko by głaskać operatorów.

  • 0

    25. ~Krzysiek87  2012-11-27 23:59:06  host: auw180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @12.Cena 33gr obejmuję tylko nowe taryfy.TP wysłało informacje,że z dniem 1 Stycznia 2013r wycofują ze sprzedaży np Plan Domowy 60 itp

  • 0

    26. ~punk  2012-11-27 23:59:36  host: 176.100.195.85

    a niech leci MTR, ja i tak mam abonament, ale inni niech maja tanio do kazdej sieci. Ciekawe kiedy zaoferuja minute rozmowy za 10 gr w pre paidach? Czuje ze nie predko.

  • 2

    27. ~sucker killah  2012-11-28 02:37:55  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @18 - to raczej ty odstaw Gazetę Wyborczą, i tym podobne gadzinówki, bo takiego bezmyślnego bełkotu jak twoja wypowiedź dawno nie widziałem, chyba że żartujesz... Kwestionujesz to że Polska będzie płacić najwięcej w Europie (na osobę) za pakiet klimatyczny, albo że hipermarkety, banki, operatorzy kom. od lat transferują miliardy do swoich krajów??? Przecież oni to robią całkowicie oficjalnie, to nie jest żadna tajemnica, ani teoria spiskowa, tylko normalna praktyka. Jesteś jak jakiś oszalały moher, tylko że z drugiej strony sceny politycznej, powiem krótko, lepiej WIEDZIEĆ niż WIERZYĆ, jednym czy drugim, a ty ewidentnie nie masz pojęcia o czym mówisz.

  • 3

    28. ~sucker killa  2012-11-28 02:50:16  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @19 - wszyscy wiedzą że prywatyzacja w Polsce to była gangsterka, tu nie chodzi o to komu sprzedano tylko jak, za ile, na jakich warunkach i za jakie łapówki! Bronić tych bandyckich transakcji może tylko oszołom, albo człowiek o ZEROWEJ wiedzy. W żadnym kraju nie sprzedawano za taki bezcen, albo tylko po to żeby nowy właściciel zamknął firmę, no... ale czemu się dziwić, robiły to uwłaszczone "elity" PRLu, albo "zreformowanej" przez Kiszczaka Solidarności, w żadnym innym kraju nie było takiej sytuacji że w żaden sposób nie rozliczono przeszłości, nie przeprowadzono lustracji itp. do dzisiaj za to płacimy i płacić jeszcze długo będziemy...

  • 0

    29. ~luk  2012-11-28 07:24:52  host: v43-14.opera-mini.net

    do rupert . wprowadzany jest NetWorks. "

  • 0

    30.  2012-11-28 08:00:10

    24. rupert - szukasz afery? To Ci podpowiem - dodaj do tego jeszcze wczorajsze problemy z zalogowaniem się do ebok Plusa około południa...

  • 0

    31.  2012-11-28 08:10:49

    28. ~sucker killa - albo mówisz o prywatyzacji ogólnie majątku państwowego albo o firmach prywatnych. Zdecyduj się. PTC kiedykolwiek była spółką "państwową", że w tak prostacki sposób "podciągasz" jej sprzedaż pod jakieś swoje wyimaginowane złodziejskie praktyki jakiegoś "układu"?? Zmień portal. Są takie gdzie ludzie piszą o takich aferach "układu" wzajemnie się nakręcając... Zapisz się może do jakiegoś ugrupowania statutowo dążącego do obalenia systemu?

  • 0

    32.  2012-11-28 10:39:00

    @30 nie szukam afery - już mi brakuje cierpliwości. Może właśnie jest tak, że we wszystkich sieciach dzieją się takie jaja i to taka nienormalna norma, ale tego nie wiem, bo ja i najbliższe otoczenie korzystamy z T. @29 Może to przez NetWorks. To byłoby najlepsze wytłumaczenie, bo oznaczałoby, że kiedyś ten syf się skończy. Fajnie fajnie jakby operator poinformował skąd problemy - choćby na Twarzoksiążce. Proszę telepolis żeby zamiast kasować moje posty zajęła się tematem, opisała go i pozwoliła komentować. To dotyczy wielu użytkowników T i telepolis.

  • 0

    33.  2012-11-28 10:44:28

    rupert: od tego typu rzeczy mamy dział Awarie na forum TELEPOLIS.PL. Tam należy zgłaszać tego typu rzeczy. To jest miejsce, gdzie możemy zweryfikować awarię, gdzie napisać mogą inni, którzy doświadczają podobnych problemów. Komentarze nie są miejscem od tego - dlatego kasujemy tego typu wpisy, które nie nawiązują do tematu.

  • 0

    34.  2012-11-28 10:55:44

    Przepraszam, ale w dziale Awarie ciężko się czegoś dowiedzieć. Od 2 dni wisi temat "Taktak - brak możliwości sprawdzenia konta" - 1 odpowidz, "T-mobile TAK TAK awaria?" 20 dni - 0 odp. Pisząc pod artykułem jest dużo większa szansa, że ktoś pociągnie temat i czegoś się dowiem.

  • 0

    35.  2012-11-28 10:59:53

    rupert: uwierz, że w komentarzach nie dowiesz się więcej. Wszystkich wysyłamy tam, żeby dział "Awarie" był jednym, centralnym punktem dla tego typu spraw. Inna sprawa, że zauważ, że jeżeli awaria faktycznie była spora i bezdyskusyjna, to wątki w tym dziale są długie.

  • 0

    36.  2012-11-28 11:09:09

    Ok, już nie zaśmiecam.

  • 0

    37.  2012-11-28 11:36:05

    32. rupert - to nie norma - to życie. Jedynie Bóg się podobno nie myli i nie popełnia błędów ;-) Wszystko inne, w szczególności materia nieożywiona ma awarie!

  • 0

    38. ~kaz  2012-11-28 13:23:01  host: host-62-141-222-140.swidnica.mm.pl

    @sorbo, popieram cię.

  • 0

    39. ~rapsiz  2012-12-15 02:16:33  host: 89-71-137-178.dynamic.chello.pl

    UKE się nie spieszy, bo gra na rękę Orange. W wielu sprawach zresztą, tak samo przy nakładaniu kar, chodzi im nieraz o walkę z konkurencją wobec monopolu Orange.

Dodaj swoją opinię