Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niemal wszystkie dzieci z klas 1-3 korzystają z Internetu

Niemal wszystkie dzieci z klas 1-3 korzystają z Internetu

orson_dzi 3 Października 2017 08:17

2 1

dzieci mlodziez pokolelenie y z internet mobilne smartfony

Świadomość rodziców w zakresie cyfrowego wychowania rośnie - wynika z badania F-Secure i Plus. To dobra wiadomość, ponieważ z internetu korzystają niemal wszystkie dzieci z klas 1-3. 80 proc. opiekunów rozmawia ze swoimi dziećmi na temat bezpiecznego surfowania w internecie. Wciąż jednak rodzice rzadko korzystają z pomocy technologii, czyli takich rozwiązań jak ochrona rodzicielska. Potrzebę ich wdrożenia widzą głównie ci rodzice, którzy dopiero rozważają zakup smartfona dla dziecka.

Z badania przeprowadzonego przez firmę F-Secure i operatora sieci Plus wynika, że z telefonu jako narzędzia służącego do łączenia się z Internetem korzysta 97% dzieci w klasach 1-3 szkoły podstawowej, dla 70% telefon to jedyne narzędzie do korzystania z Internetu, dla 64% jest nim komputer. Na kolejnych pozycjach znalazły się tablet (40%), konsola (7%) oraz Smart TV (7%). Jak wynika z badań, dziecko zazwyczaj otrzymuje nowy numer telefonu w wieku 7-8 lat z oferty ogólnej, która nie jest skierowana specjalnie do najmłodszych.
80%% rodziców rozmawia z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci. Co trzeci rodzic stara się kontrolować czas, który dziecko spędza z telefonem, wprowadzając limity dzienne. Czasem dostęp do smartfona traktowany jest jako element nagrody za pożądane zachowanie dziecka. Jednak co trzeci rodzic przyznaje, że nie kontroluje stron internetowych przeglądanych przez dziecko. Autorzy raportu tłumaczą to brakiem czasu. Jednak okazuje się, że co piętnaste dziecko przed 9 rokiem życia miało kontakt z pornografią.

Większość badanych przyznaje, że chciałaby skorzystać z aplikacji ochronnej, a w szczególności ci rodzice, którzy jeszcze nie zakupili smartfona dla dziecka - 84% z nich jest zainteresowanych tego typu rozwiązaniem.

Źródło tekstu: newseria     

Dodaj do:

Tagi: internet | dzieci

w sumie: 4
 • 0

  1. ~edek  2017-10-03 10:56:10  host: a12-09-03.opera-mini.net

  i to za moje ciężko zarobione pieniądze!

 • 0

  2. ~  2017-10-03 11:16:04  host: eeg45.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Cyfrowe wychowanie? Co to? Nowy termin? Ludzie to nie bydło

 • 0

  3.  2017-10-03 11:22:24

  Pokolenie zombie rośnie...

 • 0

  4.  2017-10-03 16:17:08

  @2 w niektórych krajach w szkołach na cyfrowym wychowaniu uczą jak rozpoznawać #fakenews żeby dzieci nie były głupie jak bydło.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-195-11.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę Play Internet?

Nowa oferta Play Internet

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet