Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nielimitowany Internet satelitarny za 399 zł miesięcznie

Nielimitowany Internet satelitarny za 399 zł miesięcznie

LuiN 18 Listopada 2014 16:09

12 2

Eutelsat Broadband wprowadził do oferty nowy wariant usługi satelitarnego dostępu do Internetu bez limitu transferów - tooway Infinite. Miesięczny abonament wynosi 399 zł.

Pakiet tooway Infinite przeznaczony jest dla "zaawansowanych użytkowników technologii cyfrowych" oraz małych firm i biur domowych (SOHO) i będzie dostępny dla pierwszego tysiąca polskich abonentów. Zyskają oni dostęp do najszybszej w Europie satelitarnej usługi szerokopasmowej, która umożliwia pobieranie danych z szybkością 22 Mb/s, a wysyłanie z szybkością 6 Mb/s.

Usługa już jest dostępna, a jej uruchomienie wymaga niewielkiej anteny satelitarnej i modemu podłączonego do komputera. Antenę można zamontować samodzielnie lub skorzystać z pomocy sieci autoryzowanych instalatorów tooway certyfikowanych przez Eutelsat Broadband. Sprzedawcy mogą również oferować dodatkowe funkcje, takie jak publiczne adresy IP, różne kanały telewizyjne dostępne przy użyciu tej samej anteny, połączenia telefoniczne za pośrednictwem Internetu (VoIP) oraz bezprzewodową sieć domową.




Eutelsat oferuje usługę Tooway przy użyciu KA-SAT ? pierwszego z europejskich inteligentnych satelitów nowej generacji o wysokiej przepustowości. Innowacyjna konstrukcja tego satelity umożliwia klientom z Europy i okolic Morza Śródziemnego korzystanie z szybkich usług szerokopasmowych po kosztach o wiele niższych niż w przypadku innych satelitów.

Do 399 zł opłaty miesięcznej za wariant Infinite doliczyć należy jednorazową opłatę aktywacyjną w wysokości 399 zł oraz miesięczną opłatę w wysokości 20 zł z tytułu dzierżawy terminala (można też go zakupić na własność za 1499 zł).

Źródło tekstu: Eutelsat Broadband     
Źródło zdjęć: Eutelsat Broadband

Dodaj do:

Tagi: tooway

w sumie: 40
  • 3

    23. ~  2014-11-18 20:24:03  host: 81-219-202-75.adsl.inetia.pl

    Niby portal telekomunikacyjny, a komentarze żałosne. Gimbusy, ogarnijcie się, to nie jest masowa usługa. Jest skierowana głównie do firm, które albo potrzebują dobrego łącza w każdym terenie, albo funkcjonują tam, gdzie na stałe nie może być dobrego dostępu... Jacyś prywatni klienci też się na to skuszą, ale tacy, których na to stać... Takie łącze ma przede wszystkim na siebie zarabiać, no, ale znaffcy z komentarzy telepolis nawet jakby łącze było tańsze, to by płakali na np. pingi :-).
    Żenada.

  • 3

    24. ~PlayBoy  2014-11-18 21:26:38  host: host-81-190-236-178.wroclaw.mm.pl

    Cena jest ok, nie jest to usługa dla polskich domostw, tylko dla firm których siedziba znajduje się poza zasięgiem wszelkich kabli i sieci komórkowych. Pewnie skorzystają również osoby które wybudowały sobie domek pod lasem i w żaden inny sposób nie mogą połączyć się ze światem, jednak zdecydowanie jest to usługa dla bogatych.

  • 0

    25. ~LTE  2014-11-18 21:33:44  host: 37.30.109.131.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jak zejdą do 199 zł w tym aktywacja i sprzęt na stałe za 1 zł to wezmę.

  • 0

    26. ~Pawcio  2014-11-18 22:15:46  host: afqx10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To już nie te czasy żeby płacić tyle za internet. Za te pieniądze, jak ktoś znajduje się na totalnym zadupiu, to lepiej gołębia pocztowego sobie kupić :)

  • 1

    27.  2014-11-18 22:33:40

    @23 Dla architektów nadzorujących prace terenowe w Wygwizdowie Małym, drobna żegluga i jachty bogaczy na MorzuŚródziemnym. Jak poszerzą zasięg usługi dzięki nowym satelitom, to wróżę im duże zamówienia od armatorów.

  • 0

    28.  2014-11-18 22:35:36

    A linie lotnicze? ktoś pomyślał?

  • 0

    29. ~Punk  2014-11-18 22:54:07  host: apn-46-76-165-118.dynamic.gprs.plus.pl

    Do ~pabloki, W Polsce może i cena butów sportowych jest duża, ale za granicą mimo wyższych zarobków ceny są dużo niższe np Pumy warte w Polsce ponad 300 zł za granicą są do kupienia pod koniec sezonu spokojnie za 60 czy 100 zł przeliczając na zł.
    Znajomy mi kupił w UK buty Umbro za niecałe 80 zł, a w Polsce takie są po 450 zł.
    To samo z kurtką zimową, będę miał kurtkę zimową za 120 zł gdzie tu pewnie za 300 zł bym nie kupił.
    To jest chore że przy zarobkach 5 razy niższych płacimy za towary 4x więcej.

  • 0

    30. ~  2014-11-18 23:26:14  host: user-94-254-193-86.play-internet.pl

    Na Antarktydzie i Rysach dobre, w innym wypadku mało opłacalne.

  • 0

    31. ~pabloki  2014-11-18 23:27:13  host: 46.205.234.101.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @29 to jest to o czym pisałem : niska siła nabywcza pieniądza. to polega na tym co piszesz że przy tej samej cenie możesz więcej kupić bo zarabiasz więcej . tak to jest chore ale ma sens dla globalnych marek bo towary są sprzedawane w " tych samych cenach" po przeliczeniu na inną walutę. w przypadku gdyby np. w polsce coś globalnej marki kosztowało mniej wtedy by to coś inne kraje importowały do siebie bo u nich był by droższy i 1. sprzedawano by go taniej i tak zarabiając na ilości lub 2. sprzedawano by go w tej samej cenie jak w kraju docelowym zarabiając jeszcze więcej.oczywiście tooway ciężko było by importować ale nie czytałem regulaminu czy nie można z toowaya korzytsać za granicą na umowie zawartej w polsce.

  • 1

    32. ~ja  2014-11-18 23:59:11  host: user-46-112-171-107.play-internet.pl

    Ciekawe czy któryś z was żeglował kiedyś, to nie jest dla was, a dla rejsów to jest bardzo tanio. To są pomijalne dosłownie grosze przy kosztach operacji morskich. Internet na łodzi daje zarobić nieporównywalnie więcej na jej wynajmie. A klient na wczasach na Śródziemnym chce mieć dostęp do Internetu, nie tylko co dwa-trzy dni w porcie.

  • 1

    33. ~  2014-11-19 00:39:18  host: public-gprs516488.centertel.pl

    @32 HaHaHa ale z ciebie bajkopisarz... już to widzę, jak na płynącej rozchybotanej łodzi w czasie rzeczywistym nakierowujesz czaszę na satelitę z dokładnością do jednego stopnia!!!! Uśmiałem się do łez, jak sobie wyobraziłem ciebie kręcącego czaszą na łodzi, aby cały czas wcelować w hotbirda... eh

  • 2

    34. ~ja  2014-11-19 01:10:30  host: user-46-112-171-107.play-internet.pl

    Jak załoga 2-4 pracuje to nikt nie siedzi pod pokładem, zapewniam cię. że wszyscy mają zajęcie i nie ma czasu na internety. Jak łódź stoi to żaden problem. Skąd wziąłeś ten jeden stopień? Byłeś kiedyś na morzu? Widziałeś kiedyś jakiś telefon satelitarny?

  • -1

    35. ~  2014-11-19 06:24:55  host: host-176-221-121-85.dynamic.mm.pl

    @14, jesteś bystry jak woda w moim klozecie. Widać jaki z ciebie... porównywacz cen tescowych z żółtych karteczek. Coś co wcześniej kosztowało bardzo drogo teraz jest obniżone do JEDYNIE drogo. Brawo! Oto myślenie prawdziwego konsumenta... jechanego ostro w tylną część ciała.

  • 0

    36. ~pawelnyczaj  2014-11-19 09:41:09  host: 77-255-35-10.adsl.inetia.pl

    Cena wysoka, ale to oferta dla tych, którzy nie mają dostępu do internetu o sensownej prędkości w bardziej tradycyjnych technologiach.

  • 0

    37.  2014-11-19 11:02:30

    @21 czytaj uważnie, to ma miejsce opcjonalnie nocą, jedynie w przypadku przeciążenia sieci

  • 0

    38.  2014-11-19 21:59:24

    tak widzę te uwagi dot. ceny, a pamiętam czasy, gdy ludzie używali modemów telefonicznych do internetu i za impulsy płacili ponad 300 zł miesięcznie.
    Wtedy to było drogo, a teraz to można powiedzieć, że net jest jak za darmo.
    Choć obecnie w porównaniu z innymi ofertami to net via sat wydaje się drogi lecz jest to technologia adresowana do specyficznej klienteli.

  • 0

    39. ~  2014-11-20 21:51:40  host: public-gprs516385.centertel.pl

    @34 A co to ma wspólnego z telefonem satelitarnym? My mówimy o internecie. Do tego dostarczają modem oraz czaszę (średnica ok. 70cm) podobną do tej, jaka służy do odbioru DVB-S. To nie ma nic wspólnego z telefonem satelitarnym, nawet nie jest to podobny zakres częstotliwości i do tego neta wykorzystuje się satelitę geostacjonarnego a nie o wiele satelit o niskiej orbicie jak do telefonii satelitarnej. Zejdź na ziemię!

  • 0

    40. ~  2014-11-20 22:00:26  host: public-gprs516385.centertel.pl

    @34 zobacz jak to wygląda: http://tlp.is/4m4 1min02sek i powiedz, jak to zamontujesz na swojej łódeczce wycelowane na stałe w jeden punkt na niebie?!

  • 0

    41. ~abro  2014-11-21 10:32:45  host: 78.9.136.164

    Tooway bez limitu jest dobry dla naprawde wymagających ale i dla osób z większą kieszenią. Ktos mieszka na zakątku świata, w lesie, w górach. Brak jakiegokolwiek kontaktu ze światem, ale chalupa ogromna, to wydanie 400 zł na internet to nie wielki koszt utrzymania willi.
    Idelane rozwiązanie dla pensjonatów czy hoteli gdzie prędkość internetu ledwo 1 mega dochodzi, a goście wymagają.
    zapraszam na http://tlp.is/4ma
    najtańsza oferta na rynu, również najtańszy internet w podstawowych pakietach

  • 0

    42. ~Albi  2014-12-15 12:10:33  host: 15.transminn.cz

    Ja zostaję przy voipie. Zmieniłem pół roku temu na spikon i jest ok. Nie muszę tyle płacić... bez znaczenia czy to w firmie czy prywatnie.

Dodaj swoją opinię