Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niełatwe gadżetów życie

Niełatwe gadżetów życie

Q! 23 Czerwca 2009 15:23

0 0

sony ericsson bracelet phonem Zdecydowana większość niestandardowych urządzeń telekomunikacyjnych kończy swój żywot jako projekt koncepcyjny na wizualizacjach. Nieliczne trafiają na deski kreślarskie inżynierów, a następnie do produkcji. Jednak i to nie gwarantuje im sukcesu, o czym niejeden producent się już boleśnie przekonał. Czy telefon w bransoletce będzie czymś więcej, niż tylko gwiazdą jednej konferencji?

Sony Ericsson złożył wniosek patentowy na nowy kształt telefonu, którego obudowa z wyglądu przypomina bransoletkę. I tak też ma być standardowo noszony. Oprócz obrotowego ekranu ma on posiadać również klawiaturę alfanumeryczną, która przyspieszy wpisywanie tekstu. Jej obsługa ma być możliwa za pomocą obydwu dłoni.
Sony Ericsson tak opisuje innowacyjność swojej koncepcji - (...) możliwość noszenia telefonu komórkowego jako bransoletki wyraźnie zwiększa jego mobilność i funkcjonalność. Jego obsługa jest możliwa zarówno za pomocą ręki, na której nie jest on noszony, jak i obydwu dłoni, po ściągnięciu go z nadgarstka.

Trzeba przyznać, że propozycja Sony Ericssona należy do jednej z bardziej odważnych, jakie ostatnio zostały zaprezentowane. Oby tylko nie skończyło się tak, jak to w większości przypadków bywa, czyli że bardziej śmiałe pomysły kończą swój żywot zanim stworzony zostaje finalny produkt.

Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~test  2009-06-23 16:31:30  host: router.kil.swspiz.pl

  muahaha... Już opatentowali? Takie "pomysły" od lat funkcjonują w dowcipach i filmach, a oni dostali na to patent? W kiepskich był telefon, który nosiło się w nosie, ciekawe kiedy se go opatentuje. :P

 • 0

  2. ~w.p.  2009-06-23 19:07:12  host: ip-213-17-192-138.netia.com.pl

  Ja tam wolę nosić zegarek na nadgarstku.

 • 0

  3. ~Dina  2009-06-25 08:46:56  host: p09-11.opera-mini.net

  Taki gadżet będzie tylko wabił złodziei.

 • 0

  4. ~człowiek z magnetofonem w nosie  2009-06-28 22:25:33  host: ip-94-42-29-207.multimo.pl

  Takie gadżety są bez sensu.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet