Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niekończąca się historia, czyli Apple znów blokuje

Niekończąca się historia, czyli Apple znów blokuje

Q! 8 Marca 2010 09:44

0 0

Apple nie daje za wygraną i znów cenzuruje treści, które znajdują lub znajdą się w jego sklepie z aplikacjami mobilnymi App Store. Tym razem na celowniku znalazły się aplikacje służące do analizy sieci WiFi oraz poziomu promieniowania generowanego przez iPhone'a.



Apple poinformował, że do jego sklepu zakaz wstępu otrzymują właśnie aplikacje, które służą do wykrywania i dostarczania dokładnych informacji na temat sieci WiFi. Większość z nich umożliwiała, oprócz podania siły sygnału i obecności szyfrowania, również jego rodzaju i kilku dodatkowych informacji.

Jak argumentuje Apple, tego typu aplikacje zostały usunięte z mobilnego sklepu ponieważ powielają funkcje, które znajdują się w iPhonie. Firma nie zauważyła jednak, że podstawowa obsługa sieci WiFi ma ograniczoną funkcjonalność i nie może się równać z informacjami, które dostarczają aplikacje zewnętrzne.




Pod topór trafiła również aplikacja firmy Tawkon, która miała wyświetlać na bieżąco aktualny poziom promieniowania emitowanego przez telefon. Co więcej, udzielała ona w czasie rzeczywistym porady co zrobić, aby zmniejszyć jego wielkość.

Apple uznał jednak, że przeciągająca się weryfikacja aplikacji nie dojdzie do skutku co oznacza, że aplikacja ta nie znajdzie się w ofercie App Store. Jako powód podano, że informacje dostarczane przez aplikację mogą być kłopotliwe dla użytkowników iPhone’a.

Wygląda więc na to, że po raz kolejny w trosce o szerokopojęte dobro użytkowników, Apple ogranicza możliwość ich wyboru. Przypomnijmy, że niedawno z App Store zostały usunięte wszelkie treści, które mogłyby się kojarzyć z cielesnością. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: intomobile, techcrunch, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 1

    1.  2010-03-08 09:53:40

    kontrola kontrola kontrola... I bedzie coraz gorzej w kazdej dziedzinie zycia. To dzieje sie na naszych oczach...

  • 1

    2.  2010-03-08 10:03:33

    gorzej niz za komuny:) i jak to nie kochac appla:) "Szanuje" firmy ktore za mnie podejmuja decyzje z jakich programow chce korzystac:)

  • 0

    3. ~iP  2010-03-08 10:09:39  host: 109.243.9.236

    A ja mam to w *** :) te programy w moim przypadku nic nie wnosily. Jesli iP mogl sie zalogowac do jakiejs sieci to sie logowal, niepotrzebna byla zewnetrzna aplikacja... Podpisano uzytkownik iPhone'a

  • 0

    4.  2010-03-08 10:26:45

    Zawsze mnie bawi jak o wolnosci mowia ludzie owinieci na wlasne zyczenie "siecia" technologicznych nowinek. A co zrobicie jesli zawiesi sie prawa obywatelskie w imie podtrzymania przy zyciu systemu , ktory juz ma przedsmiertne drgawki i wprowadzi sie totalna kontrole przeplywu pieniadza? Ilu z Was zrezygnuje ze swoich telefonow , internetu , samochodow i innych osiagniec wspolczesnej cywilizacji , by zyc poza obiegiem systemu? Juz wkrotce sie przekonamy. Niewolnicy wlasnych nieposkromionych pragnien mowia o wolnosci... Co do AppStore , polityka Apple robi sie coraz bardziej schizofreniczna , ze wzgledow swiatopogladowych mozna zrozumiec kwestie blokowania tresci o charakterze erotycznym , ale nie w/w aplikacji... Sam juz jestem zmeczony polityka Apple. Oby MiniOpera nie podzielila ich losu , zawsze na pocieszenie pozostaje golenie albo depilacja aplikacja iRazor:)

  • 0

    5. ~klimass  2010-03-08 10:39:25  host: riviera.nat.student.pw.edu.pl

    W *** mam to cale Apple, jeszcze iPod nano 1 gen byl ok, a im dalej tym to ladniejsze a jakosciowo gorsze. Coraz wiecej bananow zaczyna nosic iPody i iPhony, bo jest to trendy. Jak widac Apple nie dba o swoich uzytkownikow, ale o pieniazki, ktore splywaja do HQ, a juz usuwanie aplikacji pokazujacej poziom mocy to szczyt totalny i najwyzsza pora zeby powiedziec Apple "dosc"...

  • 2

    7. ~robbo2k  2010-03-08 10:46:12  host: atom2.teleklony.pl

    @5 Drogi gimnazjalisto powiedz nam jak usuniecie aplikacji platnej zwieksza dochody apple bo tego nawet Keynes nie jest w stanie zrozumiec. Ale co tam gimnazjalisci tak maja pieniactwo i brak logiki

  • 0

    8. ~robbo2k  2010-03-08 10:48:19  host: atom2.teleklony.pl

    Podczas rozdania Oscarów pojawila sie w amerykanskich TV reklama iPada.

  • 0

    9. ~z  2010-03-08 11:04:36  host: 87-205-48-162.adsl.inetia.pl

    Nie rozumiem klientów Apple, pozwalają na te i inne praktyki byle się mmóc lansować logiem. Ich pieniądze, ich sprawa, mnie to niedotyczy.

  • 0

    10.  2010-03-08 11:12:46

    czyli IP powinni sprzedawac tylko w orange-bo APPLE wie lepiej co potrzeba uzytkownikowi a i orange automatem podpisze za ciebie umowe-bo tez wie lepiej co taki uzytkownik potrzebuje (nomen omen: "apple-orange" - a ponoc owoce sa zdrowe :)

  • 0

    11. ~  2010-03-08 11:35:37  host: v11-04.opera-mini.net

    10. Hehe dobre ;) Ludzie chyba płacą za prestiż loga, te ich lapki nie są warte tych pieniędzy, tak naprawdę nie rozumiem tej całej magi Apple, używam dość często produktów Apple, owszem są to dobre uwadzenia, ale czy warte tych pieniędzy? Według mnie nie, oprogramowanie wcale nie jest lepsze od M$, według mnie jest na poziomie Linuxa. Tak czy inaczej wierni prestiżowi użytkownicy kupią za każdy pieniądz zabawkę z logiem jabłka. /Kwistas

  • 0

    12. ~berdys  2010-03-08 11:37:06  host: ip-94-42-40-76.multimo.pl

    Grunt, ze Hurt Locker dostal oscary w najwazniejszych kategoriach. Avatar...zarobil swoje i powinnismy o nim szybko zapomniec ;)

  • 0

    13. ~  2010-03-08 12:13:16  host: v11-04.opera-mini.net

    12. Tak naprawdę nie rozumiem całej magii tego filmu, ogólnie bardziej skupili się na wydotryskach niż na samej fabule filmu. Owszem czuć to 3D w kinie i tylko w kinie, lecz czy wart był tego zamieszania w mediach?

  • 0

    14. ~  2010-03-08 12:13:44  host: v11-04.opera-mini.net

    Kwistas

  • 0

    15. ~  2010-03-08 13:04:04  host: v12-03.opera-mini.net

    @ kolego Robbo, kazda z twoich tez moznaby rozniesc na strzepy ale nie chce mi sie dokopywac przy okazji Applowi/Iphonowi ktore pod paroma wzgledami cenie. Chociaz nie sa to jeszcze wzgledy wystarczajace zeby go kupic :-) jak napisal niedawno Issa kiedy nie mozna/nie chce sie powiedziec prawdy mozna zawsze sobie pomilczec. @Issa obawiam sie ze na Opere w wersji Mini beda wywierane naciski ze strony producentow sprzetu lub dostawcow tresci. Np w moim Skyfire pokazuje sie komunikat ze za pare dni okaze sie on zbyt malo nowoczesny zeby przegladac nowa wersje YT. Jesli to sie potwierdzi to oczywiscie nie pobiegne kupic sobie smartfona z wystarczajaco nowoczesnym browserem :-) tylko zlikwiduje niepotrzebny juz w tym momencie Orange Free. Tak wlasnie sie kreci ten kryzys, na zasadzie kostek domina. Ktos gdzies tam mial zarobic a nie zarobi a dodatkowo w plecy dostanie operator na drugim koncu swiata.

  • 0

    16. ~Mhy  2010-03-08 14:04:02  host: 77-253-86-119.adsl.inetia.pl

    O lol

  • 0

    17. ~  2010-03-08 14:20:30  host: v10-05.opera-mini.net

    A jak to jest z iPhonem? Bez przeróbek moge wgrywać programy tylko z tego ich sklepu? Jak tam nie dadzą to z np strony twórcy nie ściągnę sobie?

  • 0

    18. ~ASD  2010-03-08 15:31:35  host: nat-tor-1.aster.pl

    Proste rozwiazanie: JailBreak. I po co tyle komentarzy od nieswiadomych osob powyzej ? Spam, spam, spam... do usuniecia te debilne tendencyjne teksty. Ludzie, na AppStore i oficjalnym kanale dostepu swiat sie nie konczy, takze na Apple swiat sie nie konczy ;)

  • -1

    19. ~sebaa  2010-03-08 16:37:59  host: acks132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @18 dokładnie ;) Ale wiesz, że najgłośniej krzyczą osoby które z iPhonem nie maja w ogóle do czynienia..

  • 0

    20.  2010-03-08 19:08:46

    @15 skoro jest na poziomie linuxa to ty w *** byłeś i *** widziałeś , a tak swoją drogą to teraz polkomtel wprowadza do siebie maci :)

Dodaj swoją opinię