Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niejasne zmiany, niejasna przyszłość

Niejasne zmiany, niejasna przyszłość

WitekT 14 Września 2005 10:21

0 0

Jarosław Plisz, piastujący od 4 lat stanowisko prezesa Pro Futuro, w niejasnych okolicznościach rozstał się ze spółką. Obowiązki prezesa w dwuosobowym zarządzie Pro Futuro przejął Jan Chadam, dotychczasowy dyrektor finansowy. Nie wiadomo, przez jaki okres ma pełnić tę funkcję.

Zmian w zarządzie nie chcą komentować ani przedstawiciele Pro Futuro, ani jego głównego udziałowca NFI Jupiter. Z nieoficjalnych informacji wynika, że odejście Jarosława Plisza wymusiła rada nadzorcza, z którą był od dłuższego czasu skonfliktowany. Na decyzję rady wpłynąć mogły też słabe wyniki sprzedaży, jakie operator osiągnął w pierwszym półroczu.

Przychody Pro Futuro nieznacznie przekroczyły 24 mln zł i były o 0,8 mln zł niższe niż rok wcześniej. Słabsza sprzedaż to efekt odpływu klientów korzystających z telefonii internetowej, ostrej walki konkurencyjnej wśród dostawców internetu i trudności z finansowaniem nowych inwestycji. Operator zanotował za to rekordowy wynik EBITDA (4,8 mln zł) i trzykrotnie zmniejszył wielkość straty netto (do 1,6 mln zł). Nadal gromadzą się jednak nad nim czarne chmury.
By dalej egzystować, Pro Futuro musi być przejęte przez branżowego inwestora. Firma nie jest w stanie rozwijać oferty ani agresywnie walczyć o klientów, bo nie ma na to odpowiednich środków. Kondycja finansowa nie pozwala się jej też znacznie zadłużać – tłumaczy przedstawiciel globalnej firmy analitycznej.

NFI Jupiter, który zainwestował w operatora 115 mln zł, od dłuższego czasu bezskutecznie próbuje pozbyć się posiadanych w nim akcji. Na przeszkodzie do sprzedaży stoi przede wszystkim wysokie zadłużenie Pro Futuro wobec Exatela. Operator musi wykupić do kwietnia 2007 r. obligacje za ponad 32 mln zł.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~zofia  2005-09-14 12:00:28  host: aqg22.internetdsl.tpnet.pl

    Przecież fundusze mają wkalkulowane ryzyko

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kto, według Ciebie, będzie liderem rynku smartfonów w 2019 roku?

Jubileuszowy Galaxy S10 może trafić na rynek w trzech wersjach

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet