Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Niedorobiony" iPhone?

"Niedorobiony" iPhone?

WitekT 22 Czerwca 2007 22:27

0 0

apple iphoneChoć dokładna, oficjalna specyfikacja iPhone nie jest jeszcze znana, to pojawiły się już w Internecie pierwsze przecieki. Najprawdopodobniej pierwsze wersje oprogramowania smartfonu będą okrojone z wielu podstawowych funkcji tylko dlatego, żeby wyrobić się z premierą wyznaczoną na 29. czerwca - Computerworld.

Według informacji, które niedawno znalazły się w Internecie, iPhone nie obsługuje m.in. wiadomości MMS, technologii Flash, a w szczególności języka Java. Liczba jednocześnie otwartych stron internetowych została ograniczona w tym telefonie do 8, a maksymalny czas działania wykonywalnych skryptów JavaScript to 5 sekund. Brak też spodziewanej funkcjonalności GPS oraz obsługi tekstowego komunikatora iChat.




Nowe funkcjonalności mają być dodawane wraz z nowymi wersjami oprogramowania. Co ciekawe, włączenie i wyłączenie 3G będzie się odbywało w ten sam sposób, na życzenie operatora.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Computerworld     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2007-06-22 22:40:48

    Amerykanie to jednak maja fantazje. Ale oni i tak beda kupowac, w europie nie wroze zbyt duzej popularnosci...

  • 0

    4.  2007-06-22 22:42:35

    ukenamuniu: tak, bo pewnie zaraz wypuszczą soft, który to ma. Więc w sumie sam nie wiem jak to zaznaczyć...

  • 0

    5. ~venro  2007-06-22 22:51:44  host: ekk122.internetdsl.tpnet.pl

    *1 - Ja bym to tlumaczyl tak, jak karty graficzne. Pewne nowe technologie obsluguja, a gry ktore je wykorzystuja beda za np. pół roku.

  • 0

    6. ~Żeebr  2007-06-22 22:58:21  host: host-81-190-125-190.szczecin.mm.pl

    Uno momento, przeciez on nie obsluguje 3G!

  • 0

    7. ~mrook  2007-06-22 23:06:52  host: gtr34.internetdsl.tpnet.pl

    i gdzie to 3G? miernota ale słabo rozwinietym umysłowo amerykanom na pewno sie spodoba

  • 0

    8. ~mrook  2007-06-22 23:07:54  host: gtr34.internetdsl.tpnet.pl

    w europie jest bez szans

  • 0

    9.  2007-06-22 23:15:21

    Wlasnie sobie testuje opere mini 4 beta hula wysmienicie na nokii e61 ;)

  • 0

    10. ~aprii  2007-06-22 23:22:59  host: dgr134.neoplus.adsl.tpnet.pl

    coś z tym 3G jest pokręcone, poza tym kto taką funkcjonalność niepotrzebnie by wyłączał?

  • 0

    11. ~  2007-06-22 23:56:38  host: p05-10.opera-mini.net

    Ale lepsza jest jednak póki co Opera 3.01, ale czwórka finalna będzie wypaśna

  • 0

    12.  2007-06-23 07:02:02

    a ja powiem tylko, że jak ja bym miał takiego iphona to nawet w takiej okrojonej wersji by mi słuzył dobrze. Dzwonić sie z tego co wiem da. Pisać sms też. Ostatni raz mms wysłałem chyba z pół roku temu. Z 3g w mojej miejscowości przez najbliższe kilka(naście) lat korzystać nie bede bo nie ma z czego, a net to w domowym albo publicznym hotspocie przeglądać. Ale oczywiście ja jestem użytkownikiem zacofanym, wiec pewnie moje racje do was nie przemawiają ;p

  • 0

    13. ~r  2007-06-23 08:38:52  host: chello087207229190.chello.pl

    wszystko pięknie łądnie pięknie tylko kto kupi niedorobionego fona za 500 czy 600 baksów? Chyba jakiś jeleń. Niech okroją też cenę :-)

  • 0

    14.  2007-06-23 08:56:49

    Można nazwać to jednym słowem: DZIADOSTWO. Jak można wypuścić fona który ma takie wodotryski, bez podstawowej funkcji czyli MMS. Nie mogę w to uwierzyć.

  • 0

    15.  2007-06-23 09:50:20

    No ale jak można wypuszczać złom na premierę na którą będzie patrzyć pół świata?? Jaka to reklama będzie?? heh :/

  • 0

    16. ~micro  2007-06-23 10:09:26  host: 80.50.17.190

    spojzcie na adresy laczy fanow opery :D co do 3g- aparat to ma, blokowane jest softowo(czyl pogrzebiez w sofcie i masz dostep) co do reszty uslug, to kwesta systemu, cos sie wykrzacza, wiec bedzie zablokowane, to nie znaczy, ze wylutuja czesc... poprostu w pierwszej wersji softu, nie bedzie dostepne. Co do samei ideii, to pierwszy telefon aple, w porownaniu z pierwszym SE, albo Nokia to i tak wypas...

  • 0

    17. ~micro  2007-06-23 10:11:12  host: 80.50.17.190

    P.S. mozesz wysalc zdjecie E-mailem chyba, ze jestes w Play, ale wtedy lepiej nie kuuj tego telefonu btw, kiedy dotrze do polski, to i tak bedzie juz mial nowy porzadny soft, wiec nie ma co sie goraczkowac...

  • 0

    18.  2007-06-23 11:39:57

    Przecież wodotrystki, gadżety i bajery nie decydują o atrakcyjności telefonu...

  • 0

    19.  2007-06-23 17:25:09

    8G nie ma i nie jest chocolade jak w tej dziwnej reklmaie...

  • 0

    20. ~m-nick  2007-06-24 00:38:34  host: 212.2.101.26

    *16 - micro - oni po prostu łączą sie teraz przez opere mini, a nie są z firmy "opera"...dlatego takie ip

  • 0

    21. ~space  2007-06-27 12:04:09  host: 194.39.141.10

    To jak mieć auto osiągające prędkośC maksymalną 300km/h, ale ograniczone fabrycznie do 80km/h. Fajny bajer ale czy sensowny ??

  • 0

    22. ~m60  2007-06-30 14:51:40  host: pool-71-167-233-209.nycmny.east.verizon.net

    Należy pamiętać, że to jest pierwsza wersja iPhone. w dodatku - premiera lekko opóźniona. Pytanie brzmi: czy firmie Apple uda się z iPhona zrobić sprzęt kultowy, taki jak iPod. Przecież ipody też mają wady, pewnie mniej funkcji niż mp3 player innych firm ale ipod to.... Tak czy inaczej - z czystej ciekawości poszedłem na iphona premiere w Nowym Jorku: http://www.mia-ny.com/content/view/8

Dodaj swoją opinię