Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niebezpieczny smartfon

Niebezpieczny smartfon

LuiN 4 Czerwca 2008 22:04

0 0

Credant Technologies przygotowała raport na temat bezpieczeństwa danych korporacyjnych. Zdaniem specjalistów większym zagrożeniem niż laptopy stały się obecnie smartfony.

Raport powstał na bazie 300 ankiet wypełnionych przez osoby zajmujące się kwestiami IT w amerykańskich firmach. Głównym czynnikiem ryzyka wypływu poufnych informacji są według ankiety smartfony. Wskazało je 97% respondentów pracujących w firmach powyżej 1000 pracowników i 91% pracowników mniejszych przedsiębiorstw.
Nowoczesne telefony służą synchronizacji z pocztą korporacyjną (90% ankietowanych). Aż 44% ankietowanych przyznało, że nie zabezpiecza swojej poczty dodatkowym hasłem - a zatem telefon, który dostanie się w niepowołane ręce może dać dostęp do wielu poufnych informacji.

Niewielkie gabaryty telefonów zwiększają ryzyko kradzieży. Same zaś telefony nie są przeważnie tak mocno kontrolowane przez pracodawców jak wnoszenie prywatne laptopy, dyski twarde czy pamięci flash, których zazwyczaj nie można wnosić na teren firmy.

Źródło tekstu: Computerweekly, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2008-06-05 13:13:06  host: dpm8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Yapiszonom tak i tak nie przetlumaczy ze daja sobie tak latwo wykradac dane kupujac nowoczesne, bardzo niedopracowane jeszcze technologie. Bytowanie ponad stan usypia czujnosc. Pewna ilosc podatnosci w nowym sprzecie i oprogramowaniu jest tam wprowadzana celowo wlasnie po to zeby dalo sie wyciagac informacje.

  • 0

    2. ~kret  2008-06-05 18:35:20  host: 213.25.189.50

    technologie są nowoczesne i dopracowane tylko niektore yapiszony nie potrafia z nich odpowiednio korzystac :P

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy ponowne zlecenia Samsungowi produkcji procesorów do iPhone'ów to dobry pomysł?

Samsung chce ponownie produkować procesory dla Apple'a

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet