Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niebezpieczne Wi-Fi

Niebezpieczne Wi-Fi

LuiN 18 Lutego 2011 07:44

0 0

Ponad połowa warszawiaków używających bezprzewodowej sieci nie zabezpiecza jej przed hakerami. A ci mogą czytać pocztę, kraść hasła czy dokonywać oszustw w Internecie na konto jej właściciela - czytamy w Życiu Warszawy.

Tylko 46% warszawiaków używa mechanizmów, które skutecznie blokują próby czytania poczty, podsłuchiwania rozmów przez komunikatory, kradzieży haseł czy podłączania się do Internetu bez wiedzy właściciela sieci. Cyfrowi włamywacze mogą również na konto niezabezpieczonego odpowiednio użytkownika dokonywać przestępstw komputerowych, albo odwiedzać płatne strony.




Ponad 21,5% Internautów w stolicy używa przestarzałego zabezpieczenia - protokołu WEP, na którego złamanie potrzeba zaledwie kilku minut.

Źródło tekstu: Życie Warszawy     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 1

    21.  2011-02-18 10:57:30

    @18 Router może chodzić kilka miesięcy bez restartu, ja osobiście nigdy go nie restartowałem, nie licząc upgradu firmware. @17 w tym też można wgrać modyfikowany soft a co ważne nie traci się gwarancji, firma D-Link zewala na używanie takiego firmware a Tp-link nie więc przepada gwarancja.

  • -1

    22. ~gnb  2011-02-18 11:08:45  host: user-46-113-123-126.play-internet.pl

    @GaduAirowiec - dobry router wifi bez konieczności częstego resetowania: Linksys WAG200 opis: http://blog.rabinek.pl/2007/07/29/linksys-wag200g/

  • 1

    23. ~  2011-02-18 11:15:05  host: dcr206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tylko jako info podam, że router TPSA tzw. Livebox pracuje non stop bez żadnego restowania i padów od wielu miesięcy. Duży, brak antenki na zewnątrz, biały, dziwny kształt, logo TPSA, ale działa. Ot taka ciekawostka.

  • 1

    24. ~  2011-02-18 11:22:58  host: ip-94-42-54-114.multimo.pl

    Na Nokie N900 jest program Aircrack - można złamać klucz WEP w dowolnym miejscu i swobodnie korzysstać z sieci ;] Androidowcy i ajfonowcy mogą sobie pomarzyć :)

  • 0

    25.  2011-02-18 11:24:39

    Darkuss, myślisz że bez problemu skonfiguruję ten router pod 2 laptopy? No i oczywiście urządzenie wielofunkcyjne ma też byc bezprzewodowo połączone z laptopami. Jedynie baza tel.voip Siemens C470IP będzie kablowo połaczona z tym routerem.

  • 1

    26. ~Piotr  2011-02-18 11:39:04  host: 8-goc-25.acn.waw.pl

    ciekawe czy ktos kto pisal ten artykul porobowal zlamac WEP?? W teri to pare minut ale jak ktos ma lacze 100Mb i sciaga film HD ja probowalem pare razy zlamac WEP sasiadow (dla funu) i nawet zostawiajac kilka razy kompa na cala dobe nie nazbieralo sie wystarczajaco pakietow do zlamania klucza wiec toretycznie to kaszka z mlekeim ale w praktyce nie jest tak rozowo

  • -1

    27. ~  2011-02-18 11:42:12  host: gaja.tpnet.pl

    Niedługo mumia jewropejska wprowadzi obowiązek szyfrowania sieci Wi-Fi i straż miejska będzie chodzić z Wi-Fi-radarami i wlepiać mandaty po 500 zł za brak zabezpieczeń.

  • -1

    28. ~Boncio  2011-02-18 11:44:12  host: eitcportal.corning.com

    Ja mam D-linka DSL-2740B, czyli zbliżony do DIR-615 plus modem DSL. Zawiesił mi się może ze 2 razy przez ponad 3 lata, prędzej laps gubi połączenie niż sam modem. Bez problemu synchronizuje się na 130Mbps przy 20MHz i na 270Mbps przy 40MHz pasma (tylko jednego lapsa mi się tak udało, drugi w sterownikach 40MHz ma dla 5,2GHz, a dla 2,4 już nie). Można ustawić tylko standard N jak ktoś ma tylko taki sprzęt lub mieszane. Podłączone mam do niego 3 lapsy, 5 komórek, urządzenie wielofunkcyjne i TV. Szyfrowanie WPA2/AES plus dodatkowo filtrowanie adresów MAC. Polecam.

  • 1

    29. ~  2011-02-18 11:54:21  host: dcr206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    27. Tak głupie, że pewnie to wymyślą.

  • 0

    30.  2011-02-18 12:04:14

    Dlatego ja nigdy nie miałem, nie mam i nie będę mieć sieci Wi-Fi w domu. Od 5 lat jadę na kablu i ze względów bezpieczeństwa nie planuję tego zmieniać.

  • 1

    31.  2011-02-18 12:19:55

    @25 Wierz mi nie będzie problemu z konfiguracją routera, masz w menu nawet opcję szybkiego konfigurowania dla początkujących.Standardowo wifi w tym routerze obsłuży jednocześnie do 20 urządzeń plus 4 kablami.

  • 1

    32. ~J  2011-02-18 12:21:11  host: 212.160.172.70

    Kiedyś byłem na takim szkoleniu/prezentacji nt. technologii WiMax. Prowadzili kolesie z Politechniki, nie napiszę której :) Ponieważ mmieło to być pro-WiMax, więc trzeba było wykazać jej wyższość nad innymi. W przerwie, dla chętnych, pokazali nam jak "dobre" są zabezpienienia w Wi-Fi. Centrum dużego miasta, więc za oknem dostatek sieci do testów, a wszyscy oczywiście na maksymalnej mocy. Wybierali tylko te z WPA2, bo reszta... wiadomo. W czasie półgodzinne przerwy rozpracowali 4 sieci, jedna z nich poddała się po minucie z kawałkiem, inne walczyły trochę dłużej. Od tamtego czasu mam świadomość, że wiedza+soft+czas i nie ma mocnych na Wi-Fi. Co nie zmienia faktu, że w domu nadal używam i będę używał tej wygodnej technologii. Ale sieć uktyta, moc 10 mW, WPA2 i AES... Do czasu, kiedy wokół pełno łatwiejszych źródeł darmowego dostępu do sieci, czuję się w miarę komfortowo.

  • 0

    33. ~  2011-02-18 12:35:34  host: chaos.tpnet.pl

    @26. Są metody wymuszania ruchu w sieci WiFi z szyfrowaniem WEP.

  • -1

    34. ~  2011-02-18 12:52:20  host: v03-15.opera-mini.net

    USTAWA z dnia 24 października 2008 r o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw. Art 267. § 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwiera zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.

  • 1

    35. ~jarek  2011-02-18 13:44:36  host: user-46-113-134-100.play-internet.pl

    "odwiedzanie płatnych stron" - może mi ktos wyjasnic , bo niekumam tego?

  • 1

    36. ~wssz  2011-02-18 14:15:44  host: 178.182.182.183.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    wifiprojekt.pl Prawdziwe statystyki całej Polski... Prawdziwy wardriving... Punkty zaznaczone na mapie... A nie jakaś wyprawa kasperskich na bloki, byleby na chapać jak najwięcej punktów ;]

  • -1

    37.  2011-02-18 14:36:16

    Warszawiacy tacy głupi? No nie może być...

  • 1

    39. ~  2011-02-18 17:37:57  host: v10-16.opera-mini.net

    Grzywna za niezabezpieczoną sieć wi-fi w Niemczech http://osnews.pl/grzywna-za-niezabezpieczona-siec-wi-fi-w-niemcz ech/

  • 1

    40. ~Nikodem  2011-02-18 20:36:20  host: dsz124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W takim razie w jaki sposób się zabezpieczyć ? Założyć kondoma na telefon ? :-D

  • -1

    41. ~  2011-02-18 21:52:49  host: 77-254-90-55.adsl.inetia.pl

    @32 - dokładnie, najprostszą, ale i najczęściej zapominaną metodą na zwiększenie bezpieczeństwa jest obniżenie siły sygnału routera... Przecież wystarczy, że będzie ona zadowalająca w naszym mieszkaniu, czy nawet interesującej nas jego części. Po co siać po sąsiadach i ulicy? Ja mam wifi dla smartfona, ale odpalane tylko jak muszę jego do internetu podłączyć.

Dodaj swoją opinię