Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niebezpieczne sygnały

Niebezpieczne sygnały

LuiN 8 Lipca 2009 15:15

1 0

Jeśli ktoś puszcza Ci sygnał z numeru wyglądającego na komórkowy, a Ty masz w zwyczaju oddzwaniać - uważaj, nie rób tego. Zwłaszcza jeśli jest to numer zaczynający się od 704. Oddzwaniając, możesz stracić sporo pieniędzy - pisze Onet.

Numery zaczynające się na 704 to numery tzw. sieci inteligentnej, działające w systemie pay-for-call. Przykładowy numer to: 704 604 XXX. Po oddzwonieniu na powyższy numer słyszymy, że połączenie kosztuje ponad 9zł za minutę, a następnie, że nie udało nam się wygrać w konkursie.




Numer, który naraził czytelnika Onetu na duże wydatki, został zarejestrowany przez firmę GTS Energis. Rzeczniczka firmy, Elżbieta Pazgan-Smoter, mówi, że nic nie wie o procederze.

Z kolei Policja daje prostą radę - nie oddzwaniać. Przestępcy rzadko jednak dzwonią do osób prywatnych - przeważnie dzwonią w godzinach popołudniowych do firm, licząc na to, że ich przedstawiciele oddzwonią następnego dnia rano. Ci dzwoniąc słyszą informację o koszcie połączenia i o tym, że tym razem nie udało im się wygrać.

Źródło tekstu: Onet     

Dodaj do:
w sumie: 52
  • 0

    33. ~  2009-07-08 21:52:25  host: t12-14.opera-mini.net

    @31 napisalem 0-7.. drogi kolego.w istocie wiem jak i wiekszosc ze wazna jest naprawde 2,3,4 cyfra po 0-7..a ten podawany w mediach od razu widac ze lipny.ktos na tym zarabia ale za jakis czas beda nowe nr inne pomysly na wyciaganie kwitu.wykaz uke nr premium az sciagne.pozdr.mirekb

  • 0

    34. ~  2009-07-08 21:52:45  host: 94.254.178.166

    @14-18: Ale się spłakałem, normalnie całą noc nie spałem jak się dowiedziałem LOL :-D A tak poważnie to nie wiem po co taki szum po niejakim Jacksonie. Dla mnie nie był nikim szczególnym - ot, taki zwykły niby jakiś artysta. Owszem - niektóre kawałki są dobre, ale nie przesadzajmy.

  • 0

    35. ~heh  2009-07-08 21:54:05  host: public60792.xdsl.centertel.pl

    @32 tylko geje mają heje

  • 0

    36. ~mk  2009-07-08 22:00:17  host: chello084010214018.chello.pl

    Bardziej od samego procederu (w którym zresztą nie ma niczego niezgodnego z prawem) przerażająca jest głupota czytelnika Onetu, który znając koszt połączenia nie przerwał go. Nie rozumiem, w jakim celu szanujący się portal przedrukowuje tego rodzaju "sensacje". Swoją drogą, ciekaw jestem niezmiernie, jakież to przestępstwo popełnił podmiot rejestrujący ów tajemniczy numer, zasługując sobie na miano przestępcy...

  • 0

    37. ~jojo  2009-07-08 22:23:47  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    34 - Słuchaj, nikt nie nie zmuszał Cię do płakania. Nie musiałeś oglądać ceremonii pogrzebowej, ba - nie musisz nawet oglądać jego teledysków, kupować płyt i słuchać muzyki Michaela! ;-) Jednak nie znoszę, gdy ktoś mówi o drugim człowieku, że jest "nikim" - a szczególnie jeżeli chodzi o kogoś takiego jak Michael. Napisałbym może więcej, ale to nie temat o Jacksonie.

  • 0

    38. ~  2009-07-08 23:15:23  host: c189-28.icpnet.pl

    36. ~mk Tu zwyciężyła ciekawość, bo chciał wiedzieć za co skasowało 9 zł. A zpowiedz powinna być inna, żeby KAŻDY zdążył się rozłaczyć np. "Za chwilę nastąpi połaczenie za 9PLN. jeżeli nie chcesz się połaczyć rozłącz się" Tylko jaki byłby wtedy sens trzymania takiego numeru. A do sądu nikt za 9PLN nie pójdzie.

  • 0

    39.  2009-07-09 01:07:39

    a 71x to kierunek do dawnego Wrocławskiego

  • 0

    40. ~  2009-07-09 01:54:54  host: t03-06.opera-mini.net

    32 ale my już twoja starą znany więc nie musisz nam jej jeszcze raz przedstawiać, matkojebco.

  • 0

    41. ~derek  2009-07-09 04:21:50  host: 196.40.61.91

    a kiedys bylo tylko 0-700 i wszystko bylo jasne teraz narobilo sie tych ekstra platnych nr. troche bez sensu UKE narobilo balaganu

  • 0

    42. ~???  2009-07-09 07:50:42  host: 77-254-135-95.adsl.inetia.pl

    Ale firma ma ciekawą metodę zarabiania.... Uczciwości 0....

  • 0

    43. ~Bociek  2009-07-09 08:22:30  host: 212.160.172.70

    34.skoro wg Ciebie on byl nikimi to chyba nie chce wiedziec kim Ty jestes... bo mniej niz zero to za malo

  • 0

    44. ~Kwas  2009-07-09 08:41:03  host: 91.209.116.35

    Policja nie ma nic do tego i nic nie zrobia... poniewaz robimy konkurs opisujemy regulamin wszystko legal... "kazde polaczenie jest platne nawet to ktore nie trafi na OTWARTA LINIE" i wszystko. Wiec nei ma co bic piany. A co do uczciwosci. zacytuje fragment kawalka WWO: "...legalne wcale nie znaczy uczciwe..."

  • 0

    45. ~unhappy  2009-07-09 08:47:46  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    Miałem playonline ale się pozbyłem na rzecz iplusa, która dział wszędzie i ma porządną prędkość. Play mi się spodobał bo miał fajną cenę ale na Pradze w okolicach ulicy Kowieńskiej to jakaś porażka. Średnio downlink był w okolicach 300kbps o tym 1mbps to pomarzyć można tylko było.

  • 0

    46.  2009-07-09 12:00:58

    do mojej żony zadzwoniło coś takiego, dokładnie z nr 704604001, i co zrobiła moja żona? oczywiście oddzwoniła ;) na szczęście mam zablokowane na wszystkich nr postpaid możliwość wykonywania połączeń na wszystkie nr po podwyższonej płatności.

  • 0

    47. ~largoon  2009-07-09 12:10:24  host: euo78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @33 w newsie nie pisze 0 700 tylko 704 co za ludzie tu siedzą

  • 0

    48. ~oregano  2009-07-09 12:12:46  host: egl146.internetdsl.tpnet.pl

    dlaczego admin opierdala się na maksa i nie reaguje na 32, 35 i 40?!

  • 0

    49. ~mk  2009-07-09 12:54:48  host: chello084010214018.chello.pl

    38: ale dopóki się nie dowiedział, to nie skasowało ;) Nie znam treści komunikatu odtwarzanego przed faktycznym zestawieniem połączenia, ale skoro UKE twierdzi, że przedsiębiorca dopełnił obowiązku poinformowania o podwyższonej opłacie za połączenie, to po co szopka rodem z Faktu?

  • 0

    50. ~neo  2009-07-09 19:06:45  host: emd248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rada policji bezcenna :) i oczywista. Też nie oddzwianiam na żadne obce strzałki no chyba, że umówione właśnie.

  • 0

    51. ~ZICO  2009-07-10 00:28:21  host: 188.33.71.236

    Ja również ignoruję obce "strzałki". A do "fanów" Michaela Jacksona typu ziomek13 itp. powiem krótko: Nie róbcie wiochy swoimi wypowiedziami i lepiej najpierw wyciągnijcie słomę z butów, bo jeśli dla was Michael Jackson był nikim, a jego twórczość to nic szczególnego to po prostu nie mamy o czym rozmawiać. Ciekaw jestem czyja twórczość coś dla was znaczy. Ja osobiście nie widzę w chwili obecnej absolutnie nikogo, kto mógłby się do niego choć zbliżyć i uważam, że przez ostatnie kilka lat POP niestety mocno siadł.

  • 0

    52. ~Magda  2013-10-22 10:18:46  host: 81-219-136-226.adsl.inetia.pl

    Uwaga na nr tel +48 22 100 65 90!!! To oszuści z Extra Internet, Premium Domain Services,Online Solutions Pro GmbH oraz Internet Addresses czyli wszelka działalność prowadzona przez arcyoszusta Arkadiusza Rudolfa Kalfasa. Nie odbierajcie tych telefonów, nie oddzwaniajcie i nie dajcie się naciągnąć tym oszustom na zakup domen pod pretekstem ochrony przed nieuczciwą konkurencją!!!!

Dodaj swoją opinię