Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie wyszło z ATM, wyjdzie z Asseco?

Nie wyszło z ATM, wyjdzie z Asseco?

WitekT 22 Marca 2010 17:12

0 0

Telekomunikacja Polska złożyła wstępną ofertę przejęcia spółki Asseco Systems bądź udziałów w tej firmie, wynika z informacji agencji ISB. Obie firmy odmawiają komentarza w tej sprawie.

Wcześniej prezes Asseco Poland Adam Góral przyznał, że otrzymał taką propozycję, choć nie ujawnił nazwy oferenta, i może ją rozważyć - jednocześnie podkreślił, że jego firma nadal przygotowuje się do połączenia z Asseco Systems. Nie wykluczył też, że kupujący mógłby kupić część udziałów w Asseco Systems, a część pozostałaby w jego posiadaniu. Źródło ISB twierdzi, że TP przeprowadziła już w Asseco Systems due dilligance.
Asseco Systems i TP są dla siebie strategicznymi partnerami. Obie spółki startują razem w przetargach - ostatnio w przegranym, dotyczącym infrastruktury PGE Arena w Gdańsku. Asseco Systems specjalizuje się w zaawansowanych usługach związanych z integracją systemów (bezpieczeństwo danych, archiwizacja i zarządzanie zasobami IT). Firma posiada także kompetencje z zakresu usług teletechnicznych i automatyki budynków.

W zeszłym roku TP prowadziła negocjacje w sprawie zakupu ATM Systemy Informatyczne, ale od nich odstąpiła. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • -1

  1. ~:))  2010-03-22 17:22:45  host: 94.254.143.177

  no tak... TPSA jako niewydolny moloch przejmie największa prywatną firmę informatyczną....

 • 1

  2.  2010-03-22 17:26:01

  1: mylisz Asseco Poland (duża firma-matka) z Asseco Systems (mniejsza firma zależna).

 • 0

  3. ~gość  2010-03-22 18:45:07  host: dhcp68.mini.pw.edu.pl

  TO jak pomylić ATM SI z ATM S.A.

 • 0

  4. ~  2010-03-23 00:12:13  host: 175.etlink.pl

  http://j.mp/a5s2pl

 • 1

  5. ~  2010-03-23 10:40:28  host: gw4.pmrcorporate.com

  Szersza perspektywa: Zainteresowanie dużych telekomów rynkiem IT to trend widoczny w całym regionie środkowoeuropejskim. TP już o dłuższego czasu szuka celu do przejęcia w tym sektorze, a np. Telefonica O2 (www.o2bs.com) czy Magyar Telekom (www.kfkizrt.hu) już posiadają własne spółki IT. W przypadku tego ostatniego operatora, trzy tygodnie temu w lokalnej prasie pojawiły się też nieoficjalne informacje o możliwości przejęcia rumuńskiego Siveco.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-8.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet