Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie tylko w samochodzie

Nie tylko w samochodzie

WitekT 22 Sierpnia 2005 11:31

0 0

Nowe badania brytyjskiej młodzieży pokazują, że 30% z nich podczas przekraczania ulicy zaaferowane jest obsługą swojego telefonu komórkowego.

Tymczasem rozproszona uwaga na miejskiej ulicy nie pomaga, a zwiększa ryzyko wypadku. Badania organizacji THINK! pokazały że dla młodych Londyńczyków podczas przechodzenia przez ulice najbardziej rozpraszające są telefoniczne rozmowy ze znajomymi.
Według badań THINK! 21% osób w wieku 11-16 lat bądź brało udział w wypadkach drogowych bądź o mały włos ich uniknęło. 67% pytanych przyznało, że uratowało swoich znajomych przed wypadkiem przez odciągnięcie ich z jezdni lub ostrzegawcze zawołanie.

Badania THINK! zbiegają się w czasie z brytyjską akcją promującą w telewizji bezpieczne zachowania nastoletnich pieszych. W programie wykorzystywane są fotografie ulicznych wypadków wykonane za pomocą aparatu wbudowanego w telefon komórkowy.

Źródło tekstu: pclab.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2005-08-22 12:23:18  host: external.ciech.waw.pl

  Wprowadzić _obowiązkowy_ zestaw HF !!! ;-)

 • 0

  2.  2005-08-22 23:50:15

  A co niby dało by wprowadzienie obowiązkowych zestawów słuchawkowych, nie głośnomówiących, bo spróbuj rozmawiać przez taki na ulicy :) Przecież nawek korzystając z takowego zestawu i tak dalej byli by zajęci rozmową :) Tak samo wiele nie pomagają takie zestawy podczas jazdy samochodem.

 • 0

  3. ~  2005-08-23 09:35:33  host: external.ciech.waw.pl

  Ale dlaczego mają mieć lepiej? :-E

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-107-22-2-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jakiej technologii wykonany jest wyświetlacz w Twoim głównym telefonie?

Apple chce sam produkować ekrany do smartfonów

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet