Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie tylko w samochodzie

Nie tylko w samochodzie

WitekT 22 Sierpnia 2005 11:31

0 0
Nowe badania brytyjskiej młodzieży pokazują, że 30% z nich podczas przekraczania ulicy zaaferowane jest obsługą swojego telefonu komórkowego.Tymczasem rozproszona uwaga na miejskiej ulicy nie pomaga, a zwiększa ryzyko wypadku. Badania organizacji THINK! pokazały że dla młodych Londyńczyków podczas przechodzenia przez ulice najbardziej rozpraszające są telefoniczne rozmowy ze znajomymi.

Według badań THINK! 21% osób w wieku 11-16 lat bądź brało udział w wypadkach drogowych bądź o mały włos ich uniknęło. 67% pytanych przyznało, że uratowało swoich znajomych przed wypadkiem przez odciągnięcie ich z jezdni lub ostrzegawcze zawołanie.

Badania THINK! zbiegają się w czasie z brytyjską akcją promującą w telewizji bezpieczne zachowania nastoletnich pieszych. W programie wykorzystywane są fotografie ulicznych wypadków wykonane za pomocą aparatu wbudowanego w telefon komórkowy.

Źródło tekstu: pclab.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~  2005-08-22 12:23:18  host: external.ciech.waw.pl

  Wprowadzić _obowiązkowy_ zestaw HF !!! ;-)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2.  2005-08-22 23:50:15

  A co niby dało by wprowadzienie obowiązkowych zestawów słuchawkowych, nie głośnomówiących, bo spróbuj rozmawiać przez taki na ulicy :) Przecież nawek korzystając z takowego zestawu i tak dalej byli by zajęci rozmową :) Tak samo wiele nie pomagają takie zestawy podczas jazdy samochodem.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~  2005-08-23 09:35:33  host: external.ciech.waw.pl

  Ale dlaczego mają mieć lepiej? :-E

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-211-26-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet