Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie pobierzesz Netflixa z Google Play na telefon z rootem

Nie pobierzesz Netflixa z Google Play na telefon z rootem

Isand 14 Maja 2017 11:40

4 2

netflix

Trwa walka Netflixa z urządzeniami z rootem. Wcześniej amerykański gigant pozwalał na pobranie swojej aplikacji na takie urządzenia, ale przy próbie uruchamiania - użytkownicy takich telefonów dowiadywali się, że nic z tego. Teraz aplikacji nie da się pobrać w ogóle.

Netflixa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest obecny w prawie każdym kraju świata. Chociaż przy wejściu na polski rynek nie obyło się bez zgrzytów a na co dzień musi tu konkurować min. Showmaxem (znanym min. z "Ucha Prezesa" i należącym do południowoafrykańskiego Naspers) to skutecznie zaistniał w świadomości widzów.

Co więc zadecydowało o takim posunięciu?




Oficjalne stanowisko Netflixa jest następujące:

Począwszy od najnowszej wersji aplikacji - 5.0 - w pełni opieramy się na Widevine DRM autorstwa Google'a. W związku z tym, że wiele urządzeń nie jest oficjalnie certyfikowanych przez Google (lub zostały zmodyfikowane), urządzenia te nie będą miały dostępu do naszej aplikacji w Google Play.

Czym jest Widevine? Ten wynalazek Google'a mogliśmy poznać przy okazji wejścia Android Pay do Polski. Obecnie aplikacja Netflixa działa jeśli zostanie pobrana z innego źródła niż oficjalne. Nie wiadomo jednak jak długo to potrwa.

Źródło tekstu: androidpolice.com, wł     

Dodaj do:

Tagi: root | google play | netflix

w sumie: 24
  • 0

    5. ~  2017-05-14 12:14:49  host: host-81-190-140-245.dynamic.mm.pl

    Któraś chętna na Netflix & chill?

  • 0

    6. ~OkOk  2017-05-14 12:18:28  host: public-gprs387781.centertel.pl

    Ostatnio mi zablokowali płatności NFC po aktualizacji apki mBanku (zmiana na android Pay).
    Wystarczyło ponownie zrootować telefon za pomocą Magisk i skorzystać z Magisk Hide. Na 99% zadziała również z Netflixem jeśli ktoś faktycznie tego potrzebuje.
    Nie wiem po co robią takie problemy, jak ktoś będzie chciał to i tak ściągnie z torrenta czy w inny sposób, takie ograniczenia przeczą idei zwalczania piractwa przez tani i łatwy dostęp do oryginałów.

  • 1

    7. ~~~  2017-05-14 12:32:40  host: dfj6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Magisk i opcja hide dla dowolnej appki. I pozamiatane.

  • 0

    8. ~ta  2017-05-14 12:53:36  host: public-gprs376797.centertel.pl

    a sam wirus działa płynnie , wirus google

  • 0

    9. ~  2017-05-14 14:16:03  host: 89-64-46-204.dynamic.chello.pl

    KIEDY PEŁBY TEST LG G6? KIEDY POROWNANIE DO S8 I P10? jak dobrze pamietam juz dawno zaopowiadaliscie ze sie pokaza

  • -1

    10. ~Calm7  2017-05-14 14:23:06  host: user-94-254-144-219.play-internet.pl

    Nic tu po Mnie, spadam na drzewo:-D

  • 1

    11. ~Kazik  2017-05-14 17:06:33  host: 185.137.18.94

    Po co komu płatny netflix jak jest google i max 1 minuta film,czy serial jest dostępny online.

  • 0

    12. ~Marek  2017-05-14 19:17:54  host: n08-04-06.opera-mini.net

    Ten cały netflix i ta amerykańska arogancja . . . Potrzebne jak dziura w moście. Jest sporo mniej problemowych vod-ów.

  • 0

    13. ~MAgisk  2017-05-14 20:06:09  host: 254.26.euro-lan.pl

    smiechłem z tego ich zabezpieczeń... tak samo skuteczne jak FRP...co do netflixa nawet nie trzeba go ukrywać magiskiem

  • 0

    14.  2017-05-14 21:17:43

    nie trzeba używać magiska ponieważ blokada jest tylko gdy chcesz zainstalować apkę z google play,gdy jest instalacja nie przez google play blokady nie ma.

  • 1

    15. ~gość  2017-05-14 21:53:39  host: public-gprs173118.centertel.pl

    Niech nie preinstalują nakładek i nieusuwalnego śmiecia to ludzie nie będą rootować. Telefon powinien być czysty, jak ktoś nie chce to powinien mieć możliwość wywalenia wszystkich aplikacji które zamulają i obciążają a są niepotrzebne.

  • 0

    16. ~rrrr  2017-05-15 08:57:19  host: host-89-230-176-59.dynamic.mm.pl

    Czyli co... wcześniej netflix nie działał na rocie , a teraz będzie tylko trzeba go ściągnąć z innego miejsca niż sklep google ?!

  • 0

    17.  2017-05-15 09:04:07

    nie wcześniej też działał na zrootowanym telefonie tyle że teraz zablokowali jedną z opcji instalacji tj oficjalną z google play, można się domyśleć że docelowo całkowicie będą chcieli zrootowane telefony wykluczyć z działania w przyszłych wersjach apki.

  • 0

    18.  2017-05-15 10:18:07

    Polacy i tak konta netflixa kupują na allegro za kilka złotych na 30 dni

  • 0

    19. ~kom123r  2017-05-15 12:23:43  host: 83.1.193.220

    Ale jakie są przyczyny takich działań?

  • 1

    20. ~Tudor  2017-05-15 12:36:11  host: 188.146.66.203.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    A po co mi Netflix? Żeby oglądać kolejne seriale o gejach i feministkach? Bo przecież tam żadnych innych seriali nie ma!

  • 0

    21. ~Jarek mikul  2017-05-15 12:55:53  host: staticline-31-182-234-180.toya.net.pl

    Po co komu Netflix???! Przecież tam jest pełno serialowego i filmowego spamu! Czyli ponad 95% zapychaczy filmowych bez polotu, robionych na kolanie no bo jest kasa, z rozciągniętymi scenami do granic możliwości (żeby film był dłuższy!) itp.
    Jest kilka chlubnych wyjątków, ale te już obejrzałem w okresie darmowym i nic fajnego już się nie pojawia.
    Straszne ***.

  • 0

    22. ~Jarek mikul  2017-05-15 12:55:55  host: staticline-31-182-234-180.toya.net.pl

    Po co komu Netflix???! Przecież tam jest pełno serialowego i filmowego spamu! Czyli ponad 95% zapychaczy filmowych bez polotu, robionych na kolanie no bo jest kasa, z rozciągniętymi scenami do granic możliwości (żeby film był dłuższy!) itp.
    Jest kilka chlubnych wyjątków, ale te już obejrzałem w okresie darmowym i nic fajnego już się nie pojawia.
    Straszne ***.

  • -1

    23.  2017-05-15 22:13:20

    Netflix? Kto z tego w ogóle korzysta?
    Ja nie I nie zamierzam.. Mam cdax CDA, chomikuj tpb i parę innych stron.
    Jak film jest niezły i warty to sam się obroni.
    A wtedy z przyjemnością pójdę na niego do kina i kupię wersję dvd/blu-ray
    Niech sobie wsadzą ten smieciowy portal z odmóżdzaczami.
    Walczą z piractwem? Ta na pewno. Jak ktoś wyżej wspomniał. Zniknie brand, smieciowe aplikacje producenta. Ceny filmów, muzyki online. Będą normalne. Plus sam produkt porządnej jakości. To sam się produkt obroni. A problem piractwa się znarginalizuje do zera praktycznie.

  • 0

    24.  2017-05-16 13:34:28

    są ludzie, którzy korzystają z netflixa i jest im z tym dobrze, naprawdę nie każdy czuje potrzebę oglądania filmów i seriali na nielegalu. Polaczkowa mentalność, okradać wszystkich na prawo i lewo.

Dodaj swoją opinię