Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie pięć, nie trzy, to cztery

Nie pięć, nie trzy, to cztery

WitekT 8 Maja 2007 16:44

0 0
7. maja Rada Ministrów pozytywnie oceniła projekt nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego, przedłożone przez ministra transportu, według którego bilingi mają być przechowywane dłużej niż dotychczas.Nad nowelizacją pracowali posłowie z sejmowej komisji infrastruktury. Wnioskodawcy proponują wydłużenie z 2 do 5 lat okresu przechowywania bilingów przez operatorów sieci oraz dostawców publicznych usług telekomunikacyjnych. Zdaniem rządu, okres przechowywania danych telekomunikacyjnych powinien wynosić 4 lata. Taka propozycja znalazła się w rządowym projekcie nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego.

Zmiana prawa ma umożliwić uprawnionym organom państwowym sprawniejsze wykonywanie zadań i obowiązków związanych z obronnością i bezpieczeństwem państwa. Ma zapewnić również skuteczniejsze wykrywanie i ściganie najpoważniejszych przestępstw. Wydłużenie okresu przechowywania danych wymaga jednak zgody Komisji Europejskiej.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~Kambodza II  2007-05-08 17:47:23  host: 217.116.110.190

  Pierdolony i niczym nieuzasadniony pissowski zamordyzm.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2.  2007-05-08 20:03:46

  No i bardzo dobrze. W dzisiejszej epoce zorganizowanych grup przestępczych, przestępczych postkomunistycznych układów i terroryzmu należy to wprowadzić Powinni jeszcze powrócić do pomysłu rejestrowania prepaidów, bo nawet byle złodziejaszek na allegro teraz to wykorzystuje, kupuje karte, a po oszustwie wyrzuca :/

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~Ganc2  2007-05-08 20:12:06  host: nat6.gress.com.pl

  Niech tak zrobią

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~  2007-05-08 21:13:40  host: aayz46.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A co z zagranicznymi prepaidami? Zabronić korzystania czy zmusić zagranicznych operatorów do przymusowej rejestracji?

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5. ~ukenamuniu  2007-05-08 21:53:11  host: nat-go2.aster.pl

  No tak. Europosłów coraz mniej, to nie ma szansy na zmianę dyrektywy i trzeba będzie notyfikować Pt (mam nadzieję, że bez powodzenia).

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  6. ~  2007-05-08 21:57:59  host: proxy2.anon-online.org

  I znowu banda debili zamiast wziąść się za poprawę sądownictwa nakłada kolejne obciążenia na operatorów czy 2 lata to za mało aby dojść do wniosku , że są potrzebne wykazy połączeń ???. Sąd razem z prokuraturą pierdzi w stołki przez 2 lata a później przypomina im się, że trzeba zbadać kto z kim się kontaktował. Przecież to droga do nikąd a kto będzie te miliardy rekordów przetrzymywał - przecież nie Streżyńska i tele2. Cała nadzieja , że KE się nie zgodzi bo 2 lata to jest maksymalny okres który zresztą trzeba uzasadnić na przechowywanie tego typu danych. Standard to 1 rok a w Niemczech 6 misięcy. Policyjne państwo i tyle - najchętniej wszczepili by nam w d... chipy zamiast zadbać aby boiska szkolne były dostępne dla młodzieży, żeby były lodowiska, baseny czy choćby kluby dla młodzieży ale 40 mln na pomnik dla Glempa to żaden problem.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-197-139-27.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy problemy z Note'ami 7 obniżyły twoje zaufanie do marki Samsung?

[Aktualizacja] Samsung oficjalnie zatrzymuje sprzedaż i wymiany Note'ów 7 ... i kończy produkcję

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet