Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie najszybsza potęga internetowa USA

Nie najszybsza potęga internetowa USA

WitekT 27 Czerwca 2007 13:52

0 0

Stany Zjednoczone, największy rynek internetowy świata, znajdują się dopiero na 16. pozycji w rankingu krajów z najszybszymi połączeniami szerokopasmowymi w raporcie waszyngtońskiej organizacji Communications Workers of America (CWA) - pisze serwis pclab.pl.

Średnia szybkość łącza dla rynku amerykańskiego wyniosła około 1,9 Mb/s. To znacznie mniej niż w Japonii, w której średnia wyniosła 61 Mb/s, Korei Południowej z wynikiem 45 Mb/s, Francji z 17 Mb/s czy Kanadzie, w której średnia sięgnęła 7 Mb/s.




W USA najwyższą średnią mógł pochwalić się stan Rhode Island, zapewniając około 5,011 Mb/s, najgorzej zaś wypadła Alaska, z połączeniem o średniej szybkości 0,545 Mb/s.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~issa  2007-06-27 14:03:35  host: inet20909na-0.eranet.pl

    Do czego w praktyce może przydać się łącze szybsze niż 1-2 megabity? Dzo szybszej kradzieży czyjejś własności intelektualnej?;-) Nie starcza mi wyobraźni...

  • 0

    5. ~ciekawy  2007-06-27 14:07:33  host: 81.15.160.147

    Co to jest średnia szybkość łącza? Czy chodzi tu o łącza dostępowe? Radiowe (w tym komórkowe...) czy stacjonarne? Z overbookingiem czy faktyczne? Albo to porównanie nic nie porównywało albo podana tu informacja została ogołocona z treści.

  • 0

    6.  2007-06-27 14:09:22

    Ciekawe dlaczego hosting w USA przeważnie jest najtańszy? W USA mają podejście jeśli coś dobrze działa to nie zmieniać, do korzystania z Internetu obecnie 1Mb/s wystarcza.

  • 0

    7.  2007-06-27 14:09:36

    5: w USA mierzyli w serwisie speedmatters.org, a dla reszty krajów to pewnie z raportów światowych organizacji.

  • 0

    8. ~PLANET  2007-06-27 14:17:49  host: gpy74.internetdsl.tpnet.pl

    issa: wideopolaczenia wysokiej przepustowosci - na przyklad. W Empiku kamerka Micro$oftu (tak, tak - o zgrozo!) stoi jakies 220 zl, a ma 6 mega statycznego obrazu (aka zdjecia) oraz 2 mega (efektywne!) obrazu ruchomego - konkretniej rzecz biorac, 1600x1200. Do tego 2 mega MOZE nie wystarczyc - trust me. Ogolnie video streaming w HD w jakiejkolwiek formie... Poza tym zwroc takze uwage, ze jesli na papierze stoi pare mega, to nie musi byc to te pare mega z kazda lokacja na swiecie - na przyklad telewizja internetowa P2P (przez, dajmy na to, Sopcasta ;) z Chin (powiedzmy na przyklad CCTV, zeby bylo legalnie, choc finaly NBA mozna bylo tam obejrzec (to i tak wolalem Viper Plus 1, gdzie byl oryginalny komentarz z ABC/ESPN :D)) dzialala u mnie (na papierze 2, a dziala czesto jak 3-3,5 mega, 3,75 to byl max AFAIR) raczej srednio. A to przeciez tylko QVGA i to z mocna kompresja. Dodam, ze lacze wspoldzielone i leci przez WiFi odlegly o kilometr, stad pingi nienajlepsze. Troche zalezy od typu lacza, troche od parametrow (pingi!, upload - ten akurat tez mam sredni (max 256-320 MOZE)) - tak to juz rozdzielone, a troche od szczescia. A czasami warto miec te 6 czy 10 miast 2. Oczywiscie inna sprawa jest awaryjnosc lacza i wszelkiego typu gwarancje providera (i to, jak sie to ma w rzeczywistosci do dzialania lacza!), no ale lepiej miec takie speki, niz nieco gorsze.

  • 0

    9.  2007-06-27 14:37:14

    a gdzie Szwecja ? :]

  • 0

    10. ~  2007-06-27 14:42:01  host: bsc244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szwecji nie ma bo im żal d... ściska. Pod względem neta Skandynawia b. dobrze wygląda :) A po za tym to kij w bary Hameryce :D

  • 0

    11. ~Longman  2007-06-27 14:48:33  host: evf95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przy całym szacunku dla pclab.pl to jako pierwsze opracowanie znalazło się chyba tu: http://www.itwire.com.au/content/view/13184/1066 Dodam, że jak się uwzględni pozostałe parametry (synchroniczność łącza, upload) to Japonia i Korea biją pozostałe części świata na głowę. Przeciętny upload wg ww. badań wyniósł w Japonii 23 Mb/s czyli wielokrotnie szybciej niz maksymalna szybkość DOWNLOADU najszybszej neostrady. Ktoś może powiedzieć "jakie ma to znaczenie", a rzucę przykładem z wczoraj-dzisiaj - próbowałem dokonać uploadu zdjęć na serwis Empik Foto, co teoretycznie powinno trwać (tada!!!!) 11 godzin a mam neo z najszybszym uploadem (pół mega na sekundę). Piszę teoretycznie, bo po całonocnym uploadzie coś zgrzytnęło i szybciej mi wyszło wypalenie zdjęć na płytce i zawiezienie tego do punktu przyjęć. Tylko że to podważa sens usługi "upload przez Net, a odbitki prześlemy ci pocztą".

  • 0

    12. ~  2007-06-27 15:17:24  host: bsc244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pół megabita to nie pół mega na sekundę jasiu kolorowy.

  • 0

    13. ~Longman  2007-06-27 15:46:12  host: evf95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Anonimie, korboli razem nie kulaliśmy, nie? Wiem, że powinienem to 512 podzielić przez 8, a w praktyce przez trochę więcej bo uwzględnić trzeba narzut bitów synchronizacyjnych (przy przeliczaniu przepływności z kilobitów na kilobajty). Swoją drogą nie wiem za bardzo o co ci chodzi sensu stricte - coś ci się pozajączkowało?

  • 0

    14. ~  2007-06-27 15:59:31  host: bsc244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciesze się, że zrozumiałeś, że 512kbps nie daje ci wysyłki na poziomie pół megabajta na sekundę.

  • 0

    15. ~PLANET  2007-06-27 16:38:29  host: gpy74.internetdsl.tpnet.pl

    Ta... kolejne dziecko neostrady (10,12,14). Cos jeszcze masz 'elokwentnego' do powiedzenia ?

  • 0

    16. ~space  2007-06-27 16:57:18  host: 194.39.141.10

    Porównywanie Japonii z innymi krajami w pewnych dziedzinach nie ma sensu, gdyż wtedy nawet laikowi łatwo zauważyć zatrważającą przewagę kraju kwitnącej wiśni nad resztą świata ;-)

  • 0

    17.  2007-06-27 17:33:04

    chciałbym sobie poserfować i pościągać pliki na japońskich łączach ehhee :P masakra...to jest gigant!

  • 0

    18.  2007-06-27 18:55:54

    dla Polski średnia będzie niska dopóki ja się nie wyprowadze stąd... moje łącze mierzone za pomocą dsl.cz to 0,012Mbps czyli 12kb/s. Wszystko dzięki kochanemu połączeniu iPlus + sony ericsson gc79

  • 0

    19. ~  2007-06-27 20:39:05  host: nvm3.com

    Zamiast się chwalić niech zaczną sedować :D

  • 0

    20. ~dechomenon  2007-06-27 20:49:36  host: ers103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 18 ale co ty chciałbyś na GPRS? wiadomo ze to najwolniejsza pakietowa transmisja danych i szału nie będzie

  • 0

    21. ~Bartek  2007-06-27 21:08:45  host: gdn114.internetdsl.tpnet.pl

    61 Mb/s ???? Czy to jakaś pomyłka ??? A jaka jest średnia u nas i na którym miejscu jest Polska? :)

  • 0

    22.  2007-06-28 01:30:24

    Polska jest pewnie na szarym końcu

  • 0

    23. ~ukenamuniu  2007-07-14 10:46:42  host: nat-go2.aster.pl

    PLANET: pojaśnij, że w aparatach/kamerach (również "zwykłych" obrazach w Windows) Mega pixels przelicza się na Mega bits. Np dla tzw truecolor mamy 24 bity na pixel (po 8 bitów na każdą ze składowych RGB). Do Longmana: Korea budowała (do abonentów)sieć dla transmisji danych. U nas czeka się z Netem do postawienia centrali telefonicznej (aby były łącza)a potem dopiero przez splitter robi obejście do ATM. Co z tego, że u góry może być atostrada (neostrada)jak do bramy abonenta prowadzi długa i wąska polna droga.

Dodaj swoją opinię