Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie ma podmiotu świadczącego usługę powszechną

Nie ma podmiotu świadczącego usługę powszechną

WitekT 15 Grudnia 2005 15:41

0 0

15. grudnia zostało zakończone postępowanie konkursowe na przedsiębiorcę wyznaczonego do świadczenia usługi powszechnej toczące się przed Prezesem URTiP.

Dokument określający warunki uczestnictwa w konkursie tj. Specyfikację warunków konkursu na przedsiębiorcę wyznaczonego do świadczenia usługi powszechnej, pobrało siedem podmiotów. Jednak tylko Telekomunikacja Polska złożyła ofertę w terminie i w miejscu określonym w Specyfikacji.
Komisja konkursowa zmuszona była odrzucić ofertę Telekomunikacji Polskiej, ponieważ nie spełniła ona wymagań formalnych, określonych w Specyfikacji. Wykluczyło to możliwość dokonania jej oceny merytorycznej. W związku z wynikiem postępowania konkursowego, Prezes URTiP przystąpi do trybu określonego w art. 83 ust. 1 nowego Prawa Telekomunikacyjnego w celu wyznaczenia z urzędu przedsiębiorcy obowiązanego do świadczenia usługi powszechnej.

Usługa powszechna to zestaw usług telekomunikacyjnych, jakie powinny być dostępne wszystkim użytkownikom końcowym stacjonarnych publicznych sieci telefonicznych na terytorium Polski, z zachowaniem wymaganej jakości i po przystępnej cenie.

Źródło tekstu: URTiP     

Dodaj do:
w sumie: 11
 • 0

  1. ~acc  2005-12-15 16:03:35  host: drg146.neoplus.adsl.tpnet.pl

  URTiP odrzucił JEDYNĄ ofertę.. I co dalej? Reszta opów nie wydaje się zainteresowana...

 • 0

  2.  2005-12-15 17:03:41

  pod takimi newsami az by sie prosilo o komentarz tego oswiadczenia. swiadczenie uslugi powszechnej to chyba zadna frajda? powinna to robic TP bo jest najwiekszym operatorem prawda? czemu oferta TP nie spelniala wymagan formalnych? :>

 • 0

  3.  2005-12-15 17:04:37

  tzn chodzilo mi o to ze ja naprawde nie wiem, i chetnie bym w newsie przeczytal tez cos wiecej na tematy takie jak powyzej :>

 • 0

  4.  2005-12-15 17:08:26

  sympatyczny: frajda jest taka, że taki operator dostaje z budżetu państwa dotacje na telefonizowanie obszarów, gdzie jest to nieopłacalne. :)

 • 0

  5. ~wlo  2005-12-15 20:05:54  host: apf108.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No to jesli z tego jest kasa na zdobycie za friko klientów... alternatywni powinni drzwiami i oknami walic chyba, nie?

 • 0

  6.  2005-12-15 20:09:13

  wlo: trzebaby poczytać stosowne ustawy, ale podejrzewam, że dofinansowanie jest PO inwestycji. To raz. Dwa - i tak alternatywni nie mają pieniędzy, bo po dofinansowaniu koszt pozyskania klienta wyjdzie pewnie jak w średniej wielkości mieście. Teraz mają możliwości rozwoju na swoim "poletku", a i tak tego nie wykorzystują. Trzy - TP szuka dość mocno sposobu zwiekszenia przychodów z telefonii stacjinarnej. Ostatnio dostała zjebkę od Francuzów za spadek przychodów w tym segmencie. ;)

 • 0

  7.  2005-12-15 21:01:08

  Witek: hehe faktycznie nie pomyslalem o tym. dzieki za wyjasnienie :)

 • 0

  8.  2005-12-15 21:34:13

  sympatyczny: do usług. :)

 • 0

  9. ~teende  2005-12-15 21:49:28  host: cem2.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Tak więc TP S.A. będzie tym "podmiotem od telekomunikacyjnych usług powszechnych". I tak powinno być, bo nazwała już samą siebie operatorem "historycznym" i "narodowym". Po nominacji jeszcze powinna zostać zobowiązana do świadczenia usług powszechnych po "narodowych" cenach, a nie cenach najwyższych w Europie w stosunku do zarobków obywateli.

 • 0

  10. ~wlo  2005-12-16 08:59:11  host: atk254.neoplus.adsl.tpnet.pl

  WitekT - ja to wiem... pytanie było retoryczne ;-) Chciałem zapytać, kto jeśli nie tepsa spełnia wymagania na przedsiębiorcę wyznaczonego? Po co te zabawy? Odrzucili ofertę tepsy a z urzędu kogo wyznaczą?
  Alternatywni mogą sobie tylko pomarzyć otym, że tepsa zdobędzie kolejnych klientów a oni dzięki temu będą mogli świadczyć im usługi i w ten sposób się rozwijać, a raczej żerować (oczywiście w domyśle mam jednego operatora ;-)) na tepsie. Abstrahując od całej otoczki monopolu itd. Nie ma szansy mała firemka w tym biznesie - na skalę krajową przynajmniej. A jeśli komuś nie pasuje tepsa bo ma złodziejskie stawki albo tylko dlatego, że monopoliście nie chce dać zarobić, naprawdę nie musi - może złożyć wniosek o podłączenie telefonu u każdego innego operatora.

 • 0

  11. ~wlo  2005-12-16 09:04:05  host: atk254.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Alternatywni mają takie same możliwości rozwoju jak każdy. Nie jest tak, że mimo możliwości, nie wykorzystują ich. Onie nie mają możliwości. Fakt, że jest rynek, nie znaczy, że są możliwości! Możliwości, to podłączenie, a podłączenie to kasa, a kasa to swoja albo kredyt - w obu przypadkach musi być pokrycie z przychodów. A przychód... Skąd, jeśli marże są na minimalnym poziomie? Nie mogą być droższy niż tepsa, bo to w ogóle by pogrzebało ich interes... I kółko się zamyka. To swoista pułapka jest dla nich. Mają być siłą napędową konkurencji, ale nikt nie da pieniędzy jeśli nie będzie miał gwarancji ich odzyskania z biznesu!! O zysku już nie mówię nawet.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-216-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet