Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie do postawienia w Polsce...

Nie do postawienia w Polsce...

WitekT 15 Września 2006 23:25

0 0
Patrzenie na niektóre budki telefoniczne w Brazylii, będące małymi dziełami sztuki, nieodzownie przychodzi na myśl jedno – w Polsce momentalnie zostało by to zniszczone przez wandali.

A w Brazylii – jak widać – się trzymają. Gorąco polecam obejrzenie tej strony


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 56
  • 0

    37. ~Greg  2006-09-16 14:20:14  host: prosie18.aster.pl

    zgodzil bym sie z tym gdyby nie fakty. E&Y wstepnie przyjal kalkulacje kosztow TP, natomiast po interwencji UKE zmienial zalozenia do kalkulacji redukujac liczbe central o 3/4. Czyli jezeli Witek realizujesz polaczenie miedzymiastowe to leci ono w powietrzu, poczym trafia ono do centrali abonenta docelowego :)). Wyjasnil mi takze fakt dlaczego TP zostala przez UKE calkowicie odsunieta od audyty przeprowadzanego przez E&Y. Ponadto UKE opiera sie na 11-nasty raporcie implementacyjnym KE, w ktorym jest wele bledow np. niektore stawki nie sa przeliczone z GBP na euro co powoduje zmiany wynikow benchmarkow oraz wiele innych niescislosci.

  • 0

    38.  2006-09-16 14:30:52

    Greg: a to podam inny argument - czemu zatem Grażyna Piotrowska-Oliwa powoływała się w swojej niedawnej prezentacji na ten audyt? :) Co do liczby redukcji central - cały świat dąży do tego, aby połączenia międzystrefowe były zrównane ze strefowymi - i na poziomie numeracji (poprzez wprowadzenie numeracji jawnej), i na poziomie centralowym. Tak jest chyba u każdego operatora w Polsce oprócz TP. :)

  • 0

    39. ~Greg  2006-09-16 14:33:26  host: prosie18.aster.pl

    Chetnie zobacze te koszty jak mi dasz link. Poza tym nie ma w raportach KE kosztow DSLAM itp. a wiec UKE bierze je z powietrza

  • 0

    40. ~Greg  2006-09-16 14:36:57  host: prosie18.aster.pl

    Nie wiem o jakiej prezentacji mowisz, wiec jak mi podasz link to chetnie to obejrze. Wydaje mi sie, ze teraz mowisz o VoIP, natomiast jezeli nie to na calym swiecie polaczenia strefowe sa wydzielone kosztowo od miedzystrefowych

  • 0

    41.  2006-09-16 14:37:38

    Greg: postaram się poszukać ten link, bo tak pod ręką to go nie mam. ;) Poza tym pomieszałeś dwa moje tematy - benchmarki w swojej istocie polegają na tym, że korzysta się z wyliczeń innych, podobnych rynków, gdzie operator przeprowadzi rachunkowość regulacyjną. Koszty sprzętu są praktycznie wszędzie takie same, a robocizna u nas dużo mniejsza niż na zachodzie - w Wielkiej Brytanii podejrzewam, że nawet 5-8-krotnie. A to tylko dwie składowe takiego benchmarka. UKE nie brało pod uwagę cen DSLAM-ów, bo nie miało takiej potrzeby. A ich ceny, na potrzeby własnych wyliczeń, można uzyskac dzwoniąć do producenta czy korzystając z opracowań firm analitycznych.

  • 0

    42. ~Greg  2006-09-16 14:39:08  host: prosie18.aster.pl

    w 11 raporcie jest podzial na origination/ terminationa local level, single transit, double transit w zaleznosci od ilosci zaangazowanych central w realizacje polaczenia

  • 0

    43.  2006-09-16 14:41:13

    Greg: co do prezentacji, to jest problem - bo nie widzę jej na stronach biura prasowego. Prezentacja pochodziła z konferencji z tego dnia, co Kornelia Mathea odgłosiła Livebox Generation Show - w tym małym pomieszczeniu dla dziennikarzy po lewej, zaraz przy wejściu na Twardej. GPO przemawiała przed Matheą. ;)

  • 0

    44. ~Greg  2006-09-16 14:42:17  host: prosie18.aster.pl

    Wiem na czym polegaja benchmarki :) Nie zgadzam sie ze UKE nie mialo potrzeby brania pod uwage cen DSLAm, bo przeciez musial Urzad ustalic ceny na BSA. Jezeli nie mial potrzeby, to na jakiej podstawie to zrobil? :) moze na podstawie analiz otrzymanych od Tele2 :))

  • 0

    45. ~Greg  2006-09-16 14:44:07  host: prosie18.aster.pl

    a wiec napewno chodzilo GPO o VoIP.W sieci stacjonarnej nadal bedzie wystepowac podzial na polaczenia strefowe i miedzystrfowe, gdyz wszystkie rozlegle sieci telekomunikacyjne maja swoje poziomy, dlategotez koszty realizacji tych polaczen beda rozne

  • 0

    46.  2006-09-16 14:44:48

    Greg: jeżeli chodzi o raport dotyczący tego rynku, to musze go dokładnie poczytać, bo widziałem tylko baaardzooo pobieżnie, więc w ogóle nie jestem merytorycznie przygotowany do kontrargumentacji w tej kwestii. ;)

  • 0

    47. ~Greg  2006-09-16 14:46:37  host: prosie18.aster.pl

    Ponadto wspomniales o benchmarkach. Wyjasnij mi jedna rzecz, gdzie jest tak wysoki retail minus 51% w przypadku BSA, czy tez 49% dla WLR. Dotychczas najwyzszy znalazlem tylko w Danii na poziomie 21%

  • 0

    48.  2006-09-16 14:46:48

    GPO nie chodziło o VoIP - to była prezentacja szalenie podobna do tej z początku lipca, w której dane uściślono po audycie E&Y.

  • 0

    49.  2006-09-16 14:49:52

    Greg: to, że nigdzie nie było ~50% nie oznacza, że nie można takiego poziomu wprowadzić w żadnym kraju. ;) Upust został ustalony na podstawie kosztów ponoszonych przez TP - dokładnymi wyliczeniami dysponuje UKE. ;)

  • 0

    50. ~Greg  2006-09-16 14:52:37  host: prosie18.aster.pl

    Tak, ale pytanie kto wykonal analizy kosztow i na podstawie jakich danych, skoro nie jest to kalkulacja regulacyjna TP. :) Dlatego tez nie zachwycam sie P. Strezynska, gdyz wedlug mnie prezentuje ona jedyni inna grupe interesow

  • 0

    51. ~Greg  2006-09-16 14:58:16  host: prosie18.aster.pl

    a tak przy okazji ciekaw jestem jaka kare nalozy Strezynska na Tele2 :)) Co o tym sadzisz?

  • 0

    52.  2006-09-16 15:04:35

    Greg: no analizy kosztów na podstawie benchmarków. ;) Wcześniej TP miała dobrze - monopole na wielu rynkach, darła się za PTC i puszczanie ruchu przez VoIP (000), kiedy ona miała monopol na m-n - teraz rola się odwróciła. Raz na wozie, raz w nawozie. ;) Co do kary - będzie. Myślę, że do 1 mln zł ze względu na wcześniejszą "niekaralność". ;)

  • 0

    53. ~Greg  2006-09-16 15:06:55  host: prosie18.aster.pl

    oto link do 11 raportu jak masz ochote poczytac :)
    http://europa.eu.int/information_society/policy/ecomm /implementation_enforcement/annualreports/11threport/index_en.htm

  • 0

    54. ~Greg  2006-09-16 15:20:59  host: prosie18.aster.pl

    Ja mysle ze kara bedzie nizasza lub zawieszona ze wzgledu na podjecie przez Tele2 srodkow zaradczych. :)) i sprawa ucichnie do nastepnej wpadki. .... oki na dzisiaj koncze i jak zwykle przyjemnie mi sie gadalo. Telepolis coraz wiecej pisze o rynku hurtowym z czego się bardzo ciesze. Jest pewna grupa osob, ktora jest bardzie zainteresowana rynkiem hurtowym (do ktorej ja naleze) niz detalicznym. A wiec do milego.

  • 0

    55. ~blom  2006-09-17 09:58:53  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    hmm a wiem z burka ogorka nie trzeszczy a z kaczki dziwaczki sa piski ewidentnie polecam tygrysa zawsze sie dodzwania :)

  • 0

    56. ~maniek  2006-09-20 22:10:48  host: buj2.internetdsl.tpnet.pl

    Dwa capy z dużymi jajami i temat TP
    już rzygać się chce nic tylko TP .o czym będziecie pisac jak .....

Dodaj swoją opinię