Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie chcemy przelewać pieniędzy na numer telefonu

Nie chcemy przelewać pieniędzy na numer telefonu

LuiN 20 Października 2016 09:48

3 3

Co czwarty Polak, aktywnie korzystający z bankowości elektronicznej, chciałby mieć możliwość przesyłania pieniędzy z wykorzystaniem swojego smartfonu, bezpośrednio na numer telefonu odbiorcy - wynika z sondażu zrealizowanego dla KIR przez ARC Rynek i Opinia.

W komentarzu do wyników czytamy, że do korzystania z takiej usługi zachęca przede wszystkim szybkość i prostota, bo aby przelać pieniądze w kilkanaście sekund nie trzeba znać numeru konta odbiorcy.

Patrząc jednak na dołączony do komunikatu wykres, jasno widać, że większa liczba ankietowanych nie życzy sobie takich płatności (27%), niż jest nimi zainteresowana (25%). Pozostałe 49% ankietowanych wybrało opcję "Trudno powiedzieć". Z ankiety wynika również, że tylko 37% użytkowników bankowości elektronicznej słyszało o przelewach na numer telefonu.




kir przelewy p2p

Natychmiastowe przelewy na numer telefonu, tzw. przelewy P2P, oferowane są za pośrednictwem Blika przez Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, PKO Bank Polski oraz mBank. Do rozliczania transakcji wykorzystywana jest infrastruktura, obsługiwanego przez KIR, systemu przelewów natychmiastowych Express Elixir - niezależnie od pory dnia, w której przelew został zlecony, trafia on do odbiorcy w czasie liczonym w sekundach.

Czy korzystałeś już z przelewów na numer telefonu?

Tak, wiele razy
15.85%
Tak, raz lub dwa
9.84%
Nie
62.84%
Nie wiedziałem o takiej możliwości
11.48%

Wszystkich głosujących: 366



Źródło tekstu: KIR, wł     

Dodaj do:

Tagi: blik | przelewy p2p | kir

w sumie: 34
  • 0

    15.  2016-10-20 10:54:16

    14 - nie muszę mu oddawać przy stoliku bo mogę oddać później - takich mam znajomych ;-) Ty może musisz odsetki płacić, jeśli zaraz nie oddasz... Trudno ;-)

  • 0

    16. ~Piotrek  2016-10-20 10:55:00  host: apn-5-60-0-221.dynamic.gprs.plus.pl

    @ ola jest spore grono ludzi co rachunki na poczcie płacą przez to tłumy tam jak za komuny - nie idzie awiza odebrać bo stado emerytów musi swoje druczki popłacać- oni o przelewie przez komputer nie słyszeli (nie umią) a co dopiero w telefonie :-(

  • 0

    17.  2016-10-20 10:55:50

    Dular? A co to za waluta?

  • 0

    18.  2016-10-20 11:01:35

    14 - masz kartę płatniczą - plastikową?

  • -3

    19. ~  2016-10-20 11:17:36  host: 188.146.77.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    szybkie i wygodne by było gdyby przelew szedł z telefonu z salda, z prepaida czy z abonamentu. Natomiast taki przelew z jakiegos sriku przez bank to ja wole sobie wejść do banku i przelać te 50zł na konto komuś.
    Banki to zdziercy i lepiej trzymać kasę w skarpecie. jkak ktos ma x kont to przez rok wyssysaja xxx zł na piedoły tupu, karta, jakieś powiadomienia sms i inny szajs, patrzymy i przez rok znika 300zł z 4 kont.

  • -1

    20. ~przelew  2016-10-20 11:36:48  host: n14-05-02.opera-mini.net

    szybki przelew robi sie tutaj:
    http://tlp.is/apd

  • 0

    21. ~  2016-10-20 11:54:37  host: public-gprs353751.centertel.pl

    A ja czesto korzystam, mam kilku znajomych posiadajacych iko i szybko mozna przelew zrobic.

  • 0

    22.  2016-10-20 12:00:24

    @9 rowniez korzystalem z przelewow na telefon do mbank

  • 1

    23. ~pabloki  2016-10-20 12:03:14  host: user-5-173-5-90.play-internet.pl

    ja mam wiedzę że polacy nie mają zaufania do przelewu na nr telefonu. nie mieli tez zaufania do przelewów natychmiastowych. z czasem usługa się spopularyzuje , szczególnie wśród młodych ludzi. klienci wolą dokonać zwykłego przelewu który dociera na następny dzień roboczy lub tego samego dnia.

    19 a wiesz że przelew zrobiony w banku -plaówce to przelew kosztuje dużo , a jak wykonasz samodzielnie to czasem 0zł.

  • 0

    24.  2016-10-20 12:03:59

    cd @22 tyle ze z inteligo... dobra opcja bilka w telefonie dualsim,... wtedy przelewy miedzybankowe bardzo szybkie... tle ze jest chyba jakies ograniczenie kwotowe lub ilosciowe ale do tej pory go nie przekraczalem.

  • 1

    25.  2016-10-20 12:39:12

    To jest bzdura, ryzykowna sprawa.

  • 0

    26. ~Robert  2016-10-20 14:04:21  host: 198.199.116.15

    Mój bank ma limit max. 500PLN przy przelewać na telefon. Działa to sprawnie i szybko. Tyle, że ten limit powoduje, że można to wykorzystać jedynie do przelania kasy na kieszonkowe dziecku a nie do poważnych zastosowań. A aha tak - nie ma możliwości podwyższenia.

  • 1

    27.  2016-10-20 14:09:21

    7: Ty o puszczaniu bąków, a ja o płatnościach mobilnych. Byłeś przynajmniej w Chinach choć raz, miałeś konto bankowe, Alipay, Wechat Wallet i kilka innych rzeczy? Więc zajmij się swoimi sprawami i wysłuchaj innych, którzy mają w tym temacie większe doświadczenie.

  • 0

    28. ~  2016-10-20 16:56:43  host: 188.146.96.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jeżeli taka funkcjonalność będzie dostępna w systemie transakcyjnym na WWW, a nie tylko w aplikacjach mobilnych, to czemu nie. Może się przydać.
    Choć uważam, że wszystkie krajowe przelewy powinny iść przez system Express Elixir (bez dodatkowych opłat).

  • 1

    29. ~  2016-10-20 17:54:12  host: 188.146.96.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @19: Miałm konta w 7 lub 8 różnych bankach. I żaden nie skasował ode mnie nawet złotówki prowizji.
    A czasem udało mi się nawet coś zarobić. Wystarczy znać ofertę.

  • 0

    30.  2016-10-20 18:19:54

    Przelewać kasiorkę na nr tel... Fajna sprawa. Teraz muszę się męczyć z wężykiem cyfr prawdzając czy nie ma pomyłki, masakra.

  • 0

    31. ~Mink  2016-10-20 18:34:20  host: 90-156-32-247.internetia.net.pl

    Nr konta ma zabezpieczenie - suma kontrolna, nr telefonu nie ma. Szybciej przelew niż komórką

  • 0

    32.  2016-10-20 23:51:29

    @30 mozesz z listy kontaktow wybrac numer

  • 0

    33. ~Jan789  2016-10-22 21:44:54  host: host-178.212.40.220-internet.zabrze.debacom.pl

    Przelew na numer telefonu jest funkcją zbędną i ryzykowną.
    Wpisanie 9 cyfr zamiast 26 nie jest zauważalną oszczędnością czasu w całym procesie. Jeśli przelew jest częsty ma się go wpisany we wzorcach.
    Koledze za wspólny posiłek należy oddać gotówką. Zbyt częste przelewy skutkują obowiązkiem zapłaty podatku od darowizn.

  • 0

    34. ~Gigi_wroc  2016-10-23 02:29:44  host: ip-94-231-228-77.static.tvk.wroc.pl

    Super sprawa!!! Przelew na numer telefonu!!! Przelewam i korzystam z tej funkcji cały czas! Trzeba tylko się zaznajomić dokładnie jak przebiega cała operacja! A że ktoś twierdzi od razu że jest to nie bezpieczne itp. To znaczy że nie ma pojęcia o czym mówi!!!. Korzystam z tej funkcji i przelewam dowolne kwoty. A żeby musieć płacić podatki to trzeba w skali roku przekroczyć pewien pułap kwotowy między 5-9 tysięcy( mniej więcej bo co się zmienia) gdyby ktoś aż tak się obawiał że będzie musiał płacić podatek. JA POLECAM TEN SYSTEM!

Dodaj swoją opinię