Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie było walnego PTC

Nie było walnego PTC

WitekT 29 Czerwca 2006 08:50

0 0

Nie odbyło się zaplanowane na 28. czerwca walne zgromadzenie wspólników PTC. Tego samego dnia do siedziby PTC dotarło także postanowienie sądu apelacyjnego, który zezwolił spółce na dokonywanie zmian w księdze wspólników.

Zgromadzenie nie odbyło się, bo nie stawili się ani przedstawiciele Deutsche Telekom (49% udziałów), ani Elektrimu (48%). Zgromadzenie miało przyjąć sprawozdanie finansowe operatora, a także udzielić skwitowania władzom spółki. Pojawiały się też pogłoski, że może zdecydować o wypłacie dywidendy.
27. czerwca sąd okręgowy na wniosek Elektrimu Telekomunikacja, zakazał Elektrimowi przyjmowania od PTC dywidendy z zysku za 2005 roku lub z niepodzielonego zysku za lata poprzednie w kwocie wyższej niż przypadająca na jeden udział PTC. Sąd uznał też, że w czasie zgromadzenia wspólników PTC, Elektrim może - w przypadku uchwał dotyczących wypłaty dywidendy - głosować tylko z wykorzystaniem jednego udziału. Pieniądze z dywidendy od PTC mogłyby pomóc Elektrimowi w spłacie przekraczających 505 mln euro zobowiązań wobec właścicieli obligacji wyemitowanych przez konglomerat.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2006-06-29 09:44:40

  Elektrim,i Elektrim,niedobrze sie już robi od tego :/

 • 0

  2. ~Turin  2006-06-29 11:54:44  host: user194-135.satfilm.net.pl

  cale to zamieszanie, niezbyt dobrze wplywa na wizerunek firmy, wiadomo ze z dnia na dzien nie rozpadnie sie PTC, ale jest taki niesmak

 • 0

  3. ~  2006-06-29 17:40:32  host: chello062179061145.chello.pl

  Walne Zgromadzenie sie odbyło to na początek, a już za dwa miesiące T-Mobile, tym jest to pewniejsze bo dzisiejszym orzeczeniu sądu

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet