Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie będzie zwolnienia za 13 tys. SMS-ów

Nie będzie zwolnienia za 13 tys. SMS-ów

LuiN 16 Września 2008 08:44

0 0

Pracownik, który ze służbowego telefonu komórkowego wysłał w ciągu 10 miesięcy 13 tysięcy prywatnych SMS-ów, nie może zostać dyscyplinarnie zwolniony - orzekł włoski Sąd Najwyższy.

Sędziowie rozpatrywali sprawę pracownika firmy Telecom, Carlo T., który swym upodobaniem do wysyłania wiadomości naraził ją przed ośmioma laty na koszty w wysokości 1500 euro.

Sąd odrzucił wyrok sądu niższej instancji w Neapolu, który w 2002 roku orzekł, że firma ma prawo zwolnić nałogowego "SMS-owca".




Sąd Najwyższy stwierdził jednak, że Telecom ukarał innych pracowników za podobne czyny mniejszymi karami, takimi jak odebranie trzydniowej pensji bądź odjęcie sumy za SMS-y od zarobków.

Wszyscy pracownicy muszą być jednakowo traktowani - podkreślono w orzeczeniu.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2008-09-16 09:09:58

    Wychodzi jakieś 43 smski dziennie :) Czy to tak dużo? Znam osobiście takich co dziennie wysyłają ponad 50 niekoniecznie z prywatnych komórek.

  • 0

    2. ~  2008-09-16 09:13:45  host: apn-77-112-222-12.gprs.plus.pl

    To jest cena komfortu trzymania pracownika na tzw. smyczy. Jak dzwonia w nocy o polnocy w beznadziejnych sprawach zaklocajac wypoczynek pracownikowi I jego rodzinie to jest dobrze. jak ja sie ciesze, ze nie mam tela sluzbowego. prywatnej komorki jak nie chce to nie odbieram I nic mi nie moga zrobic. gorzej bylo jak mialem jeszcze telefon stacjonarny. na szczescie dlugie lata temu sie go pozbylem. nekanie o polnocy sie skonczylo!

  • 0

    3.  2008-09-16 09:41:46

    najgorsze sa dwie smycze na raz: samochod i telefon; telefonu tez bym nie chcial, samoochod i owszem

  • 0

    4. ~User  2008-09-16 10:11:33  host: 213.25.135.134

    To jestem ciekaw przez jaki czas będą mu to ściągać z wypłaty, jeżeli pracowałby w Polsce i zarabiał 2tyś na rękę to przy 30% (600zł) wychodzi jedyne 22 miesiące spłacania. Fajnie :) A przyjmując bardziej polskie realia, ze jest pracownikiem na kasie z 1000zł wypłaty, no to będzie spłacał ponad 44 miesiące Jeszcze lepiej :d

  • 0

    5. ~Hunter  2008-09-16 10:26:38  host: 213.25.189.50

    Chyba masz problemy z matematyka :P

  • 0

    6. ~klawiatur  2008-09-16 10:38:28  host: 77-254-100-70.adsl.inetia.pl

    @1 Chłopie to wychodzi 433 smski dziennie a to już całkiem sporo ;)

  • 0

    7. ~Rafał  2008-09-16 11:28:50  host: client02-ciao.provider.pl

    Wydaje mi się że @1 ma rację - 43 SMSy dziennie. Policzmy razem (dla uproszczenia przyjmuję, że każdy miesiąc ma 30 dni): 10 miesięcy x 30 dni = 300 dni. 13000 SMS / 300 dni = 43.333 SMS / dzień

  • 0

    8. ~berdys  2008-09-16 12:46:26  host: aahx80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja teraz patrze na swoj telefon , na jego licznik i tyle wyslalem w 6 miesiecy... zaden rekord ;D

  • 0

    9. ~berdys  2008-09-16 12:48:29  host: aahx80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a licze tylko komorke z orange.. jeszcze mam playa i slowacki numer... takze jakis tysiac dojdzie do tego. Juz smsow z netu, z litosci nie policze ;) kurde, wlasnie sobie zdalem sprawe z tego , ze jestem uzalezniony ;D

  • 0

    10. ~szefciu  2008-09-16 12:50:20  host: 77-253-68-160.adsl.inetia.pl

    no to ostro 13000 tys sms ... ja swoim pracownikom oczywiscie udostepnilem telefony firmowe i oczywiscie do celów służbowych ale ogólnie wiemy jak to działa nie idzie spr czy sms albo połączenie na taki i taki nr było prywatne czy może do jakiegoś klijenta ... natomiast nie stosuje metody nenkania w nocy praca się kończy o godzinie 16 i nie mogę ingerować w czas prywatny . Co do samochodu sprawa jest jasna jest jedno auto i każdy musi wpisywać kiedy bierze i ile zrobil kilometrów i tu akurat łatwo mogę spr poprawność danych chociażby po gps wiem gdzie sie znajduje auto :)

  • 0

    11. ~  2008-09-16 14:04:05  host: krt.net.pl

    jakies "13000 tys"... albo 13 tys albo 13 000. Zdecyduj sie. Bo na pewno nie 13 milionów jak napisałeś. A co do rozwiązań: niech dzwonią przez sieć firmową to będzie prościej ukrucać takie przypadki (nawet osoby nie beda probowaly, bo jak leci przez PBX firmowy to wiadomo, ze sie rejestruje numer i czas rozmowy ;))

  • 0

    12. ~roni_  2008-09-16 14:23:08  host: 212.160.172.70

    Każdy z was pisze, że te 13 tys. to nie dużo. Ale zwróćcie uwagę kiedy to się działo. W 2002 roku sąd wydał pierwszy wyrok więc napewno wcześniej. Wtedy smsy napewno nie były za grosz do sieci. Ani nawet za 20 groszy.

  • 0

    13.  2008-09-16 18:11:28

    a to około 11 eurocentów za smsa. Jak na 2002r to tak sobie:)

  • 0

    14. ~nick  2008-09-17 16:56:59  host: car27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    berdys - i co? Z tym rekordem jestes najlepszy u siebie w gimnazjum?

Dodaj swoją opinię