Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie będzie "złotej akcji" w TP i Polkomtelu

Nie będzie "złotej akcji" w TP i Polkomtelu

WitekT 4 Stycznia 2008 11:23

0 0

W tym miesiącu resort Skarbu Państwa skróci listę spółek, w których ma szczególne uprawnienia. Chce tę kwestię uregulować w nowej ustawie o nadzorze właścicielskim. Ma ona także znieść ograniczenia w zarobkach prezesów spółek państwowych - pisze Gazeta Prawna.

Ministerstwo Skarbu Państwa przygotowuje się do rozmów z Komisją Europejską o polskiej złotej akcji, której te przepisy się nie podobają, bo dyskryminują akcjonariuszy mniejszościowych. Chodzi o przepisy dające Skarbowi Państwa szczególne uprawnienia (np. blokowanie przejęć spółek strategicznych przez zagraniczne podmioty) w przedsiębiorstwach, które zostały uznane za strategiczne z punktu widzenia interesu państwa. Z ustaleń Gazety Prawnej wynika, że resort skarbu chce zaproponować KE kompromis. Ma on polegać na usunięciu z listy spółek o szczególnym znaczeniu firm, których obecność na niej budzi największy sprzeciw Komisji Europejskiej. Są to m.in. KGHM, Telekomunikacja Polska i Polkomtel.
Choć zastrzeżenia do szczególnych uprawnień polskiego Skarbu Państwa w niektórych firmach Komisja zgłaszała już trzy lata temu, to spór zaostrzył się dopiero za rządów PiS, który na początku września przyjął rozporządzenie do ustawy i załącznik - listę 17 spółek strategicznych, umieszczając na niej m.in. TP, Polkomtel, PKN Orlen, BOT i KGHM Polska Miedź.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2008-01-04 11:24:51

    brak opinii...

  • 0

    2. ~Templariusz  2008-01-04 14:30:56  host: 212.160.172.70

    Opinia :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet