Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie będzie wojny

Nie będzie wojny

sirmark 28 Czerwca 2006 11:42

0 0

P4 zamierza działać agresywnie. Zamierza korzystać z nowych technologii wszędzie tam, gdzie to tylko będzie możliwe – zarówno, aby świadczyć usługi, jak i obniżać koszty działania.

- Nie chcemy, żeby firma nadmiernie się rozrosła jako organizacja, dlatego część zadań, np. logistykę, zleciliśmy firmom zewnętrznym jeszcze zanim wystartowaliśmy. Dzięki temu obniżyliśmy koszty i staliśmy się na tyle elastyczni, żeby zaskakiwać innowacjami i konkurować ceną. - powiedział Chris Bannister, prezes P4.

Nie należy jednak liczyć, że P4 szybko obniży ceny.
- Nie chcemy wywołać wojny cenowej. Kluczowym elementem naszej strategii jest innowacyjność.- powiedział Bannister.




Wg szacunków P4, firma chce zdobyć na koniec 2007 roku ok. 400-500 tys. klientów.

P4 planuje też jak najszybciej zwiększyć zasięg swojej sieci. Intensywnie stara się o pozwolenia na budowę stacji. We wrześniu mają zacząć działać pierwsze z nich. Więcej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~marc  2006-06-28 13:59:53  host: bwd8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ludzie, ale wy głupi jesteście...frajerzy...wierzycie ze P4 powali wszystkich na kolana?! smiechu warte... oni beda kolejnymi, ktorzy beda mieli takie same stawki jak 260-01,02 i 03. Krotko.

  • 0

    13. ~getITright  2006-06-28 14:05:02  host: phantom.teldom.pl

    błehehehe to do wszystkich NAIWNIAKÓW którzy liczyli na P4: ludzie ! ta firma istnieje od ponad 10 lat - Netia i NIC przez ten czas nie zrobiła, z NIKIM nie konkurowała, NIGDZIE nie ma zasięgu, jest to chyba jedyna firma na świecie która powiedziała że BOI SIĘ KONKUROWAĆ ZE SWOIM KONKURENTEM (TPsa) BO I TAK PRZEGRA :DDD to w takim razie po jaki ch... w ogóle istnieje ?!?!?! (że się już tak wyrażę bo normalnie breakuje słów) teraz mamy kontynuację firmy-cioty w postaci P4, która znowu stwierdza że NIE BĘDZIE KONKUROWAĆ !!!! "Nie chcemy, żeby firma nadmiernie się rozrosła jako organizacja" błehłehłe dobre, poco firma ma się rozrastać, lepiej żeby stała w miejscu, ciekawe co by było gdyby taką chorą ideologię wyznawali kiedyś szefowie sony, philipsa, microsofta, SUNa, IBMa, appla, nike, czy addidasa ??? pewnie były by to dzisiaj nikomu nieznane gów...ne firemki, takie jak dzisiaj netia i P4

  • 0

    14. ~getITright  2006-06-28 14:08:56  host: phantom.teldom.pl

    jazzman - "Naprwde nie moge pojąc dlaczego wowczas tej koncesji nie dostał '3'" oj... nie Ty jeden... chociaż można to wytłumaczyć w taki sposób: TU JEST POLSKA ! (czyt. wiocha, przekręty, złodziejstwo, korupcja, układy, układziki itp.)

  • 0

    15. ~dt  2006-06-28 14:35:08  host: wap.plusgsm.pl

    nie bedzie wojny cenowej, nie bedzie ostrej konkurencji. Moze sie niebawem dowiemy ze zadna siec nie powstanie bo w sumie po co...

  • 0

    16. ~pedros77  2006-06-28 15:00:12  host: aqa154.internetdsl.tpnet.pl

    A jak się ma ta zapowiedź do ostatnich głosów Ery (w sprawie nieważności przetargu na UMTS)? Może stąd taka ostrożność w wypowiedziach Bannister'a?

  • 0

    17. ~goran  2006-06-28 16:01:39  host: dqj11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyli zgodnie z przewidywaniami rewelacji nie będzie. Ja tam wole trwać przy prawdziwycym a nie wirtualnym operatorze :)

  • 0

    18. ~wlo  2006-06-28 16:36:40  host: asi48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    z jakimi przewidywaniami? wszyscy na wszystkich forach mówili, ze dopiero w dupę obecni operatorzy dostaną a głosy, że pożyjemy, zobaczymy albo wręcz, że ci którym się wydaje, że będzie tanio (darmo!!) są naiwniakami kwitowane były śmiechem i komentarzami, że konkurencja spowoduje nawet likwidację niektórych z obecnych operatorów... Nagle wszystcy stali się sceptykami? Czy może wszystkim zaczęły odpowiadać stawki jakie mamy?

  • 0

    19. ~stasiek  2006-06-28 16:38:18  host: nat-192-34.globalconnect.pl

    pedros 77- mi sie wydaje ,ze era g...no moze w tym temacie!no ale polska to dziwny kraj i wszystko się moze wydarzyć!!!ja jeżeli dostan e od p4 jakis w miare sensowny aparat za normalne pieniadze to od razu do nich przechodze! od 3lat czekam na jakieś sensowne stawki na rynku a razem ze mna czeka moja leciwa nokia 6310i:)myślę ,że takich ludzi jak ja jest bardzo dużo!!!wystarczy ,ze p4 da minute za 70 gr i dobry telefon umts i bardzo duzo ludzi do nich przejdzie!pozdrawiam wszystkich

  • 0

    20. ~getITright  2006-06-28 16:57:29  host: phantom.teldom.pl

    @goran - to se trwaj, powiedz, KOGO TO OBCHODZI co TY wolisz ??? ja wolę "trwać" przy takim operatorze który za najniższą cenę oferuję najwyższą jakość, teraz jestem w plusie bo jakość obsługi jest JAK NA POLSKIE STANDARDY niezła, a ceny niskie, ale jak jakiś wirtual mi zaproponuje choć trochę lepsze warunki, to sentymentów nie będzie, odrazu zmnieniam, tu chodzi o moje pieniądze, a nie o uczciwe trwanie z kimś, kogo w dodatku uważam za ZŁODZIEJA, tyle tylko że mniej łapczywego niż pozostałych dwóch, ale niestety jak już mówiłem tu jest Polska, więc wirtualni operatorzy... nie będą konkurować ze starymi, o kant d..y rozbić cały ten niby wolny rynek i niby konkurencje, z niby niskimi cenami... @stasiek - "ja jeżeli dostan e od p4 jakis w miare sensowny aparat za normalne pieniadze to od razu do nich przechodze!" ja też !!! jak już mówiłem jeśli chodzi o MOJE pieniądze, sentymentów nie ma... "wystarczy ,ze p4 da minute za 70 gr i dobry telefon umts i bardzo duzo ludzi do nich przejdzie!" też tak uważam, pozdrawiam

  • 0

    21. ~getITright  2006-06-28 17:03:24  host: phantom.teldom.pl

    @wlo - wiesz, ludzie jeżdżą za granicę, TAM JEST NORMALNIE, więc oczekują NORMALNOŚCI nic ponadto ! niektórzy widocznie zbyt optymistycznie zakładali że Polska staje się normalnym krajem i tak jak w innych normalnych krajach weszli wirtualni i wywołali większą lub mniejszą rewolucję, obniżkę cen, generalnie zmienili rynek na lepsze, to widać niektórzy myśleli że i u nas tak będzie, ale powtórzę się trzeci raz tu jest Polska, do trzech ZŁODZIEJI dołączył poprostu czwarty. Czy komuś się to podoba czy nie, żyjemy w koszmarnym i drogim kraju, a jak dodać do tego wysokość zarobków w Polsce, to żyjemy w najdroższym kraju na świecie :/

  • 0

    22.  2006-06-28 17:19:13

    Netia obecnie ma ceny wyzsze niz TP dla abonentow indywitualnych wiec po P4 nie spodziewam sie niczego... TANDETA i tyle.

  • 0

    23. ~dt  2006-06-28 18:00:54  host: wap.plusgsm.pl

    Panowie 70gr? W nowych taryfach + najdrozsza minuta kosztuje 66-60gr a wy chcecie podwyzek czy obnizek?

  • 0

    24. ~getITright  2006-06-28 18:46:37  host: phantom.teldom.pl

    @dt - sory ale, pogieło cię ??? co z tego że wynosi 66gr skoro telefony są w ASTRONOMICZNYCH, NAJWYŻSZYCH W €OPIE CENACH np. nokia n70 jest w takiej cenie jak w sklepie (i to drogim sklepie, bo na allegro nowa z gwarancją, BEZ simlocka kosztuje 1300zł) bodajże za 1900zł, a nokia 6680 w "promocji" kosztuje 800zł w abonamencie za 110zł/mc !!! (bo n70 W OGÓLE NIE MA W PROMOCJI, widocznie dla tępych Polaków to zbyt wspaniały telefon... który w europie już powoli staje się starociem...) w europie takie telefony do abonamentów są ZA DARMO, więc odpowiadając na twoje pytanie, chcę żeby było taniej i minuta może być nawet nie za 70gr, a za 80gr, byle by w końcu telefony były w normalnch cenach, czyli za darmo, ew. za 1zł, no powiedzmy nawet za 99zł...(nie te z najniższej półki, tak jak jest dzisiaj, tylko normalne, np. wynmienione przezemnie) aczkolwiek dodam że nie ma takiej potrzeby ponieważ każdy z operatorów zarabia ok. 1 miliarda złotych rocznie, więc mogą obniżyć ceny telefonów bez podnoszenia cen za minutę, tylko poco zmniejszać sobie zyski ??? skoro zamiast konkurencji mamy zmowę trójcy ! dzisiaj branie abonamentu mija się z celem, wszystko taniej mam w pre-paidzie, kupuję do tego telefon na allegro w podobnej cenie co do abonamentu z UMOWĄ NA DWA LATA, co jest poprostu komedią, więc poco mi abonament ??? (oczywiście abonament w takiej postaci jak w Polsce, bo abonamenty w GB, czy Niemczech to dla mnie poprostu IDEAŁ)

  • 0

    25. ~poznaniak  2006-06-28 18:47:56  host: 213-238-97-215.adsl.inetia.pl

    ~bildos: wyższe może nie, ale tylko ciuteńkę niższe (jeśli weźmiesz cały koszyk usług). Netia droższa jest przy połączeniach na tel. komy i przy części międzynarodowych. Jedno zastępuję tak-takiem, drugie skypem :-)

  • 0

    26. ~getITright  2006-06-28 18:51:01  host: phantom.teldom.pl

    *poznaniak - poprostu jest droższa i tyle...

  • 0

    27. ~z  2006-06-28 21:18:55  host: rev-27.malnet.pl

    getITright: szacunek za wypowiedzi:)cięzko tu coś dodać...niestety chciałoby się żeby było normalnie a klient był doceniany...

  • 0

    28. ~D  2006-06-28 21:41:42  host: abz82.internetdsl.tpnet.pl

    ~13 a ten komentarz to mi się podoba :) pewnie do dzis byśmy chodzili z ciężkimi walkmenami(o ile by je wymyślili) z napsiem sony i nosili po 3 kasety w kieszeni... hehehe albo komórek to by wcale nie było :) każdy by siedział w chacie żeby pogadać i tp rżnęła by dalej kase za automaty ... echh ale Sony, Philips, itd. nie maja tej chorej ideologii :) i chwała im z nieba!

  • 0

    29.  2006-06-28 22:38:27

    getITright: Netia jest istotnie dość badziewną firmą, ale w moich okolicach byłoby IMHO dużo trudniej o stacjonarki w latach '90, gdyby Netii nie było. Sam mam Netię niejako z rozpędu (nr odziedziczony po poprzednich właścicielach mieszkania), ale teraz mocno bym się zastanowił, czy ją brać.
    No a cennik międzynarodowy Netii obowiązujący od 05.09.05 to istotnie rozpacz - w zasadzie to nawet w Heyah jest taniej :-P. BTW, ze 2 miechy temu łaził po moim bloku jakiś outsourcowany akwizytorzyna od Netii, który nawet nie wiedział kto ma już Netię a kto nie. Ponieważ nie sprzedał mi ani aktywacji, ani neta ani zmiany na nowy abo. spytał się czy mam jakieś życzenia i uwagi. Stwierdziłem, że obecny cennik międzynarodowy jest kiepski w porównaniu z poprzednim. Akwizytor się zafrasował po czym powiedział "No wie pan, to może pan kupić w kiosku takie karty zdrapki, Telegrosik czy inne...". Czy ktoś ma więcej pytań? ;-)

  • 0

    30. ~dt  2006-06-29 01:27:29  host: fe2.internetdsl.tpnet.pl

    @getITright- nie po prostu jestem realista i nie wierze ze P4 da tanie fony bo nie bedzie do nich doplacac az tyle a jak min bedie na poziomie 70gr to wszyscy beda narzekac ze mialo byc taniej a jest drozej niz u reszty. Nie porownuj naszego kraju do UK bo to mija sie z celem.Inne realia inna sila nabywcza, inny rynek.

  • 0

    31. ~dt  2006-06-29 01:32:04  host: fe2.internetdsl.tpnet.pl

    sam bralem N6680 za 850zl w czasach gdy na allegro byly po 1200zl, do tego bonus od opa na rok i kolejne 300zl w kieszeni. Nie mowie ze jest super bo nie jest ale realia sa jakie sa i jednak co roku jest troche lepiej. Nie oczekuj od opa milowego kroku bo tego nie bedzie. Niestety.

Dodaj swoją opinię