Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie będzie rejestru stron zakazanych

Nie będzie rejestru stron zakazanych

WitekT 24 Marca 2010 09:51

0 0

W nowelizacji ustawy hazardowej nie będzie Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych - zdecydował rząd. Miały być do niego wpisywane strony internetowe zawierające zabronione prawem treści.

W rejestrze miały się znaleźć m.in. strony, które umożliwiają prowadzenie gier hazardowych w internecie. Jak podało Centrum Informacyjne Rządu, Rada Ministrów zdecydowała, że przepisy dotyczące rejestru zostaną usunięte z projektu nowelizacji ustawy o grach hazardowych.
Internauci zwracali uwagę, że stworzenie takiego rejestru może godzić w wolność wypowiedzi w sieci. Zebrali kilkadziesiąt tysięcy podpisów pod listem do prezydenta z apelem o zawetowanie nowelizacji. Ich zdaniem, to bardzo niebezpieczny i sprzeczny z interesem obywateli pomysł. Argumentowali, że polskie prawo już zawiera przepisy pozwalające egzekwować prawo w sieci i nie ma potrzeby tworzyć nowych rejestrów.

Premier Donald Tusk podczas debaty z Internautami, która odbyła się na początku lutego, mówił, że intencją projektu jest, by przestępstwa karane w świecie realnym nie były bezkarne w przestrzeni wirtualnej. Tusk podkreślił, że projektowana ustawa nie dotyczy ingerencji w treści internetu, tylko walki z przestępczością. Należy egzekwować to, co wspólnie uznajemy za zakazane; niezależnie, gdzie się przestępczość pojawi, powinniśmy działać na rzecz jej ograniczenia - mówił.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 1

  1.  2010-03-24 11:38:58

  rejestru moze nie byc, ale polak potrafi: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/ Cenzura_Internetu_-_podejscie_nr_2.-27421.html (usunąć spację)

 • 0

  3. ~  2010-03-24 14:36:16  host: dcx38.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Platformie Oszustów i ryżemu kłamcy się nie wierzy. Za plecami i tak wykombinują swoje lody. Tak jak po nowemu z IPN - wydawać będą oryginały dokumentów zamiast kopii. Mądry widzi o co chodzi tej bandzie.

 • 0

  4. ~NIE dla PO  2010-03-24 21:05:57  host: 76.73.41.50

  Ale będzie za to ROSJA i BIAŁORUŚ, głosujcie nadal na PO, to was obudzi o 4 nad ranem ABW, szczegóły -> tiny.pl/hgf7v

 • 0

  5. ~  2010-03-24 23:38:22  host: ip-94-42-16-144.multimo.pl

  I tak Tusk wprowadzi cenurę. On ma totalitaryzm we krwi. Jego dziadek był w Wehrmachcie. Tak czy tak przepchnie cenzurę w necie. BTW. teraz ten "liberał" wprowadza kasy fiskalne dla kolejnych grup przedsiębiorców. U nas zawsze tzw. "liberałowie" (KLD, UD, UW) wprowadzali podatki, podwyższali istniejące i wprowadzali setki pozwoleń i koncesji.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-5-6.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet