Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie będzie miejsca dla małych graczy

Nie będzie miejsca dla małych graczy

WitekT 31 Maja 2005 16:36

0 0

Rynek telefonów komórkowych dynamicznie się rozwija, jednak wkrótce może na nim zabraknąć miejsca dla mniejszych producentów – wynika z najnowszego raportu analityków Gartnera.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku sprzedaż telefonów komórkowych osiągnęła poziom 180,6 mln sztuk, czyli była o blisko 27 mln sztuk wyższa niż 12 miesięcy wcześniej. Wyniki są lepsze od spodziewanych, dlatego też Gartner zrewidował swoje prognozy sprzedaży na cały rok. Według nowego, bardziej optymistycznego wariantu, światowy rynek ma w tym roku wchłonąć 750 mln sztuk komórek – aż o 13% więcej niż w roku 2004.
Od stycznia do marca najwięcej telefonów sprzedała Nokia – 54,9 mln sztuk. Kluczowym czynnikiem dla uzyskania tak dobrego rezultatu okazała się być agresywna strategia cenowa na szybko rosnącym rynku chińskim. Druga w rankingu Motorola sprzedała 30,3 mln sztuk telefonów. Trzecie miejsce zajął Samsung, który szczególnie dobrze radzi sobie w Europie Zachodniej i Rosji. Kolejne pozycje przypadły w udziale firmom LG, Siemens i Sony Ericsson.

Wzrost sprzedaży nie oznacza jednak, że wszyscy producenci telefonów komórkowych mają przed sobą świetlaną przyszłość. Rynki, które rozwijają się najszybciej, to kraje relatywnie biedne – klienci oczekują więc tanich telefonów, co wymusza nieustanne obniżanie marż. Z kolei w krajach zamożnych konkurencja jest ogromna, co także przekłada się na niski poziom cen. Dlatego analitycy Gartnera przewidują, że mali producenci mogą mieć kłopoty z utrzymaniem rentowności i zapewne klika firm będzie w najbliższym czasie zmuszonych do wycofania się z rynku.

Źródło tekstu: ZDnet, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet