Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie będzie kolejnego Neo

Nie będzie kolejnego Neo

Q! 7 Kwietnia 2009 08:31

0 0

Firma OpenMoko, linuksowy gracz na rynku mobilnych systemów operacyjnych, poinformowała, że w znacznym stopniu ograniczy swoją działalność. Efektem tego będzie redukcja liczby zatrudnionych pracowników oraz rezygnacja z dotychczasowych planów przedsiębiorstwa, w tym wprowadzenia na rynek następcy smartfonu Neo FreeRunner.

open open open open

OpenMoko jest twórcą otwartego systemu operacyjnego dla telefonów komórkowych opartego o rozwiązania linuksowe. Jego główną zaletą miała być możliwość uruchamiania aplikacji linuksowych przeznaczonych dla komputerów osobistych na tak małym urządzeniu, jakim jest telefon komórkowy. System ten znalazł się jak do tej pory w dwóch produktach firmy. W trzecim kwartale 2007 roku światło dzienne ujrzał model Neo 1973, natomiast w drugim kwartale 2008 roku do sprzedaży trafił model Neo FreeRunner.
open open open open

Tymczasem szef firmy OpenMoko, Sean Moss-Pultz, poinformował, że prace nad stworzeniem następcy modelu Neo FreeRunner zostały wstrzymane. Spowodowane to było jego bardzo słabą sprzedażą - znalazł on zaledwie 10 tysięcy nabywców. Aby firma mogła przetrwać konieczne było podjęcie zdecydowanych kroków. Doprowadziło to do zwolnienia aż połowy załogi pracującej nad projektem. Mimo to prace nad rozwojem platformy FreeRunner będą trwać nadal.

Moss-Pultz powiedział, że jego zespół skupi teraz całą swoją uwagę na stworzeniu całkiem nowego urządzenia, którym nie będzie telefon komórkowy. Nie oznacza to jednak, że firma całkowicie rezygnuje z produkcji telefonów. Moss-Pultz ma nadzieję, że jeszcze kiedyś prace nad tymi urządzeniami zostaną wznowione.

Źródło tekstu: phonescoop, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~carnil  2009-04-07 09:22:45  host: inet20907ni-3.eranet.pl

  szkoda, dobrze ze na Freerunnerze mozna uruchomic Androida. Przynajmniej sprzet sie nie zmarnuje.

 • 0

  2. ~aadsad  2009-04-07 09:48:35  host: chello087206140199.chello.pl

  może i sofick ma ciekawy, jednak desigin to porażka. Jeśli jego nazwa runner świadczy, ze telefon ma byc dla biegaczy to już w ogóle masakra

 • 0

  3. ~  2009-04-07 12:46:38  host: public-gprs65674.centertel.pl

  Gdyby nie byl tak ohydny moze mialby szanse a tak... Szkoda.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet