Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie będzie Froyo dla Xperii

Nie będzie Froyo dla Xperii

Ringu 7 Stycznia 2011 10:50

0 0
Sony Ericsson potwierdził, że nie wyda oficjalnych aktualizacji oprogramowania do smartfonów z serii Xperia: X10, X10 mini i X10 mini pro - podał serwis Android Community.

Wbrew poprzednim doniesieniom, o których pisaliśmy w tej wiadomości, aparaty te pozostaną na oprogramowaniu Android w wersji 2.1 Eclair. Aby używać Froyo, czy Gingerbreada należy wgrać nieoficjalny ROM.

Producent ponadto informuje, że w pierwszym kwartale tego roku pojawi się patch, który umożliwi korzystanie z funkcji multitouch.


Źródło tekstu: AndroidCommunity.com     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16. ~leyqu  2011-01-07 12:10:27  host: user-46-113-252-43.play-internet.pl

    Prawda jest taka ze teraz tene telefon jest w fajnej cenie i wiele osob zakupilo go licac na android 2.2, ktiry daje sporo innowacyjności. Sam sie zastanawiam nad nim i motorola defy. Co byscie proponowali?

  • 1

    17.  2011-01-07 12:15:32

    @8 hahaha Tyle,że zapominasz dodać, że iPhone najdłużej czekał na videorozmowy, MMs, bluetooth aktywny,kopiuj/wklej, multitask,wybór dzwonków z MP3, kupno aplikacji przez polaków itd.DZIĘKUJĘ ZA TAKIE UPDATE! Później to uzupełnienie braków nazywali nowościami i kazali słono płacić. Daj spokój. Może warto przejść na Bada i telefon Samsung? Tam update powinny być najszybciej bo to system producenta.

  • 0

    18.  2011-01-07 12:20:06

    #14 to że jest aktualizacja dostępna przez Kiesa do Froyo to ja wiem, tylko to są aktualizacje do telefonów brandowanych. Ciekawe, że jak ja podłączam mojego SGS-a i wybieram aktualizuj oprogramowanie układowe to mi wyskakuje, że tej wersji urządzenia nie można aktualizować. A mam telefon niebrandowany oryginalnie z Ery.

  • 0

    19. ~  2011-01-07 12:24:53  host: public-gprs38469.centertel.pl

    #14,18 - nie ma dalej aktualizacji SGS do 2.2 dla Play, przed chwilą sprawdziłem.

  • 0

    20. ~Samuraj  2011-01-07 12:30:41  host: ptcnat.era.pl

    Miałem do wyboru albo x10 albo htc wildfire. Wybrałem htc i nie żałuje :)

  • 0

    21. ~  2011-01-07 12:55:23  host: alf140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kula w łeb SE na własne życzenie

  • 0

    22. ~doh  2011-01-07 13:07:50  host: 178.56.62.196

    Jakie istotne aktualizacje otrzymal iPhone 3G przez dwa lata? poza zmuleniem systemu?

  • 0

    23.  2011-01-07 13:16:10

    daltego wole Symbiana i iOS :] zawsze jest wsparcie bez żadnego marudzenia z aktualizacją :]

  • 0

    24.  2011-01-07 13:26:04

    @23. "ja, ja, naturlich", bo aktualizacji nie dostajesz w ogóle, albo dostajesz w porywach "bugfixy" eliminujące CZĘŚĆ błędów w systemie..

  • 0

    25.  2011-01-07 13:50:31

    Nie jest to napisane, ale zgaduję, że xperia x8 także na oficjalne froyo nie ma co liczyć

  • 0

    26. ~Wlad  2011-01-07 14:39:56  host: blb5.wzks.uj.edu.pl

    Sprawa aktualizacji SGS do wersji Android Froyo 2.2. Z brandowanych telefonów aktualizacji doczekała się podobno Era. Samsung Polska oficjalnie przesyła komunikat (przynajmniej dla Orange), że aktualizacja będzie między: 1 stycznia a 31 marca 2011 roku. Jak widać informacja precyzyjna i budująca (?!?!)

  • -1

    27. ~Sekator  2011-01-07 14:58:56  host: dmv10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @18@19 Jest do niebrandowanych jest do Play. Wystarczy użyć kies patchera

  • 0

    28. ~code  2011-01-07 17:09:35  host: 212.160.172.70

    @17: na mms czekał, czekał i się doczekał. w 2008, to nie za stary argument? wideorozmowy ma tylko 4, po wifi - reszta producentów woli obraz jakości znaczka pocztowego z dużymi opóźnieniami. kopiuj/wklej i multitasking jest rozwiązany najlepiej ze wszystkich systemów, a Samsung z Bada, o której piszesz, nie jest w stanie multitaskingu wykonać. nie wspominając o zawieszkach, problemów z brakiem wolnej pamięci i samoczynnym resetowaniu pulpitu z widgetów, obecnych nawet w najnowszej wersji softu.

  • 2

    29. ~  2011-01-07 18:07:02  host: public-gprs1125.centertel.pl

    #27 - ta rada, ma taki sam sens jakby użyć Twojego nicka czyli sekatora to obierania jabłka. Partyzanckie updejty są dobre dla lubiących przygodę pasjonatów z serwisowymi inklinacjami, nie dla normalnego klienta.

  • 0

    30.  2011-01-07 19:51:28

    No to sprzedaż Xperii spadnie, z resztą żadna firma nie wydaje aktualizacji jak mają już przyszłości wprowadzenie nowego niby lepszego modelu z tymi samymi podzespołami w środku. Parodia, czasami lepiej zainwestować trochę więcej kasy w iPhona przynajmniej producent się na ciebie nie wypnie jak to bywa w telefonach z Androidem.

  • 0

    31. ~robdevil  2011-01-08 17:51:24  host: client-86-25-190-102.bsh-bng-012.adsl.virginmedia.net

    @30Producenci mogą się wypinać ile chcą. Po to mamy XDA developers. Jedyny problem to SE(bootloader nie ugryziony jeszcze). Iphone według mnie jest bezużyteczny bez jailbrakea wiec tez nie jest to taki cudowny OS jak fabryka daje. Poza tym płacenie za stare nowości (jakie iPhone daje) to nie jest trochę więcej kasy.Poza tym cena iPhone to kompletny idiotyzm. W porównaniu do najnowszych androidów iPhone 4 to niestety mały fiat przy mercedesach.

  • 0

    32. ~e  2011-01-08 18:00:29  host: host117.opteris.pl

    hmmm a mialem ochote na X10 Pro... :/ Coz, chyba jednak trzeba bedzie zainteresowac sie chinskimi zabawkami - ten sam design, a przynajmniej ma wszystko to, czego nie maja markowe telefony :|

  • 0

    33. ~sas  2011-01-08 18:50:31  host: icy226.internetdsl.tpnet.pl

    Oby jednak SE wypuścił te aktualizacje, jak nie to będzie mój ostatni telefon tego producenta

  • 0

    34.  2011-01-09 09:13:52

    Ja sie nie dziwie, wrecz przeciwnie. Wydaje mi sie, ze dotychczasowe aktualizacje androida to efekt zbyt niedopracowanego systemu, ktory szybko trzeba latac. Brak znaczaacych aktualizacji to dla producentow telefonow dodatkowe pieniadze. Teraz producent wypuszczajac topowy model musi zmienic system i bebech a tak wystarczyloby zrobic lifting tzn. nowy design i nowy system na "starym" sprzecie i znikomym kosztem wielu nowych klientow sie zlapie. Aktualizacja softu pozbawia producentow takiej mozliwosci ;)

  • 0

    35. ~Sekator  2011-01-09 17:54:14  host: afjk12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #29 Ta rada jest dla takich jak ty którzy nie mają pojęcia co robią na tym świecie. Oficjal dla niebrandowanych jest dostępny dla kążdego tylko nie każdy zdaje sobie sprawę z tego że w sklepie niekoniecznie kupuje niebrandowany :)

Dodaj swoją opinię