Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie będzie drugiego MVNO w Erze

Nie będzie drugiego MVNO w Erze

WitekT 8 Lipca 2006 19:16

0 0

PTC, która na początku czerwca parafowała dwie umowy z operatorami wirtualnymi, ostatecznie podpisała tylko jedną - z Cyfrowym Polsatem. Druga umowa była wynegocjowana, ale ostatecznie nie została podpisana.

Na początku czerwca PTC informowała, że rada nadzorcza zatwierdziła wynegocjowane wcześniej dwie umowy, jedną z nich z Cyfrowym Polsatem, a drugą z operatorem, którego nazwy PTC nie chciała wtedy ujawniać. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Ten drugi MVNO ostatecznie się wycofał i nie podpisaliśmy umowy - powiedział rzecznik zarządu PTC Witold Pasek.




Cyfrowy Polsat informował, że chce jeszcze w tym roku rozpocząć świadczenie usług jako MVNO.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2006-07-08 19:57:10

    muddy: no właśnie nie - z P4 są cyrki z umową dotyczącą ROAMINGU, a nie wirtuala.

  • 0

    3.  2006-07-08 21:10:19

    Witku, rozumiem że masz takie informacje? Ja założyłem, że być może dział PR nie rozróżnia umowy MVNO od roamingu wewnętrznego i stąd takie informacje a nie inne... Ale jeśli wiesz więcej... ;-)

  • 0

    4.  2006-07-08 21:51:05

    muddy: akurat Pasek DOSKONALE rozróżnia roaming i MVNO. ;)

  • 0

    5.  2006-07-08 22:47:09

    WitekT ale moze w p4 komuś sie pozajączkowało:)

  • 0

    6.  2006-07-09 00:22:27

    czyli nici z piatego w tym roku - a juz myslalem nad kupnem startera :P

  • 0

    7. ~Artur  2006-07-09 01:42:08  host: ciw50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A jakie ma to znaczenie. P4 niebawem zaczyna swiadczenie uslug. W przyszlym tyg.bedzie konf.prasowa na ktorej zostana zaprezentowane szczegoly.

  • 0

    8. ~dt  2006-07-09 02:19:09  host: wap.plusgsm.pl

    ten drugi to pewnie Tele2.

  • 0

    9.  2006-07-09 09:27:47

    chodzi o Onet. Ciekawe. Czyżby Pan Kułakowski się pokłóćił z kolegami? ;)

  • 0

    10. ~  2006-07-09 10:52:55  host: nat01.rtk.net.pl

    onet czy tele2 jakakolwiek z tych dwóch firm by miała wejść na rynek telefonii komórkowej mogło by zacząć być ciekawie - a tak to nic:(( - szkoda - bo mam w telefonie blokadę simlock i mogę dzwonić tylko z sieci Era i miałem nadzieję że zdjęcie simlocka nie będzie konieczne - a chyba jednak będzie...:((

  • 0

    11.  2006-07-09 11:58:02

    10- jakie nic ??? - przecież wchodzi p4 i MVNO Cyfrowego Polsatu:) - na pewno bedzie ciekawie:)

  • 0

    12.  2006-07-09 11:58:40

    a jak jeszcze wejda jacy MVNO to jeszce ciekawiej:)

  • 0

    13. ~nigel  2006-07-09 12:35:02  host: 224-dom-3.acn.waw.pl

    10: Tele2 i -ciekawie-? nie liczyłbym na Tele2 :)

  • 0

    14. ~10  2006-07-09 13:21:17  host: nat01.rtk.net.pl

    do olek_skype i nigel: liczyłem na tele2 że być może wejdzie bo od dawna chodziły takie słuchy że jak wejdą to w sieci era.
    Druga sprawa - swego czasu było prawie ze pewne że DT będzie miał 97% udziałów w PTC a ponieważ tele2 ma dobre układy z DT to sądziłem że m.in. to było powodem że tutaj będą chcieli zaistnieć (tzn najpierw rozpocząć działalność - a potem jak to się dzieje w innych krajach odsprzedać to innym firmom) w sytuacji kiedy proponowali by oferty prepaid - skoro w swoim założeniu mają niskie ceny i prostą ofertę - musieli by naprawdę coś wyjątkowego zaproponować.
    Pytanie dlaczego mogli zrezygnować z umowy z PTC? otóż jest conajmniej kilka opcji.
    Przeraziła ich najnowsza opcja Heyah gdzie w weekendy można miesięcznie rozmawiać wewnątrz heyah do 1920 min (i tak przez 3 miesiące - kupując raz kartę za 50zł)
    Jeśli by taka tele2(niby międzynarowoda firma nie umiała zaoferować lepszej i tańszej usługi - to dobrze że się wycofali.
    2) zamiast wchodzić jako nowa firma - reklamować swój nowy produkt - wolą kupić np SamychSwoich - w sumie ta oferta pasuje to Tele2 - tanio i prosto...
    Z tym że to było by bardzo dziwne posunięcie ponieważ w tele2 nigdy nie układały się dobrze rozmowy z polkomtelem. Od zawsze słyszałem że najlepiej rozmawia się z PTC...
    Ale cóż - może się coś zmieniło...
    W każdym razie mnie siec Polkomtel nie interesuje - bo plus ma za często problemy z siecią swoją.
    Blebleble
    PS - ja nie mam nic wspólnego z tele2 - po prostu jeśli chodzi o tą firmę czasem mam dokładniejsze informacje o Ich posunięciach...
    Jeśli zaś chodzi o onet i ITI - zawsze miałem wrażenie, że oni bardziej są skłonni dogadać się z PTK - ale też mogłem się mylić...

  • 0

    15.  2006-07-09 13:52:11

    @14: grupua ITI próbuje powoli integrować swoją działalność. Mają wprowadzić własną platformę telewizji cyfrowej, która w jakiś sposób prawdopodobnie będzie powiązana z portalem onet.pl. Być może zarząd doszedł do wniosku, że MVNO powinien być mocniej związany z całą grupą, a nie tylko z portalem. A w ten sposób wchodzi nieco w konflikt z Polsatem Cyfrowym. Ale to tylko moje spekulacje.

  • 0

    16.  2006-07-09 15:58:36

    10: ja bym obstawiał właśnie odwrotnie. ITI/Onet/TVN z PTC z racji obecności byłego prezesa PTC w ITI (Kułakowski). Co do Tele2 i Orange, to jakoś udanie im się współpracuje we Francji. :)

  • 0

    17. ~  2006-07-09 17:20:24  host: nat01.rtk.net.pl

    do WitekT: tak czy owak - nawet wolałbym mieć onet/ITI/TVN w sieci era - i z TT jak i abonamentu (Darmowe Weekendy) dzwonić taniej lub za darmo nie tylko do ery/heyah ale i do onetu chociażby, no - a jak onet przedstawiłby ciekawszą i dużo tańszą ofertę swoją to i zamieniłbym także chętnie TT na onet w wersji prepaid...

  • 0

    18. ~stasiek  2006-07-09 17:43:19  host: nat-192-34.globalconnect.pl

    mam takie małe pytanie-wie ktoś moze tzn. moze pusci pare z wtajemniczonych jak się bedzie nazywać sieć p4?jestem ciekaw kiedy prezentacja nowej marki?

  • 0

    19.  2006-07-09 19:56:14

    17- tylko czy ta wersja pre-paid onetu bedzie lepsza niż TT- oto jest pytanie:)

  • 0

    20.  2006-07-09 20:01:14

    10 - ale jest jeszzcze ratunek - 630 tysięcy numerów dostał Dialog dla MVNO, ijeszcze z tych "większych" Telefony Opalenickie - 20 tysięcy numerów - więc jak jeszcze oni dołączą do Polsatu i p4 to bedzie jeszcze bardziej wesolutko:)

  • 0

    21.  2006-07-09 23:18:14

    21 - hehe dobre to jest :)

Dodaj swoją opinię