Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie będzie centrum Vodafone w Polsce

Nie będzie centrum Vodafone w Polsce

WitekT 13 Marca 2007 08:35

0 0

Vodafone już nie szuka w Polsce lokalizacji pod wewnętrzne centrum usług, tzw. shared-services center. W liście do przedstawicieli jednego z branych pod uwagę polskich miast, do którego udało się dotrzeć Pulsowi Biznesu, brytyjski operator napisał, że po długich analizach na krótkiej liście znalazły się dwie lokalizacje. Niestety, zdecydowaliśmy, by nie kontynuować poszukiwań dla lokalizacji naszego Shared Service Center w Polsce.

Chodziło o inwestycję tworzącą 700-800 miejsc pracy. Firma szukała około 8 tys. mkw. O projekt walczyły Kraków, Łódź i Katowice. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych do niedawna była przekonana, że o projekt wciąż walczymy.
Brytyjska firma zapewnia w piśmie z lutego, że decyzja o rezygnacji z Polski nie była łatwa, bo nasz kraj może się pochwalić dobrą infrastrukturą, wsparcie z agencji było wysokie, Polacy dobrze znają języki, a koszty pracy są relatywnie niskie, zwłaszcza w Łodzi.

Kilka osób podkreśla, że Vodafone był rozczarowany brakiem zainteresowania polskiej administracji. Według informacji Pulsu Biznesu, pod uwagę brane są jeszcze Niemcy i Czechy.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~jonjon  2007-03-13 09:11:41  host: nat-tar.aster.pl

  A kiedy wyjście z Polkomtela?

 • 0

  2. ~A  2007-03-13 09:17:59  host: chello089079245124.chello.pl

  Byle nie wychodzili z Polkomtela, bo go PiSiory przejmą i będą za jego/naszą kasę budować kaczy socjalizm. Tfu!

 • 0

  3.  2007-03-13 10:43:16

  A - Vodafone raczej wycofuje się z sieci, gdzie ma udziały mniejszościowe.

 • 0

  4.  2007-03-14 14:59:03

  Cóż kaczory przyzwyczaiły się, że każdy im przynosi chlebek i herbatniki do ich stawiku w parku. Tymczasem na rynku nie jest aż tak fajnie... Kiedy to dotrze do tych ptasich móżdżków???!!!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-111-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet