Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nie będzie Bluetooth w Androidzie?

Nie będzie Bluetooth w Androidzie?

LuiN 25 Sierpnia 2008 13:09

0 0

Ostania z wersji SDK Androida zawiera informację, że system wersji 1.0 nie będzie posiadał obsługi interfejsu Bluetooth. Niestety to nie żart...

Zupełny brak Bluetooth to jakaś wielka pomyłka - komentują programiści. Premiera systemu spodziewana jest już tej jesieni.




Wątpliwe jest jednak by HTC zgodziło się na wypuszczenie na rynek pierwszego telefonu z Androidem - HTC Dream - w którym miałoby zabraknąć funkcji Bluetooth.

Programiści mogą pisać programy wykorzystujące wbudowany aparat fotograficzny, GPS czy WiFi, o Bluetooth można jednak zapomnieć. Niewykluczone, że kompromitujące odkrycie przyczyni się do kolejnego przesunięcia premiery systemu.

Źródło tekstu: InfoWorld, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2008-08-25 13:20:08

    Co dzisiaj 1 kwietnia? Przecież to jest jakies jajo...

  • 0

    2. ~idulek  2008-08-25 13:39:21  host: absp74.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to napewno żart

  • 0

    3. ~pduncz  2008-08-25 13:40:25  host: borzoi.net.icm.edu.pl

    skoro jest WiFi, to nie będzie tak źle. problem jedynie ze słuchawkami bezprzewodowymi. z czymś jeszcze? do czego ludzie właściwie używają BT?

  • 0

    4. ~  2008-08-25 13:54:50  host: 88-199-31-230.tktelekom.pl

    słuchawki - nieodzowne u biznesmenów internet - łącze BT z laptopem Bezprzewodowa drukarka - na bank koś z tego kozysta mając maile itp w sprzęcie przesyłanie śmiesznych dzwonków - no a jak :D marketing przez BT - nieznany u nas, popularny na zachodzie. sam fakt, że nawet sagem my401x ma BT a to nie - zenada

  • 0

    5. ~RaideR  2008-08-25 14:01:32  host: 213.25.189.50

    BT będzie na pewno tylko to bedzie wyglądało tak jak w niektórych telach do tej pory. System nie będzie mógł się integrować z BT. Np. kiedyś można było zapomnieć o grach Java przez BT z kimś innym (bo Java nie miała dostępu do BT) i tu o to właśnie chodzi tyle, że zamiast Javy jest OS Android :)

  • 0

    6. ~RaideR  2008-08-25 14:03:44  host: 213.25.189.50

    myślę, że takie funkcje jak zestaw HF przez BT czy przesyłanie plików naturalnie będzie :)

  • 0

    7. ~him  2008-08-25 14:04:16  host: acns178.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a juz myslalem ze nic gorszego od iphona nie da sie zrobic

  • 0

    8. ~  2008-08-25 14:29:56  host: cac113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kazdy sie zachwyca Androidem, a to bedzie podobne do ajfołna, czyli wiele szumu o nic.

  • 0

    9.  2008-08-25 14:50:36

    W sumie tragedii jak dla mnie by nie było. Bluetooth używałem może z 5 razy w zyciu. Na komputer wszystko wysyłam kabelkiem, do przegladnia www w komórce sluży mi EDGE, UMTS i wi-fi. Jakoś bym przebolał ten brak błękitnego zęba ale pod warunkiem ze cena takiego telefonu byłaby odpowiednio niższa.

  • 0

    10. ~Szczerbo1507  2008-08-25 15:03:56  host: abnb158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Za rok nie będzie aparatu, bo po co komuś... Za dwa lata bez wyświetlacza, a za 4 nie będzie telefonów! Żal

  • 0

    11. ~  2008-08-25 15:30:37  host: 88-199-31-230.tktelekom.pl

    ~Szczerbo1507 - juz robią tele bez aparatu - nokia e51i bodajże, nie ma aparatu, jest droższa ponoć od orginału :)

  • 0

    12.  2008-08-25 15:53:34

    Luin , caly czas myli Ci sie system operacyjny z SDK. Android natywnie obsluguje BT , a w najnowszym SDK nie ma o ile sie nie myle klas i interfejsow do obslugi BT.

  • 0

    13.  2008-08-25 16:00:42

    Czy jesli Symbian natywnie obsluguje BT , a interpreter Pythona zaimplementowany na symbianie nie mialby modulu udostepniajacego funkcje do obslugi BT to ktos by napisal , ze Symbian nie obsluguje BT? Nie wiem jak to sie robi w Javie , ale w Pythonie pisze sie odpowiednie rozszerzenie w c lub c++ , albo samym Pythonie jesli to mozliwe.

  • 0

    14.  2008-08-25 16:10:44

    issa - bo ja wiem czy mi się myli? Dość proste tłumaczenie ze strony było. Narzędzia programistyczne (SDK) ujawniły, że OS v1.0 nie będzie miał Bluetooth. Chyba sensowne?

  • 0

    15.  2008-08-25 16:20:30

    Nie , nie sensownie , bo Android , jeszcze raz to mowie , natywnie oblsuguje BT. Wiadomo bylo juz od dawna , ze dodatki do API umozliwiajace TWORZENIE aplikacji z wykorzystaniem BT (co Tobie albokomus myli sie z zsysteme na ktorym dzialaja) , pojawia sie w terminie pozniejszym i wielkie halo jest najprawdopodobniej dlatego , ze nie pojawily sie wraz z ostateczna (?) wersja SDK , a rynkowa premiera Adroida jest tuz , tuz.

  • 0

    16. ~  2008-08-25 16:27:26  host: f142-048.opera-mini.net

    "z systemem"* (spacja w e90 pozostawia wiele do zyczenia) / issa

  • 0

    17. ~nick  2008-08-25 22:19:04  host: bzt64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A po co sinozęby? Irda nie wystarczy? Nie znam nikogo kto by z tego korzystał a mają prawie wszyscy.

  • 0

    18. ~Friendly_X  2008-08-26 19:23:59  host: user-89-108-237-77.mobile.playmobile.pl

    irdy juz nowe telefony nie maja :) A z tym androidem to wstyyyd.. A myslalem, ze iphone i jego brak obslugi BT stereo to porazka :)

Dodaj swoją opinię