Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NFC - wspólne dzieło Nokii, Philipsa i Sony w telefonach

NFC - wspólne dzieło Nokii, Philipsa i Sony w telefonach

WitekT 9 Listopada 2004 10:33

0 0

Przedstawiciele Philipsa, cytowani przez serwis NE Asia stwierdzają, że do 2008 roku chipy NFC (z ang Near Field Communications), technologii komunikacji na niewielkie odległości, znajdą się w ponad 35% telefonów komórkowych. NFC to wspólne dzieło Nokii, Philipsa i Sony, informuje serwis pclab.

NFC działa na odległość około 10 cm w częstotliwości 13,56 MHz, zapewniając transfer na poziomie do około 212 kb/s.
Technologia NFC w swym szybkim rozwoju ma korzystać z zalet, łatwego użytkowania, elastyczności zastosowań i wsparcia ze strony wielkich producentów telefonów komórkowych. W NFC Forum zasiadają przedstawiciele Nokii, Samsunga i Motoroli. Ponad 250 innych firm wyraziło chęć uczestniczenia w działaniach forum, pisze NE Asia.

Nie tak dawno Nokia postanowiła przetestować swój telefon 3220 wyposażony w technologię NFC w jednym z niemieckich miast, gdzie umożliwi się posiadaczom wybranych komórek na dokonywanie opłat za przejazdy transportem miejskim. Testy ruszają na początku przyszłego roku.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-1-73.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to dobry pomysł?

Zakaz handlu w niedzielę? Kupujemy w Internecie!

 

Zobacz wynik | Opinie (22)

Archiwum Ankiet