Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NFC na wrocławskich przystankach

NFC na wrocławskich przystankach

WitekT 8 Października 2012 13:05

0 0

Od lipca 2009 roku na wrocławskich przystankach komunikacji miejskiej można znaleźć QR kody, które kierują na mobilną stronę www umożliwiającą zapoznanie się z rozkładem jazdy wszystkich linii z tego miejsca. Teraz doszły do tego tabliczki z NFC.

logo nfcmAby poznać rozkład jazdy wszystkich linii z danego przystanku, wystarczy przyłożyć do ikony telefon wyposażony w NFC. Przeglądarka internetowa powinna uruchomić się sama, wraz ze stroną informacyjną konkretnego przystanku.




Projekt został sfinansowany przez operatorów sieci komórkowej (produkcja tabliczek z kodami QR i NFC) oraz Urząd Miejski Wrocławia (projekt graficzny, przystosowanie serwisu mobilnego oraz umieszczenie tabliczek w gablotach przystankowych).

Źródło tekstu: wroclaw.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2012-10-08 13:22:24

    Tabliczki dopiero zostały wyprodukowane. Ich montaż będzie trwał do końca października.

  • 0

    4. ~r  2012-10-08 13:42:07  host: public-gprs695670.centertel.pl

    #1: ale jest nowy tabor, który potrafi się spoznic 40 minut. O ogrzewaniu czy klimie nie wspomnę.

  • 0

    5. ~JustMe  2012-10-08 14:26:01  host: 93-186-23-83.rdns.blackberry.net

    Cala Polska,nowinki techniczne,wifi,NFC i kody QR w komunikacji miejskiej. Szkoda ze nie idzie to w parze z jakoscia obslugi,czystoscia taboru,jego punktualnoscia i wiele innymi.Na zachodzie jakoś nie widuje takich bezsensownych udziwnien,jak dla mnie to jest chore i pewnie znowu chodzi o to zeby ktos zgarnal gruba kase,wiadomo: przetargi ustawione,rodzinka musi nachapac się poki tata dyrektorem.

  • 0

    6. ~Adrian  2012-10-08 14:35:07  host: 212.160.172.70

    #5 Nie zgodzę się. W Gdyni komunikacja miejska chodzi bez żadnych problemów. Co do Warszawy to proponuje zamontować system który pokazywałby wielkość spóźnienia jak na PKP :)

  • 0

    7. ~  2012-10-08 14:39:16  host: adnz14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i po co komu te technologiczne gadżety? życie tylko staje się przez nie droższe... żal ;(

  • 0

    8.  2012-10-08 14:40:21

    Bardzo ciekawa inicjatywa. Nie mogę się doczekać kiedy NFC będzie można dokonywać płatności za pomocą telefonu. Póki co wiem, że tylko T-Mobile jest zdecydowany wprowadzić to udogodnienie.

  • 0

    9. ~  2012-10-08 14:42:28  host: adnz14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ TaKeT, od przyszłego roku będą bardzo duże podwyżki cen biletów w Warszawie...

  • 0

    10.  2012-10-08 15:15:31

    @9 A co ja mam wspólnego z Warszawką? Panie, ja okołoWrocławiak :) Wrocław akurat inwestuje i tu i tu. Co do czystości taboru to na jednej z zajezdni będzie zabudowana myjka oraz przygotowana hala do czyszczenia wnętrz... W końcu...

  • -2

    11. ~jatoja2  2012-10-08 15:20:42  host: 217-67-201-162.itsa.net.pl

    Tak jedziecie na Warszawe i ze jaka to c...a i ze podwyżki na bilety tylko. Proponuje przejechac przez Wrocław metrem ... a zapomnialem nikt go wam tam nie wybudował :D

  • 0

    12. ~  2012-10-08 15:31:14  host: z03-03.opera-mini.net

    Taa a myjka będzie w pełni automatyczna, studenci zaoczni itd z agencji pracy tymczasowej na umowę o dzieło. Ale otwarcie będzie z hukiem.

  • 2

    13.  2012-10-08 15:40:34

    Slyszalem juz dawno o tych kodach i zastanawia mnie, po co mam chciec obejrzec na stronie internetowej rozklad jazdy tramwajow czy autobusow skoro stoje na przystanku i patrze na kartke z rozkladem.

  • 0

    14.  2012-10-08 15:42:08

    aprii: chyba po to, żeby zapisać sobie link w ulubionych albo traktować jako formę ubezpieczenia, kiedy ktoś zniszczy rozkład. Ale generalnie zgadzam się z Tobą, że to bardziej "chłit maketingowy" niż realna zmiana komfortu życia... ;-)

  • 0

    16. ~Czytelnik  2012-10-08 15:52:32  host: v09-16.opera-mini.net

    Jak dla mnie bez sensu - telefony z NFC to zapewne dosłownie kilka procent rynku, a ci, który je maja i tak potrafiliby w pare sekund znaleźc rozkład w google. Inwestycja wydaje mi się zrobiona na zasadzie - co jest najbardziej potrzebne w 10 letnim miejscim autobusie? Remont? Przegląd? Opony? Nie! - NFC!

  • 0

    17. ~JustMe  2012-10-08 17:04:19  host: 93-186-23-84.rdns.blackberry.net

    @16 NFC to nie Yeti,jest obecne na rynku :) A co do reszty zgadzam się.40 procent pasazerow to moze ludzie mlodzi ktorzy "ogarniaja" nowinki techniczne,50 procent to starsze osoby ktore nie "ogarniaja" tego tematu,a 10 procent to bezdomni :) Ja bym się skupil na wylapywaniu gapowiczow ktorzy okradaja przediebiorstwa komunikacji miejskiej jezdzac na gape

  • 1

    18. ~  2012-10-08 17:19:42  host: z22-06.opera-mini.net

    @11 a w warszawie to po prostu metro oplata całe miasto?

  • 0

    19. ~HD  2012-10-08 17:47:11  host: 89-77-4-247.dynamic.chello.pl

    MOGLIBY NA KAŻDYM PRZYSTANKU ZAMONTOWAĆ HOTSPOTY ŻEBY PASAŻEROWIE MOGLI PRZEGLĄDAĆ FEJSA I NK W OCZEKIWANIU NA SPÓŹNIONE AUTOBUSY....

  • 0

    20.  2012-10-08 17:53:49

    @ Tak i jeszcze na "FEJSIE" napisać "czekam na spóźniony autobus" ale byłby czad...

  • 0

    21. ~Arayan  2012-10-08 21:17:33  host: dynamic-78-8-154-62.ssp.dialog.net.pl

    Mam telefon z nfc i ta akcje uważam za totalny idiotyzm typowy dla Wrocławia. Nfc jest technologia zbliżeniowa a Ci ynteligenci wstawili nadajniki za gruuuuuba warstwa plexi i powietrza. POZA ZASIEGIEM NFC! Epic facepalm. Jak juz któryś z tych śmieci działa to wszystkie przekierowuja NA NIEISTNIEJACA stronę www.u.pl! Co to ma być, kpina? Kto odpowiada za te śmieci? Na tą bujde na resorach wydawane są pieniądze podatników w dobie absolutnego zadłużenia miasta! A koniec końców nawet gdyby zrobili to dobrze (nie w tym miescie) to i tak jako posiadacz smarfona użyje transportoida lub inną aplikacje automatycznie wysiwietlajaca skonsolidowany rozkład z wszystkich przystanków danego skrzyżowania, z dowolnego miejsca wytycza mi trasę i kupią bilety na długo zanim w ogóle zdążę podejść do przystanku, nie mówiąc O SMIECHU WARTYM machaniem smarfonem przed obrzydliwie brudną i smierdzaca plexi, typową dla Wrocławia. ZALOSNE!

  • 0

    22. ~Arayan  2012-10-08 21:22:24  host: dynamic-78-8-154-62.ssp.dialog.net.pl

    Jeszcze zauważyć można ze takze kody qr są za brudnymi i popisanymi plexi NIECZYTELNE dla kamer! A najnowsze tablice elektroniczne są ZASLONIETE PRZEZ ZNAKI PRZYSTANKU! Kto wymyśla te absurdy? I po co to żeby mi absolutnie bezwartościowa zakładkę rodem ze średniowiecza wywołać? Chore.. CHORE!

  • 0

    23. ~michalzxc  2012-10-16 07:10:52  host: h82-143-151-172-static.e-wro.net.pl

    @Arayan Technologia zbliżeniowa ma zasięg do jednego metra. To że terminale płatności paypass nie łapią z takiej odległości to celowe ograniczenie. A machanie smartfonem się przydaje, choćby gdy GPS nie łapie a chcemy nazwę przystanku na szybko.

Dodaj swoją opinię