Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nexus 6 szósty w rankingu DxOMark Mobile

Nexus 6 szósty w rankingu DxOMark Mobile

LuiN 13 Listopada 2014 22:17

4 6

Renomowany serwis DxOMark przetestował pod kątem możliwości fotograficznych najnowszy smartfon Google Nexus 6. iPhone'y nadal niepokonane.



motorola nexus 6 motorola nexus 6 motorola nexus 6 motorola nexus 6

Google Nexus 6 (wyprodukowany przez Motorolę) nie urzekł specjalistów z DxOMark. Pierwszy phablet Google'a wdrapał się na szóstą pozycję zestawienia, zbierając negatywne noty za problemy z zaróżowionymi zdjęciami, znaczny spadek ostrości na brzegach zdjęć i powolny autofocus zarówno w dobrych, jak i słabych warunkach oświetleniowych.




Z kolei przy nagrywaniu filmów Nexus 6 okazuje się, że optyczna stabilizacja obrazu zastosowana w aparacie nie sprawdza się podczas chodzenia, widoczne są zniekształcenia obrazu przy szybkim panoramowaniu i poruszających się obiektach (tzw. efekt rolling shutter), a ostrość często się gubi.

Nie zabrakło też szeregu pochwał m.in. za wysoki poziom odwzorowania detali przy dobrych warunkach oświetleniowych, bardzo dobre odwzorowanie kolorów i detali w czasie korzystania z lampy błyskowej czy powtarzalną pracę automatyki ustawiania ostrości. Z kolei w nagraniach wideo plusy złapał niski poziom szumów, dobre kolory i bogate w szczegóły tekstury.

Szóste miejsce w rankingu stawia Nexusa 6 o jedną pozycję wyżej niż legendarną Nokię 808 PureView. Pierwsza piątka to kolejno: Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6, Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z3 i Sony Xperia Z2.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Zobacz: Google Nexus 6 oficjalnie - znamy ceny

Źródło tekstu: DxOMark, wł     

Dodaj do:

Tagi: dxomark | google | nexus 6

w sumie: 17
  • 0

    1.  2014-11-13 22:50:12

    Super news. CIekawe ile IP6 i IP6+ sie sprzeda w tym kwartale. Szykuje sie rekord tym bardziej biorac pod uwage niesamowite mozliwosci fotograficzne.

  • 0

    2. ~Słoneczny  2014-11-13 22:55:32  host: user-31-175-155-110.play-internet.pl

    BRAK W TYM ZESTAWIENIU NOKII C5. robi najlepsze foty a te nawet do niej nie umywaja sie

  • -1

    3. ~michał  2014-11-13 23:15:27  host: 89-78-66-137.dynamic.chello.pl

    dziwne że lg g3 nie znalazł się w pierwszej piątce, i nie spodziewałem się iphona na 2 pierwszych miejscach :p

  • 0

    4.  2014-11-13 23:17:00

    applefan_ Nie przesadzajmy z tymi niesamowitymi możliwościami fotograficznymi. Nie odbiegają dużo od Noki 808, która ma już blisko 3 lata. Chyba trochę na DXOMark zmanipulowali chyba dane.

  • 1

    5. ~no  2014-11-13 23:19:11  host: host-176-221-121-73.dynamic.mm.pl

    Biorąc pod uwagę same zdjęcia królem jest Nokia 1020, ponad rok nic nawet się nie zbliżyło. Zestawienie finalne DxO uwzględnia i zdjęcia i wideo - tylko dlatego Nokia 1020 która jest conajmniej klasę wyżej tak słabo stoi w DxO.

    808 ma nawet lepszą matrycę, ale bez trybu DNG i stabilizacji.

  • -2

    6.  2014-11-14 00:06:24

    @1 Juz nic się nie sprzeda. Apple wycofał się z produkcji tej lipy.

  • 0

    7.  2014-11-14 00:48:21

    Jak na Motorolę i Nexusa to i tak dobry wynik. Ale z tym rankingiem to ja się średnio zgadzam...

  • -4

    8.  2014-11-14 04:58:04

    Ciekawe ile "japko" płaci za takie zestawienia... Przecież są lepsze smartphony pod względem zdjęć czy filmów...

  • -3

    9.  2014-11-14 08:26:48

    @applefan - "niesamowite możliwości fotograficzne". Co w nich jest takiego niesamowitego? Robią zdjęcia 3D (prawdziwe 3D takie jakie jesteś w stanie zobaczyć własnymi oczyma)? Nie sądzę. Przyznam, że iPhone robi bardzo dobrej jakości zdjęcia (ale dopiero od iP5 bo wcześniejsze telefony to porażka), ale porównałem je (z firmowymi HTC One, iP5, iP5S) ze zdjęciami z G3 i jak dla mnie to G3 wygrywa (lekką różnicą, ale zawsze). Tzn wziąłem wszystkie koło siebie (i moje aparaty koło nich) i robiłem zdjęcia tym samym obiektom. Oczywiście zwykłe aparaty robią lepsze zdjęcia, ale wśród telefonów to G3 i iPhony są na podium. Poza tym, mogę powiedzieć, że jakość jest naprawdę mocno zbliżona, tym bardziej, że zdjęć z telefonów na żadnych billboardach nie będę zamieszczać... ;) Do własnego użytku wszystkie te telefony robią świetne zdjęcia (nawet G2), jeżeli jest odpowiednie naświetlenie i obiekt nie porusza się zbyt szybko. No może poza HTC One, bo kolory ma jakieś takie martwe.

  • -1

    10. ~MyBlog Ranking  2014-11-14 08:43:06  host: apn-95-41-52-180.dynamic.gprs.plus.pl

    A w moim rankingu wygląda to tak: 1. Nokia 808 2. Lumia 1020 3. LG G3. 4.Lumia 1520/930 5. Desire 816. mój ranking nie jest sponsorowany ;) i myślę, że wielu komentujących powyżej go poprze własnymi spostrzeżeniami :)

  • 0

    11. ~Cq  2014-11-14 08:45:15  host: n15-06-01.opera-mini.net

    Tutaj duźą role ma dyrektor jabłka. Dlatego takie wyniki - jego miejsce w "elektronice".

  • 2

    12. ~Adam M.  2014-11-14 10:49:44  host: h4-52.net.euron.pl

    Ten ranking jest bezwartościowy i całkowicie nieobiektywny. Usunięto z niego kilka modeli (np. G3 który miał przecież 86 punktów).

  • 0

    13.  2014-11-14 10:54:30

    12, Adam M. - nie testowali przecież jeszcze LG G3. Mają się nim zająć w najbliższym czasie.

  • 1

    14.  2014-11-14 11:49:50

    Tak... wszystko Apple sponsoruje, każdemu płaci pod stołem, wszystko jest oszukiwane i ustawiane przez tą jedną wszechmocną firmę. Apple płaci nawet swoim klientom aby kupowali coraz to nowe rekordowe ilości iPhonów oraz płaci też drukarni dolarów aby ta dorzucała gotówkę do tej góry prawie 200 mld USD na konciem, bo przecież jak wszystkim już zapłaci to skąd te zyski miałyby pochodzić? Tak. Wszyscy opłaceni jak mafia. Faktycznie to jedyne wytłumaczenie dlaczego pozostałe firmy jak Nokia (chciała być naiwnie uczciwa i nikomu nie płaciła i tylko dlatego padła, bo przecież jej produkty były, są i będą nawet za 20 lat na alledrogo też najlepsze), Samsung (pokazał tragiczne wyniki i spadki sprzedaży), HTC, LG oraz to biedne zbite BB - które za karę że niczego nie sponsoruje i nikomu nie płaci jest na samym dnie i nawet razem z MS (który też uparcie nie płaci nawet swoim klientom) do tej pory nie dali w łapę mojemu dostawcy systemu inteligentnego domu na stworzenie aplikacji na ich systemy jak to zrobiło za pewne Apple oraz Google (bo na andka też jest). Jak to można inaczej racjonalnie wytłumaczyć skoro Apple ma najgorsze i zarazem najdroższe produkty na rynku a inni najlepsze i sporo tańsze. Inni sobie nie radzę a Apple radzi sobie o wiele lepiej jak Ci co jeszcze mają zyski i to razem wzięci. Odpowiedź może być tylko jedna (oczywiście expertów z TP): dawanie systematyczne w łapę cały czas i każdemu.

  • 0

    15. ~  2014-11-14 12:13:26  host: 89-79-162-102.dynamic.chello.pl

    @14 ale pie przy sz. a juz miałem nadzieje ze cie tutaj nie bede musiał ogladać.

    co do rankingu to nie jest obiektywny i to wie kazy kto uzywał tych i innych modeli z topu .

    zdjecia i filmy ocenia sie dopiero wtedy kiedy zrzuci sie je na przynajmniej 17 calowy dobrej jakosci monitor.

    808 nie ma konkurencji ( poza Kzoom em ktory robi lepsze zdjecia w ruchu)

  • 1

    16. ~HD  2014-11-14 15:36:49  host: 89-70-184-179.dynamic.chello.pl

    Ja lubię cisnąć ludziom którzy mają ajfony ale teraz jak kogoś znajomego zobaczę z szóstką to nie będę mógł poszydzić bo mi powie: "ale przynajmniej mam lepszy aparat niż twoje plastikowe gó...o" :)- Ja mam S5

  • 1

    17. ~123  2014-11-14 21:58:35  host: 91-145-152-132.internetia.net.pl

    Ktoś zapoda link do tabelki DxO? Chętnie porównał bym różne telefony :)

Dodaj swoją opinię