Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nexus 6 będzie bazował na podzespołach LG G3

Nexus 6 będzie bazował na podzespołach LG G3

LuiN 6 Marca 2014 08:33

2 1

nexus5 Następcę Nexusa 5 przygotuje LG. Smartfon bazować będzie na podzespołach zaplanowanego na czerwiec LG G3. Czego możemy się spodziewać?



Przede wszystkim Nexus 6 wcale nie musi mieć szóstki w nazwie. Dotychczasowe dodawanie numerka do nazwy skończyć mogłoby się w przyszłym roku sporym zamieszaniem - w końcu Google ma już dwie generacje tabletów Nexus 7. Całkiem więc możliwe, że nowy smartfon linii Nexus będzie nazywał się nie Nexus 6, lecz Nexus 5 2014.




LG nie opublikował póki co oficjalnych informacji na temat następcy modelu G2. Pojawiły się plotki, że G3 trafi na rynek już w maju, by szybko odpowiedzieć na propozycje firm Samsung, Sony i HTC, wygląda jednak na to, że doczekamy się go dopiero w czerwcu. O ile pierwsze doniesienia się sprawdzą, liczyć możemy na 5,5-calowy ekran QHD (2560 x 1440 pikseli) i SoC Qualcomm Snapdragon 805.

Pozostała specyfikacja ma być nie gorsza niż u poprzednika, a więc aparat minimum 13 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, nie mniej niż 2 GB pamięci RAM, LTE Cat4 i akumulator minimum 3000 mAh. Miejmy nadzieję, że tegoroczny Nexus przejmie od swojego protoplasty również akumulator - do tej pory zasilanie było największą bolączką Nexusów od LG.

Źródło tekstu: Asiae, Gizmodo, wł     

Dodaj do:

Tagi: lg | nexus 6

w sumie: 31
  • 1

    14. ~marcin  2014-03-06 11:09:31  host: 94.42.174.174

    @applefan pytanie bylo czy KTOS WIE kiedy bedzie KitKat w G2 ... ty najwyrazniej NIE WIESZ ale zawsze musisz wtracic swoje klamliwe 3 grosze kompletnie nie wnoszace niczego do dyskusji. Potem jeszcze mowisz ze nie oczerniasz tylko piszesz jak jest. Podczas gdy chwile pozniej Lukasz88 wyraznie podaje ze KK na LG G2 bedzie udostepnione 14 marca (najprawdopodobniej). Wytlumacz wiec mi i wielu czytajacym te komantarze PO CO BYLA TWOJA WYPOWIEDZ?

  • 0

    15.  2014-03-06 11:14:43

    @14 najprawdopodobniej??? To jest konkretna data czy nie? Bo moja ulubiona firma podaje konkretną datę i tego dotrzymuje dla telefonów 4 letnich. A tu nowy świeży model i takie niewiadome. Masarka jakaś.

  • 1

    16.  2014-03-06 11:14:51

    @15 W chwili obecnej przez LG Flash Toola (plik .kdz) mam wgraną wersję KitKata 4.4.2 D802 Vodafone 32GB i róznica jest spora w szybkości. Wyczuwalna głównie w dialerze i menu. Ale osobiście radzę poczekać na oficjalną wersję z KnockCode i możliwością nagrywania w 4k i 720p 120FPS. @8 HTC Będzie gwarantowało takie aktualizacje. Ale to co pisze ten laluś applefan zostało jak zwykle tak ujęte żeby użytkowników androida zaczepić a ty dolewasz oliwy do ognia.

  • -1

    17.  2014-03-06 11:16:46

    @15 widziałem działanie najnowszego OS na iphone 4 i 4s - po prostu męczarnia. Zaktualizowali to padło tylko właśnie po to żeby kroić ludzi na kasę z appstore i dla ikonek. Data jest konkretna podana przez LG UK.

  • 1

    18. ~marcin  2014-03-06 11:23:19  host: 94.42.174.174

    @15 nie przesadzaj z tymi 4-letnimi telefonami twoj ulubiony iPhone 4 (ostatni ktory zalapal sie na iOS 7) jest z 2014 roku a iOS7 zostal pokazany w 2013 .. to tylko 3 lata a nie 4 ... trzymaj sie juz faktow. Z drugiej strony takie wrzucania coraz to nowszych wersji systemu na stary sprzet nie zawsze jest dobre. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze moj iPad 1 po wgraniu ostatniej mozliwej wersji iOS (chyba wersja 5, ale nie upieram sie bo nie pamietam juz) przestal dzialac ... lezy sobie teraz biedny w szafce ... ale byl dlugo wspierany :) szczerze wolalbym zeby nie byl, albo zebym mogl wrocic do starszej wersji iOS przynajmniej do czegos by jeszcze sluzyl ale twoja ulubiona firma wie lepiej i postanwila mnie uszczesliwic na sile :/

  • 0

    19. ~marcin  2014-03-06 11:27:17  host: 94.42.174.174

    "... iPhone 4 (ostatni ktory zalapal sie na iOS 7) jest z 2014 roku" mialo byc z 2010 roku ... pomylka :)

  • -2

    20. ~piyoter  2014-03-06 11:49:27  host: 83.238.64.242

    nie wiem, co wspólnego ma jakas wyczekiwana aktualizacja do g2 (juz nie wspomnę o jakiejś chińszczyźnie z foxconn z naklejoną owocową nalepką) z planami google co do następnego nexusa...

  • 1

    22. ~piyoter  2014-03-06 12:40:08  host: 83.238.64.242

    @21Google zleca wyprodukowanie telefonu LG, apple - foxconnowi. Nexus ma oryginalny android, ajfon oryginalny ios, Nexus ma czesci szajsunga ( i nie tylko) ajfon - częsci szajsunga ( i nie tylko) Nexus 5 połowę tanszy od ajfona wygrywa z nim w wielu zadaniach i ma wieksze możliwosci, chociażby prawdziwy multitasking ( a nie przełacznik aplikacji jak w ios), jest większy ( nie jakies smieszne 4" z archaiczną rozdziałką i ppi na poziomie midendów) . Jeszcze potrzebujesz trochę argumentów dotyczących porównania czystego nexusa z ajfonem?

  • 1

    23. ~marcin  2014-03-06 13:07:51  host: 94.42.174.174

    @21 z trollem nie dyskutuj ... on jest jak putin, ma własną wersje rzeczywistości. kiedys sie zakrztusil ogryzkiem i od tego czasu nic do niego nie dociera a na rzeczowe argumenty odpowiada tylko i wylacznie kolejnym stekiem bzdur. on po prostu WIE LEPIEJ ... od wszystkich :D

  • 0

    24. ~G2  2014-03-06 13:25:02  host: 217.153.234.81

    jedno pytanie a rozwinęła się ciekawa dyskusja - przepraszam bo faktycznie trochę nie na temat o czym wspomniał piyoter, niemniej dziękuję za odpowiedzi, szczególnie @Lukasz88 oraz @Adam M, pozdrawiam !

  • 1

    25.  2014-03-06 13:30:41

    A jakie ma znaczenie jaka firma z których podzespołów korzysta ? Apple korzysta z wyświetlaczy między innymi od LG. Poza tym człowieku ty nie masz pojęcia o tym tylko pieprzysz i wymyślasz żeby tobie to podpasowało. G2 na starcie kosztował ~2k zł. A ile paprochy i muły musiały płacić za kotleta ajfona ? Nie masz nawet pojęcia o cenach telefonów od LG.

  • 0

    26. ~asd  2014-03-06 14:25:24  host: 178-37-63-212.adsl.inetia.pl

    @21. LG G2 Made in Korena ;)

  • 0

    27.  2014-03-06 14:49:35

    Na swoim G2 testowalem kilka romow i KK faktycznie daje rade choć dla zwyklego zjadacza chleba wystarczy któryś z romow z G Flexa i custom kernel. Sam polecam kombinacje Cloudy Flex z kernelem Dorimanx- równe 48h przy synchronizacji FB, gmail i okolo godziny gps. Do tego www, wifi, sms, rozmowy. W stosunku do stockowego romu wymiata!

  • 0

    28. ~Kiero  2014-03-06 23:21:52  host: 87-205-204-89.adsl.inetia.pl

    na co komu tak duże ekrany..? żeby częściej baterie ładować..? wsadzać większe akumulatory żeby wyższa cena za to była..? O.o

  • 0

    29. ~Darek  2014-03-07 10:18:17  host: apn-46-169-83-80.dynamic.gprs.plus.pl

    eeeeee,,, dyskucja o niczym, a przeciez to zapowiedź nowej wersji flagowaca LG i o tym powinno się mówić. Ja akurat nie rozumiem tego wyscigu "zbrojeń" zwłaszcza, że w tych urzadzeniach nie ma nic nowego co byłoby znaczącym krokiem w rozwoju, ale jak producenci lubia, a klienci tego potrzebują to OK. P.S.. appelfan, ciesze się że jestes w "dobrej formie" bo cos ostatnio Cie nie "czytałem" i nie wiedziałem czy jestes "chory" czy moze z opowodu jakis mocnych fidbecków od inych komentatorów obrazony? Ale widze że jest OK, więc ciesze się. Pozdrawiam wszystkich . xD

  • 0

    30.  2014-03-07 11:28:11

    @29 dzięki! Takie właśnie wypowiedzi dodają mi energii do dalszej jeszcze bardziej twórczej i intensywnej prac... to znaczy działalności na forum newsów. Jak to mawiał klasyk: you've seen nothing yet!

  • 0

    31. ~piyoter  2014-03-07 13:07:47  host: 83.238.64.242

    @30, Coś wczoraj szybciutko uciekłeś z komentarzy? Czyżbym podał niewygodne fakty? Zakłuło pod serduszkiem, że twoj ajfonik to przedrożony szmelc przegrywajacy z nexusem?

  • 0

    32.  2014-03-07 14:10:20

    @31 Absolutnie nie przegrywa z Nexusem. Podaj ilość sprzedaży Nexusów za świąteczny kwartał i porównamy do 51 mln szt iPhonów.

  • 0

    33. ~piyoter  2014-03-07 14:29:21  host: 83.238.64.242

    @32 Ale co ty mi wyskakujesz ze sprzedażą, gdy rozmawiamy o możliwosciach sprzętu?? szybko ci się kończą argumenty...

  • 0

    34. ~Goral  2014-03-07 14:30:06  host: 212.160.172.85

    #32 jak ktoś porównuje parametry - to mówisz że to nic bo iphone sprzedaje się więcej. Jak ktoś mówi o ilościach - to piszesz że to nie ma znaczenia bo parametry, a jak o ilościach i parametrach - to uciekasz mówiąc o 'elitarności' itd. Mam małą propozycję - z której jako typowy troll zapewne nie skorzystasz - wypowiadaj się na temat, bo ten akurat dotyczy następnego Nexusa i LG 9 i słowa nie ma nt. appla. Jak chcesz skomentować ten swój ideał to poczekaj na artykuł o tym badziewiu i wtedy pisz ile dusza zapragnie. A a'propos zapowiedzi - czekam kto pierwszy zapuści 805 :)) z tym że najbardziej by mi pasował 805 ze swoją wydajnością ale na 5'' i tylko FHD. Może w Z3 ?

Dodaj swoją opinię