Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nexus 3 pręży muskuły, na razie nieoficjalnie

Nexus 3 pręży muskuły, na razie nieoficjalnie

Q! 16 Czerwca 2011 21:52

0 0

W sieci pojawiły się nieoficjalne informacje na temat kolejnego telefonu od Google, modelu Nexus 3. Najważniejszą informacją na jego temat jest obsługa sieci LTE oraz praca pod kontrolą systemu Google Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich.

Parametry kolejnego Nexusa prezentują się więcej niż bardzo dobrze. Ma być on wyposażony w ogromny ekran opisany jako 720p HD oraz dwa aparaty fotograficzne. Przedni rejestrować ma materiały o rozdzielczości 1 Mpix, natomiast tylny - 5 Mpix i jakości 1080p (nagrywanie i odtwarzanie).

Oprócz tego we wnętrzu Nexusa 3 ma się znaleźć dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1,2 lub 1,5 GHz, którego producentem będzie Texas Instruments (rodzina OMAP) lub Qualcomm (rodzina Snapdragon). Wspomagać go ma 1 GB pamięci operacyjnej. Wszystko to zamknięte ma być w super cienkiej obudowie i pozbawione klawiszy sprzętowych.




Najważniejszą informacją jest jednak to, że nowy Nexus ma obsługiwać transmisję danych w technologii LTE (Long Term Evolution). Serwis BGR, od którego pochodzi informacja na temat Nexusa 3, sugeruje, że w pierwszej kolejności telefon ten trafi do amerykańskiego AT&T.

Data premiery Nexusa 3 nie jest znana, jednak mówi się o tym, że telefon może trafić na rynek w listopadzie. Przewidywana cena dla użytkownika końcowego nie została ujawniona.

Źródło tekstu: BoyGenius Report, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 1

    2. ~  2011-06-16 22:04:50  host: z45-13.opera-mini.net

    Muszę go mieć!!!

  • 3

    3. ~  2011-06-16 22:06:22  host: z45-13.opera-mini.net

    To niesamowitem, że ma on parametry lepsze od mojego komputera... Czy można go rozebrać na części i RAM i procesor z niego wsadzić do kompa?

  • -1

    5.  2011-06-16 22:14:08

    Galaxy S III, zje go na śniadanie ;-)

  • 2

    6.  2011-06-16 22:56:03

    3. Można.

  • 1

    7. ~Polprzewodnikowy  2011-06-16 22:57:05  host: public2586.cdma.centertel.pl

    LTE (Long Term "Revolution")

  • 2

    8. ~fttp  2011-06-16 23:11:50  host: aaul179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Podobno ekran ma mieć 4,3 cale. To za mało według mnie

  • 0

    9. ~xyz  2011-06-16 23:40:40  host: 178-37-133-227.adsl.inetia.pl

    @3: Styknie taka opcja: http://www.youtube.com/watch?v=pbm0JhGVxCA&feature=related ? ;)

  • 0

    10.  2011-06-17 00:00:23

    *** Polprzewodnikowy - bo to będzie rewolucja. Dzięki za czujność. ;-)

  • 1

    11. ~fokstrot  2011-06-17 00:20:29  host: 77-236-5-227.home.aster.pl

    dwurdzeniowy procek o czest pow 1GHz, 1GB RAM-u. a to wszystko by obsluzyc OS stosowany w... telefonie komorkowym.

  • 1

    12.  2011-06-17 07:32:32

    @11 śmieszne prawda? mnie też to śmieszy - a to wszystko marketingowa papka by miłośnicy cyferek i benchmarków mięli się czym jarać

  • 1

    13. ~  2011-06-17 08:47:15  host: 212.160.172.70

    no dobra a gdzie najwazniejsze info kto bedzie producentem

  • 0

    14.  2011-06-17 10:00:42

    Ad 11. Androida obsłuży procek 500Mhz ale żeby bajeranckie gierki dobrze śmigały stosuje się szybsze układy SOC.

  • 0

    15. ~  2011-06-17 10:46:15  host: 212.160.172.70

    nie tylko gierki... otworzcie sobie duzego pdf albo zaladuj obszerna strone internetowa... telefony nie potrzebuja takich parametrow ale zaznaczam telefony bo tutaj mowimy o smartphonach! dla ludzi ktorzy wymagaja czegos wiecej od urzadzenia niz rozmow glosowych badz wiadomosci tekstowych

  • 0