Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NewFon obniża ceny

NewFon obniża ceny

WitekT 16 Czerwca 2006 12:33

0 0
Od 14. czerwca NewFon na stałe obniżył ceny połączeń krajowych i zagranicznych.

Od 14. czerwca stawki wynoszą:
połączenia krajowego (lokalnego oraz międzymiastowego) – 8 gr netto (10 gr brutto) za minutę,
do Niemiec, USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Holandii, Kanady, Austrii, Belgii, Danii, Szwecji – 8 gr netto (10 gr/min brutto) za minutę.

Dodatkowo, od teraz można korzystać również z połączeń do usług sieci inteligentnej (0800 i 0700).

NewFon to telefonia internetowa Telefonii Dialog. Więcej szczegółów na stronie www.newfon.pl.


Źródło tekstu: NewFon     

Dodaj do:
w sumie: 55
  • 0

    36. ~poznaniak  2006-06-18 15:48:45  host: 213-238-100-210.adsl.inetia.pl

    WitekT: w sumie wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja o voipach. Może pokusiłbyś się o jakiś felieton/artykuł z przeglądem opów i charakterystyką rozwiązań (np. nadal nie mogę załapać co to znaczy betamax czy on będzie chodził z bramką linksysa?).

  • 0

    37.  2006-06-18 15:51:15

    poznaniak: z PAP2 będą chodzić Tobie wszyscy operatorzy VoIP korzystający z protokołu SIP. Czyli wszystkie betamaxy. Betamax to operator VoIP, który jest swoistym "frenczyzodawcą". Daje serwery, połączenia, itp. Frenczyzobiorca robi tylko stronę www i zajmuje się marketingiem. To w takim uproszczeniu.

  • 0

    38. ~sympatyczny  2006-06-18 18:24:37  host: chello081018196007.chello.pl

    Witku: no to 40 zlotych miesiecznie kosztuje ich taki user. to znaczyloby ze do kazdego klienta ktory wykupi za 10 euro ta usluge i korzysta z niej sporo przez 3 miesiace doplacaja de facto 80 zlotych. do tego jest spora ilosc uzytkownikow ktorzy nie placa nic tylko robia sobie dwuminutowe polaczenia kilka razy w tygodniu. jesli ich jest duzo to kolejne spore koszty. jakos nie wydaje mi sie zeby to sie moglo zwrocic tylko z tych ktorzy placa abonament i prawie nie dzwonia... nie kupuje tego wyjasnienia.

  • 0

    39.  2006-06-18 18:28:57

    sympatyczny: zarabiają sporo na innych połączeniach (np. na komórki). A 300 minut połączeń na stacjonarne to tylko taki lep na muchy.

  • 0

    40. ~sympatyczny  2006-06-18 19:06:10  host: chello081018196007.chello.pl

    o dlaczego np. tele2 nie daje takiego "lepu na muchy". ciezko mi uwierzyc ze dla promocji sa gotowi az tyle "doplacic do interesu". z tego co wiem to z reguly przy tego typu akcjach jest to tak konstruowane zeby operator w najgorszym razie nie *zarobil

  • 0

    41.  2006-06-18 19:17:01

    sympatyczy: stawiam fistaszki przeciwko orzeszkom, że typowy klient Tele2 dzwoni mniej na komórki niż Betamaksowy. Szczególnie zagraniczne.

  • 0

    42. ~gr  2006-06-18 19:58:08  host: chello087207208022.chello.pl

    a ja myslę, że tu chodzi o powtórzenie manewru skype. Złapac jak najwięcej uzytkowników (nawet troche dopłacając) i sprzedać firmę z ciężkie pieniądze.

  • 0

    43. ~  2006-06-18 20:20:15  host: nat01.rtk.net.pl

    mam pytanie do WitkaT, a jeśli ktoś inny też by coś wiedział na ten temat - też proszę o jakieś informacje). Otóż jest taka sprawa - chętnie kupiłbym sobie jakieś urządzenie bym mógł korzystać niezależnie z telefoni internetowej poprzez zwykły telefon analogowy mając wyłączony nawet komputer i niezależnie komputera (internetu). Problem polega na tym, iż nasza kablówka wymyśliła sobie, że takie urządzenie widzą jako następne urządzenie podłączone do internetu (ze niby kartę sieciową nową czy coś...(*nie do końca Ich zrozumiałem wtedy..)) i kazaliby mi płacić następny abonament za drugi komp - co kompetnie mi się nie opłaca. Spytałem się Ich kiedyś - "no tak, ale jak używm mikrofonu i słuchawek czy jak użyłbym telefonu interentowego podłączonego do USB to wtedy wszystko jest ok i nic dodatkowo nie płacę??" (potwierdzili) więc szukam takiego urządzonka (stosunkowo niedrogiego - np 100-150zł) gdzie z tego urządzenia mógłbym podłączyć telefon zwykły analogowy oraz internet (np podłaczając już net z tego urżądzenia do USB komputera) tylko czy to jest możliwe, a jeśli jest to co byście mi zaproponowali??
    Prosiłbym o pomoc w tej sprawie.

  • 0

    44. ~palacz  2006-06-18 20:42:25  host: 92.4.48.80.plock.msk.pl

    http://groups.google.pl/group/alt.pl.voip/ tu jest sporo info o sprzetach operatorach voip itp

  • 0

    45. ~ehmmmmnm  2006-06-18 21:06:54  host: nat01.rtk.net.pl

    a i chodzi mi jeszcze o to, by takie urządzenie działało mi na actio *(przedewszystkim - bo tutaj zależy mi na numerze telefonu), newfon, eteria i skype??
    Jest to możliwe?? bo szukam na allegro znalazłem kilka takich urządzeń (jeśli dobrze rozumiem - podłączam USB z tego urządzenia do USB komputera i mam i telefon zwykły z numerem telefonu i niezależnie internet kiedy chce i kablówka nic nie widzi bo jest jedna karta sieciowa...:)) - wszystko fajnie - tylko ja chciałbym by to głównie działało właśnie na actio i na innych też - a tam na allegro owszem jest informacja że mogę kupić sobie taki a taki sprzęt - ale wszędzie też prawie pisze że dotyczy to skype. (a co z innymi telefoniami voip?? - można do takich urządzeń podłczyć by wszystko działało dobrze czy też nie..??)
    Proszę o pomoc

  • 0

    46. ~palacz  2006-06-18 21:15:24  host: 92.4.48.80.plock.msk.pl

    ehmmmmnm odpowiedz sobie najpierw na pyt czy chcesz uzywac skupe czy normalnych voipo?? skype to zabawka i to najdrozsza z tych internetowych a voipy to jest to czego mozna wykozystac bez udzialu kompa i zamiast stacjonarki, po krotce:)

  • 0

    47. ~ehmmmmnm  2006-06-18 21:41:57  host: nat01.rtk.net.pl

    do palacz: no właśnie w tym rzecz, że chce mieć telefonie internetową z numerem telefonu za free (actio) korzystając ze zwykłego analogowego telefonu niezależnie od komputera i jednocześnie dostęp do internetu *(najlepiej chyba poprzez port USB - bym nie musiał kablówce podwójnie płacić abonamentu za internet.
    I tylko o to mi chodzi. Jak to zrobić??

  • 0

    48. ~sympatyczny  2006-06-19 00:48:48  host: chello081018196007.chello.pl

    pytanie: czy jakis program BETAMAXOWY poza webcalldirect oferuje nielimitowane polaczenia ale na zasadzie callbacku a nie dzwonienia z komputera? dziekuje

  • 0

    49. ~bragg  2006-06-19 01:00:03  host: apn-99-90.gprspla.plusgsm.pl

    ~ehmmmmnm: czyli chodzi Ci o bramkę VoIP z portem FXS (do podłączenia tel. analogowego), portem "WAN" (czyli do operatora kablówki) i portem "LAN" (do podłączenia komputera), ale z klonowaniem adresu MAC, aby operator widział tylko jeden jedynie słuszny adres MAC. Coś takiego chyba daje bramka Grandstream HT-488

  • 0

    50. ~palacz  2006-06-19 09:31:06  host: m049.class147.petrotel.pl

    bragg takie mozliwosci daje kazda normalna bramka, poza tym podalem wyzej adres tam jest wszystko podane co i jak troche poszukajcie i odpowiedzi na wiekszosc pytan jest

  • 0

    51.  2006-06-19 10:30:12

    Czy ktoś zna VoIP 1) ze STAŁYM numerem 2) KONIECZNIE w strefie 075, 3) który oferowałby POCZTĘ głosową i 4) usługę fax2mail?

  • 0

    52.  2006-06-19 10:36:54

    Czy wykorzystanie sieci NewFon do połączeń 0700 oznacza także możliwość dzwonienia pod 0300900900? Fajne by to było. Za 10zł 12 miesięcy rozmów przychodzących na NewFon oraz dodatkowo, całe 10zł przelane na doładowanie pop-a lub mix-a... Ale (szczerze mówiąc) nie spodziewam się pozytywnej odpowiedzi na moje pytanie... Jeśli jednak byłoby to możliwe, niech ktoś da mi znać...

  • 0

    53. ~  2006-06-19 11:32:38  host: nat01.rtk.net.pl

    do palacz i bragg: zastanawiam się nad jedną z dwóch opcji: 1) kupić sobie Bramkę Grandstream HandyTone 486 - która obsługuje: easyCall,eFon,halo,haloNet i NewFon *(nic tutaj nie pisze o astio:(() czyli pewnie nie obsługuje - szczególnie że jest informacja że nie obsługuje Tlenofonu i Skype(!!))
    2) opcja - droższa (199zł) i nie jestem pewien czy pewna (bo nie wiem jak to wygląda z technicznego punktu widzenia - przejdzie to czy nie (ale ta wersja obsługuje actio) to: wg reklamy: "Telefon IP YWH10 (1xRJ45)
    prekonfigurowany do współpracy z Twoim operatorem !
    YWH10 to uniwersalny telefon IP. Obsługuje wszystkie najpopularniejsze protokoły transmisji głosu, m.in.: IAX2 i SIP, nie posiada żadnych blokad, może współpracować z każdym operatorem VoIP. Telefon podłącza się bezpośrednio switcha, huba, routera lub gniazda sieci LAN (przewód RJ45), działa bez włączonego komputera.
    Specyfikacja:

    1 port RJ45 (LAN)
    obsługa 5 protokołów VoIP: SIP, IAX2, H.323, MGCP oraz Net2Phone
    kodeki dźwięku: G.711µ/a, G.729, G.723.1, GSM, iLBC
    DHCP, staticzne IP oraz PPPoE
    VAD - funkcja oszczędzania pasma
    CNG - confort noise generation
    AGC - automatyczna regulacja sygnału
    dynamiczny jitter buffer
    redukcja echa (G.168/165 16ms)
    podświetlany wyświetlacz LCD 2 wiersze po 16 znaków
    12 klawiszy funkcyjnych
    pełny CLIP: numer, data, godzina
    wyświetlanie czasu rozmowy
    książka telefoniczna na 100 wpisów
    spis 80 ostatnich połączeń wykonanych, odebranych i nieodebranych: numer, data, godzina
    tryb głośnomówiący
    wyświetlanie daty i czasu z dowolnie definiowanego serwera NTP
    podpowiedzi głosowe
    telefon nie obsługuje Skype'a
    Zawartość opakowania:
    jednostka główna
    słuchawka
    kabel łączący słuchawkę z telefonem
    zasilacz impulsowy"

    Więc co radzicie..??
    I PS - ja tutaj jednak mam cichą nadzieję, że jeśli chodzi o 1 opcję - to też obsługuje mimo wszystko actio.
    proszę o poradę w tej sprawie

  • 0

    54.  2006-06-20 00:27:37

    Wiecie co? Szczerze mówiąc zastanawiam się jak to ma się z opłacalnością tego całe?go interesu...czy nie lepiej kupić sima za grosze, zapłacić 5zł i rozmawiać przez 3h z komórki? Nie jestem ograniczony tym, że musi być komputer ani transferem łącza...a nie są to jakieś wielkie pieniądze. Syndrom kury i tak nadejdzie...:)

  • 0

    55. ~  2006-06-20 19:12:22  host: nat01.rtk.net.pl

    do kurek: różnica między telefonią internetową a np sim+ jest taka (m.in) że w sim+ ten pakiet 3godzin za 5zł jest w promocji - i to tylko na numery plusa - nie obejmuje nawwet rozmów z numerami stacjonarnymi w Polsce - a w telefonii voip ceny niskie są cały czas.
    Poza tym co jak co ale rozmowy międzynarodowe mimo wszystko najtaniej wychodzą w voipie.
    Puki co żadna z telefonii komórkowej w Posce nie proponuje rozmów międzynarodowych za 8-10gr/min brutto z naliczaniem sekundowym (w rozmowach międzynarodowych w wielu wypadkach naliczanie telefonie komórkowe dają minutowe(!!!))
    Poza tym jest jeszcze jeden plus voip - dają nr stacjonarny za free:))
    Jeśli ktoś ma stały dostęp do internetu - warto o tym pomyśleć i mieć i tel. kom i internet i telefonie voip (czy wideeotelefonie)
    Jedno nie wyklucza drugiego.

Dodaj swoją opinię