Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NetWorkS!: sieć UMTS900 na kolejnych obszarach

NetWorkS!: sieć UMTS900 na kolejnych obszarach

sirmark 16 Kwietnia 2014 21:19

17 4

NetWorkS!, firma obsługująca sieć Orange i T-Mobile, zakończył kolejny etap całkowitej wymiany infrastruktury telekomunikacyjnej. Zmodernizowanych zostało już ponad 9000 lokalizacji na ponad 10000 planowanych.



Prace polegają na wymianie dotychczas stosowanych nadajników na najnowsze, pozwalające oferować znacznie szybszy Internet mobilny. Do stacji, które dotychczas były tego pozbawione doprowadzane są podłączenia światłowodowe, aby zapewnić lepsze parametry funkcjonowania sieci. Obecnie modernizacja sieci odbywa się, m.in., w: Łodzi, Koluszkach, Pabianicach, Zduńskiej Woli, Kluczborku, Lublińcu, Koninie, Brzegu, Słupcy, Częstochowie, Kłobucku. Zakończenie całego projektu planowane jest na drugą połowę 2014 roku.




Trwa również uruchamianie sieci UMTS900 na kolejnych obszarach kraju. W ostatnich tygodniach technologia ta została udostępniona użytkownikom w obszarze byłego województwa gdańskiego, (okolice Trójmiasta, oraz okolicznych miejscowości: Starogardu Gdańskiego, Pelplina, Kartuz, Kościerzyny, Wejherowa, Władysławowa, a także na obszarze półwyspu Helskiego). Trwają przygotowania do komercyjnego wdrożenia UMTS900 w Bydgoszczy i okolicach.

W ramach prowadzonego projektu, sieć UMTS 900 obejmuje już 61% obszaru i 51% populacji Polski.

Źródło tekstu: T-Mobile     

Dodaj do:

Tagi: networks! | orange | t-mobile

w sumie: 54
  • 0

    39.  2014-04-17 09:03:14

    @up

    Ja też mam takie osiągi na hspa+dc, na podwarwszawskiej wsi, 4km od bts-a. Musiałem na routerze ograniczać pasmo bo mi domownicy zbyt szybko wykorzystywali pulę, stąd wcale nie tęsknię do LTE.

  • 0

    40.  2014-04-17 09:04:20

    a przynajmniej nie przy obecnych limitach

  • 0

    41. ~p  2014-04-17 09:23:49  host: nat-o.sferia.net

    @38 mieszkam 50km od Warszawy, do nodeb mam 2km, dosył radioliniami, wbrew marketingowcom, którzy twierdzą że podłączają światłowody tam gdzie nie było

  • 0

    42. ~xy  2014-04-17 09:27:10  host: user-94-254-193-119.play-internet.pl

    A Skierniewice i Rawa Mazowiecka na sam koniec - powiedzieli mi, że dopiero druga połowa lipca :-( Jak można tak olać sam środek Polski?

  • 0

    43.  2014-04-17 10:36:44

    Skoro zaczęli od wschodnich i zachodnich granic, to chyba oczywiste jest że środek będzie na końcu?

  • 0

    44. ~@42  2014-04-17 10:42:14  host: user-164-127-211-129.play-internet.pl

    No sorry, takie macie województwo. Zawsze ze wszystkim na końcu.

  • 0

    45. ~Olo  2014-04-17 11:21:52  host: public-gprs26043.centertel.pl

    Od poniedziałku w Kraśniku a od wczoraj w Lublinie Play odpalił LTE. Prędkości około 7-8Mb uplink 1,5 Mb downlink... Szału nie ma...

  • 0

    46. ~LN  2014-04-17 11:39:42  host: 178.213.167.75

    Na co wy liczycie ze bedzie to zapierd.. jak po swiatlowodzie? 900 tak jak i 800mhz fajnie bo zasieg duzy ale tez i to jest wada bo rozni klienci, rozne odleglosci, rozne sygnaly i na koniec bts zdycha.

  • 0

    47. ~z  2014-04-17 12:17:31  host: 193-22-83-73.komster.pl

    Pń po modernizacji,można ogólnie być zadowolonym ,tel od grudnia mam ustawiony bez 2g i jest spoko,oczywiście zdaję sobie sprawę w puszczy będzie bez zasięgu.Jeszcze sporo nadajników nie modernizowano,zgodnie z mapkami.

  • 2

    48.  2014-04-17 12:19:36

    @45 - I to jest właśnie kwintesencja sieci Play. Wszystko jest o jeden poziom gorsze od pozostałych operatorów. LTE w Play działa podobnie lub gorzej jak HSPA u normalnych operatorów. Przykładowo w LTE Orange we Wrocławiu downlink regularnie przekracza 50 Mbit/s, a poniżej 20 nigdy się nie zdarzyło.

  • 0

    49. ~  2014-04-17 12:20:29  host: user-46-113-91-167.play-internet.pl

    A ja się pytam, kiedy T-Mobile udostępni klientom, uruchomioną w wielu miejscach kilka miesięcy temu technologię LTE? A także, kiedy przestanie reklamować przestarzałe już modemy Huawei E3131 oraz ZTE MF60/63 jako nowoczesne i wprowadzi sprzęt wspierający przynajmniej HSPA-DC, a najlepiej LTE?

  • 0

    51. ~nowy1  2014-04-17 13:22:41  host: 176-97-81-1.tvkslupsk.pl

    48. Play na kartę ma 15Mbps i bez limitu (200GB) i uważasz że twój Orange z 50Mbps i marnym limitem jest lepszy? Ja wolałbym 15Mbps w Play.

  • 0

    52. ~Olo  2014-04-17 13:24:42  host: public-gprs330981.centertel.pl

    50 Nie mam taryfy prepaid tylko tylko abo. Tel LG G2

  • 0

    53. ~nowy1  2014-04-17 13:31:55  host: 176-97-81-1.tvkslupsk.pl

    52. Myślałem, że tylko u mnie w pre-paid jest 7,2Mbps, bo z tego co widzę, to w nowych abonamentach jest do 30Mbps.

  • 0

    54. ~  2014-04-17 16:54:30  host: 89-74-146-79.dynamic.chello.pl

    33:
    1.tak
    2.nie

  • 0

    55. ~Jurek  2014-04-17 18:03:00  host: 088156099165.czeladz.vectranet.pl

    W Piasku Wielkim nie popisali się. Zasięgu brak.

  • 0

    56.  2014-04-17 18:07:19

    W ofertach głosowych na karte w Play w LTE nawet 15Mb/s nie daja. Siec ewidentnie softwareowo jest ograniczona do około 7Mb/s. Rekord jaki osiagnalem to chyba 8Mb/s przy downloadzie.

  • 0

    57. ~edek  2014-04-17 20:03:22  host: user-164-126-213-177.play-internet.pl

    54:
    dziękuję.

  • 0

    58. ~HD  2014-04-18 16:01:37  host: 89-71-32-107.dynamic.chello.pl

    Fajnie,że się wzieli za temeat ale ja np. mieszkam w Gdańsku-Wrzeszczu najbardziej rozwiniętej częśći Gdanska i musze przyznać, że nie ma żadnej ale to żadnej róznicy na korzyść a badam speedtestem często.Mam 100 m do nadajnika i dziwi mnie. że nie uzyskuje średniej prędośći ok 10Mb/s

  • 0

    59. ~temp  2014-04-20 09:17:06  host: 206.209.41.31.jim-satnet.pl

    Wynik speedtest.net w Gorzowie Wielkopolskim na NetWorkS!
    http://www.speedtest.net/my-result/a/777324431

Dodaj swoją opinię