Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NetWorks! poprawia zasięg w kolejnych regionach

NetWorks! poprawia zasięg w kolejnych regionach

LuiN 7 Marca 2014 09:54

13 2

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska poinformował na swoim blogu o kolejnych lokalizacjach, w których działa zmodernizowana sieć.






W ramach wspólnego z T-Mobile projektu NetWorks! realizowany jest obecnie ostatni etap, obejmujący głównie centralną część kraju. W tym tygodniu rozpoczęliśmy prace w Łodzi i województwie łódzkim, w południowej części województwa wielkopolskiego, czyli dawnym kaliskim oraz Rybniku, Mikołowie i Żorach. Od 17 marca ruszają prace na Opolszczyźnie, a na początku kwietnia rozpoczynamy modernizację sieci w dawnych województwach częstochowskim i konińskim. Na koniec, w czerwcu planujemy zacząć: Płock, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Słupsk, Koszalin i okolice - wylicza Wojciech Jabczyński.

We wszystkich miejscach liczba stacji, z których będą korzystać klienci Orange i T-Mobile zwiększy się o kilkadziesiąt procent. Zdecydowanie wzrośnie zasięg 3G, zwłaszcza wewnątrz budynków. W trakcie modernizacji mogą nastąpić, krótkie przerwy w dostępie do usług.

Źródło tekstu: blog.orange.pl     

Dodaj do:

Tagi: networks! | orange | t-mobile | zasięg

w sumie: 76
  • -1

    63. ~Ani widu ani słychu  2014-03-09 14:37:43  host: public-gprs549424.centertel.pl

    A u mienia Orange po modernizacji śmiga jak ta lala , i przeniosłem się z cudownego Plusa do nich , bo za to samo mam dwa razy więcej i dwa razy szybciej , ale każdy musi sam sprawdzić co w jego lokalizacji lepsze i szybsze .

  • 1

    64. ~do 63  2014-03-09 14:44:00  host: dkh198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do tego kompresja grafiki, której nie możesz wyłączyć :)

  • 0

    65. ~  2014-03-09 19:28:48  host: 87-207-70-167.dynamic.chello.pl

    @57 AeroUser fakt najbliżej Play jednak jest lekko za pagórkiem więc podejrzewam, że też może różnie. Nie na darmo Play ma też nadajnik na górze św. Marcina (na mapce ZAWADA). Pytanie tylko dlaczego przed modernizacją było wszystko OK, nawet w środku domu a teraz trzeba wychodzić na zewnątrz :)

  • 0

    66. ~  2014-03-09 19:36:34  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @65 To wykonaj kilka połączeń do BOK i się dowiedz. Zgłoś kilka reklamacji. Jak się nie zmieni to olej i przejdź do innej sieci.

  • 0

    67. ~jarekt  2014-03-09 21:58:03  host: aaew158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Może w końcu zasięg w Opolu się poprawi. Żeby w 21-wszym wieku w centrum miasta jechać na Edge to jakieś żarty. Albo lata w Play mnie tak rozpieściły albo Orange robi sobie jaja z użytkowników. Gorzej, że gdzie nie pojadę wszędzie jest podobnie - Katowice, Wrocław, Lubin itp. Tylko z lenistwa nie wróciłem jeszcze do Play (swoją drogą nju pasuje mi bardziej niż RB) ale może jeszcze poczekam chwilę skoro zapowiadają modernizację...

  • 0

    68. ~Rusti  2014-03-10 08:30:40  host: user-31-174-1-77.play-internet.pl

    ~67 powinien się poprawić, zwłaszcza jeśli planowane jest umts900MHz przynajmniej tak było u mnie po modernizacji.

  • 0

    69. ~ralph  2014-03-10 09:33:27  host: abpw196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W miejscowości Kołobrzeg Orange praktycznie nie ma zasięgu nawet 2G, a jakoś nie widać go na liście prac :(

  • 0

    70. ~Andrzej  2014-03-10 09:52:37  host: 195.95.182.4

    @66 Dzwoniłem, pisałem do BOK w T-mobile. Dali mi 200 minut na pocieszenie i jednym słowem zlali sprawę. Stwierdzili, że u nich jest wszystko w porządku. Proponowałem nawet udostępnienie terenu/domu do pomiarów, ale też nic. A tymczasem o sprawie pisała nawet Gazeta Krakowska :) http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/978384,telefony-w-skrzyszo wie-bez-zasiegu-ale-rachunki-placic-trzeba,id,t.html

  • 1

    71.  2014-03-10 10:41:06

    #60 Halset: pozwolisz, że to jednak ja będę decydował o tym co, gdzie i jak testuję. Nie wypowiadam się w imieniu rzecznika Play czy Orange, tylko własnym. Moje doświadczenia są następujące: w trasie (Polska, nie lokalnie) tylko T-mobile lub Plus, w Orange często zrywa rozmowy, z Play nie da się korzystać. Dodatkowo stwierdzam subiektywnie, że najgorsza jakość połączeń jest w Orange. Odbieram naprawdę dużo połączeń z całego kraju zarówno na komórkę - Play, ja i na stacjonarny - Orange i bardzo często jestem w stanie rozpoznać czy ktoś dzwoni z Orange czy innej sieci - właśnie przez kiepską jakość rozmów w Orange.

  • -2

    72.  2014-03-10 18:34:36

    @71 To pisz, że w Twoim odczuciu a nie że tam i tam jest najgorzej. Dla mnie najgorsza jakość jest w Play i od razu słyszę, że ktoś do mnie z tej sieci rozmawia. Po pierszych słowach słyszę, że dodzwoniłem się na pseudo sieć. Sprawdzane na Plusie, TM i O w stronę Play i odwrotnie. Potem najgorsze Plusa na 2G. I na przodzie - Plus na 3G oraz N! na 3G. Jedziemy dalej .... Co to za droga Bytów Kościerzyna Śląsk? Między Kościerzyną a Śląskiem co mijasz? Jedziesz przez autostrady? Byłeś wcześniej w Orange przed Play? Dzisiaj jechałem - Gdańsk, Żukowo, Kościerzyna, Bytów, Miasto, Szczecinek. I najgorzej TM, lepiej Plus i Orange (ale jeszcze na tych terenach od Kościerzyny nie było modernizacji N!) O Play to się nie wypowiadam, bo szkoda klawiatury. Pewnie byłeś wcześniej w Orange a teraz zachwalasz Play bo uważasz, że wybrałeś najlepiej. Jestem ciekaw, jak skończy się umowa albo inna sieć Tobie da więcej. Wtedy inaczej będziesz gadał. Mój sąsiad sobie kupił Passata. Zawsze mówił, że jest mega zadowolony i sie nie psuje. Ostatnio sprzedał i się zapytałem dlaczego. Odpowiedział "Bo to *** ciągle się psuło" I tak robi wielu Polaków. Zresztą nieważne. Siedź sobie w czym jesteś i z czego jesteś zadowolony ale nie mieszaj innym w głowach.

  • 1

    73.  2014-03-10 18:41:42

    Halset: Przestań już spamować, bo aż się przykro robi jak się czyta te twoje, pożal się boże, przemyślenia. Widzę, że wiesz najlepiej co kto myśli i co powinien zrobić... ale zachowaj to dla siebie. :)

  • 0

    74.  2014-03-10 18:51:24

    @73 Odezwał się ten, którego posty powodują litość i żal. Przeczytaj moje ostatnie zdanie jeszcze raz albo do skutku aż zrozumiesz. A swoje przemyślenia zostaw dla siebie. Gdzie krytyka Play tam goral2099.

  • -1

    75.  2014-03-10 19:29:14

    Do usług. :) Jesteś po prostu męczący i monotematyczny. I powinieneś skorzystać ze swojej własnej rady. :)

  • -1

    76.  2014-03-10 19:34:00

    Poza tym masz ciut za wysokie mniemanie o sobie - do krytyka trochę ci brakuje, nie ten poziom...to co ty uprawiasz ma inną nazwę.

  • -1

    77.  2014-03-10 21:26:14

    Jeszcze do @71 "Dodatkowo stwierdzam subiektywnie, że najgorsza jakość połączeń jest w Orange. Odbieram naprawdę dużo połączeń z całego kraju zarówno na komórkę - Play, ja i na stacjonarny - Orange i bardzo często jestem w stanie rozpoznać czy ktoś dzwoni z Orange czy innej sieci - właśnie przez kiepską jakość rozmów w Orange." Rozumiem, że na terenach jeszcze nie zmodernizowanych? To nie jest jakaś tajemnica, że Orange na 2G było słabe poza miastami, podobnie jak do dzisiaj jest P4 na GSM. Chociaż są też tereny gdzie TM i Plus nie działają najlepiej. Więc do meritum....jeżeli na nie zmodernizowanych terenach to ok, Orange nie jest dobre z jakością połączeń na 2G. Ale jeżeli mówisz o zmodernizowanych terenach, to chyba masz coś ze słuchem. Orange ma teraz jakość połączeń TM (nie liczę HDVoice, który działa tylko po TM) i jako N! są zdecydowanie najlepsi. Jeszcze Plus może w niektórych miejscach dorównać. P4 - to przereklamowana jakość. Kiedyś testowałem i od tygodnia znowu to robię. Nic się nie zmieniło w tym Play. Za to reklamy mają pierwszorzędną jakość ;)

  • 1

    78.  2014-03-11 09:34:28

    Halset (#72,#77): 1. Przecież wszyscy w komentarzach piszą o własnych doświadczeniach, ty również. 2. Bytów - Kościerzyna i dalej A1, to raczej oczywiste, ale też nieistotne, bo mowa była o odcinku Bytów - Kościerzyna. 3. Gdzie ja napisałem, że Play jest najlepsze? Zanim skomentujesz, to przeczytaj ze zrozumieniem co komentujesz, ale ta sztuka jest ci obca. 4. Wcześniej przez długie lata byłem w Erze, ale było za drogo (mam trochę tych kart w firmie i rodzinie), po przejściu do Play rachunki spadły 3-krotnie, teraz może już nie ma takiej różnicy, ale T-mobile denerwuje mnie durnymi opłatami za sprawdzanie konta czy podpisanie aneksu, poza tym Play dalej jest nie do pobicia jeżeli chodzi o prepaid. Orange miałem krótko i podziękowałem. Niestety dalej niektórzy moi klienci muszą korzystać ze stacjonarnych usług Orange. Masakra.

  • -1

    79.  2014-03-12 12:27:11

    @52: no tak, może jeszcze anteny dla Orange i T-Mobile świecą inaczej? :D dooobre :) @wg4518: odpowiedz sobie sam: "(...) w trasie zawsze przełączam na T-mobile, wcześniej na Plusa, ale się pogorszył. Z Orange w trasie nie da się korzystać"

  • 0

    80.  2014-03-12 13:02:56

    #79 code: dalej twierdzę, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem

  • -1

    81.  2014-03-12 16:01:50

    @wg4518: dziękuję, że starasz się zaznaczyć swoje zdanie, panuje wolność słowa i opinii i nie zamierzam z Tobą o tym polemizować.

  • 0

    82. ~obywatelEU  2014-04-01 21:16:31  host: public-gprs514558.centertel.pl

    wiadomość do dumelosw.
    W Ostrowie i Kaliszu 3G działa i to znakomicie odkąd pamiętam. Poza tym używam WCDMA/HSDPA więc kolego nie pisz bajek. Już 6 lat temu miałem w Orange transfery na poziomie 2/3 MB (szybciej niż większość po kablu) a obecnie około 24 MB w DC-HSDPA.

Dodaj swoją opinię