Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NetWorks! modernizuje sieć we Wrocławiu i Krakowie

NetWorks! modernizuje sieć we Wrocławiu i Krakowie

WitekT 10 Czerwca 2013 09:40

6 2
NetWorks!, spółka obsługująca sieć Centertela i T-Mobile, rozpoczęła modernizację sieci w dwóch kolejnych miastach - Wrocławiu i Krakowie.

W obu miastach, podobnie jak w Warszawie, modernizacja obejmie miesiące wakacyjne.

networks krakowmnetworks wroclawm

Zobacz: Jabczyński: po modernizacji dwa razy więcej stacji w Warszawie.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: centertel | networks! | t-mobile

w sumie: 45
  • 0

    28. ~Dumper  2013-06-10 13:24:27  host: 77-255-41-6.adsl.inetia.pl

    ~26 w Olsztynie po głównych pracach jeszcze jakiś czas poprawiali optymalizacje, bo aktualnie na telefonie mam 6-7mbit/s co już wystarcza do komfortowego korzystania.

  • 1

    30. ~SACZI  2013-06-10 14:11:57  host: aflz126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W Krośnie i okolicach sieć modernizowali w grudniu. 2-3 dni nie było zasięgu, potem do 2 tygodni coś zasięg kombinował, a teraz 3,5G (HSDPA) jest stabilne jak skała. Najwyższy transfer jaki pokazał mi speedtest to około 12MB/s downloadu (4 nad ranem, więc bez obciążenia). W ciągu dnia mam stabilnie 3,5-4MB/s. Jestem zadowolony, mi wystarcza.

  • 0

    31. ~Nokia  2013-06-10 14:25:36  host: ip-84-39-173-9.free.aero2.net.pl

    Śmieje się z tych co płaczą o zasięg, ja mieszkam na wsi nie mogę powiedzieć zakazane słowo na **** i mam LTE i HSPA+.

  • -1

    33. ~  2013-06-10 14:45:47  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @29 A jak teraz wygląda poprawa O i T? Zasięg mniej więcej jest taki sam czy w jednym miejscu ma lepszy T a w drugim O?

  • 0

    34. ~sfdg  2013-06-10 14:46:49  host: eoi18.internetdsl.tpnet.pl

    Oby zmodernizowali sieć w okolicach Lublina, ponieważ w samym lublinie łapie 3g a w okolicach już nie

  • 0

    35. ~  2013-06-10 14:48:02  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    I jeszcze do @29 Te skoki z 3G na 2G w jakieś sieci występują? Czy po prostu w O i T jest tak samo?

  • 0

    36. ~  2013-06-10 14:55:44  host: 77-253-86-216.adsl.inetia.pl

    8. W Kielcach jest dużo lepiej net po 20-25 Mb/s połączenia bardzo dobra jakość mam tylko telefon w T-Mobile więc tylko o tej sieci mogę się wypowiedzieć

  • -1

    37. ~-  2013-06-10 15:05:56  host: public-gprs188610.centertel.pl

    Piszę teraz z OFnK i co mogę powiedzieć jest TRAGEDIA.Kilka miesięcy temu przyszły smsy i modernizacji i po tej modernizacji słabszy sygnał oczywiście wszystko w 2G.UMTS900 ani śladu.Do odbytu to wszystko.......

  • 0

    38. ~zmodernizowany  2013-06-10 16:29:45  host: aeqt87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @33,35 Zasięg jest porównywalny i raczej ten sam w obu sieciach tak samo z wyrzucaniem na 2G podczas rozmów. I w Orange i w T jest dużo lepiej pod względem stabilności H. Najlepszy zasięg mam ulicę wyżej bo miszkam w dołku. Tam i Orange i T nie mają problemów z wyrzucaniem na 2G podczas rozmów. U mnie na dołku czasem tak się dzieje ale teraz już rzadziej :)

  • 0

    40. ~  2013-06-10 17:21:34  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @39 W Krakowie jeszcze nie zaczęli/nie skończyli z N! Kolejna sprawa, co byś chciał? Sprawdzałeś mapy BTS? Może akurat masz blisko antenę Play? Ponadto wątpie aby w mieście nie było nawet 2G żadnej z powyższych sieci.

  • 0

    41. ~  2013-06-10 17:22:44  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @38 Dzięki wielkie za odpowiedź. Normalne, że 3G czasami wywala na 2G. 100% połączeń na 3G nigdy i nigdzie nie będziesz miał.

  • 0

    42. ~Dr Pazuzu  2013-06-10 17:24:36  host: 91.196.214.230

    @40 Chciałbym by zasięg na mapkach pokrywał się z rzeczywistością, chciałbym by na terenie milionowego miasta był zasięg wszędzie. Wymagam za dużo?

  • 0

    43. ~  2013-06-10 18:09:36  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @42 Chciałbym w końcu wygrać w totka i mieć zasięg w całej ponad 40 mln Polsce. Wymagam za dużo? W żadnym mieście nie ma 100% zasięgu żadnej sieci. Mieszkam w Trójmieście i znam co najmniej 100 miejsc, gdzie żadna sieć nie ma zasięgu nawet 2G. Ale na osiedlach ma i w centrum. Tylko na tzw"obrzeżach" 3city są problemy. Więc nie chce mi się wierzyć, aby w Krakowie w centrum żadna z W3 nie miałaby nawet 2G.

  • 1

    44.  2013-06-10 19:48:30

    @42: Po pierwsze Kraków ma 750 tyś. mieszkańców a nie milion. Po drugie żadna sieć nie pokrywa zasięgiem wszystkich zakamarków miasta. Po trzecie, im większe miasto tym trudniej pokryć wszystkie jego zakamarki.

  • 0

    45. ~piokuk  2013-06-10 20:04:21  host: 82.160.240.212

    Podliczaj sobie studentów i innych przyjezdnych (niezameldowanych) to Ci blisko milion wyjdzie. A jak już jesteś taki dokładny to nie 750 a podobno już 760 tysięcy,

  • 0

    46. ~ja  2013-06-11 07:18:41  host: 212.2.126.234

    *43 ulica kopernika od rynku 200m przed kamienica ok,na podworku ledwo co jest,wewnatrz budynku ZERO zasiegu ktoregokolwiek opa,od wczoraj jest dzieki dolozonemu urzadzonku na wlasna reke wspolnoty

  • -2

    47. ~Kup zestaw słuchawkowy!  2013-06-11 09:59:49  host: v25-14.opera-mini.net

    Wyniki przeprowadzonych badań są alarmujące. Okazuje się, że nie tylko promieniowanie sieci komórkowych może być dla nas zabójcze. Nadajniki wykorzystywane przez operatorów mają dużą moc, ale nawet urządzenia, które działają z 1000 razy mniejszą siłą niszczą naturalną barierę krew-mózg. Przerażające jest jednak to, że zmniejszenie mocy źródła promieniowania wywołał odwrotny skutek niż oczekiwany. Urządzenia promieniujące ze słabszą mocą w większym stopniu przyczyniały się do niszczenia bariery krew-mózg. Oznacza to, że dotychczasowe wskazania producentów SAR (współczynnik pochłaniania promieniowania przez organizm człowieka) jest bezużyteczny, a obniżanie promieniowania telefonów komórkowych wcale nie zmniejszy negatywnego wpływu promieniowania na nasze zdrowie. Testy laboratoryjne na szczurach wykazały, że już zaledwie po dwóch minutach mikrofale przeciekły przez barierę krew-mózg. Z kolei 2-godzinne oddziaływanie telefonu komórkowego na szczury - nawet ze zmniejszoną mocą - doprowadziło do zniszczenia aż 2 proc. komórek mózgowych: uległy deformacjom i degradacji. Przerażające jest to, że poddanie szczurów działaniu telefonu komórkowego przez sześć godzin doprowadziło do wystąpienia zaburzeń pamięci oraz zmian genetycznych. Największy biologiczny eksperyment w historii? Leif Salford określa używanie przez ludzi telefonów komórkowych "największym biologicznym eksperymentem w historii". Wyniki swoich badań określa jako przerażające. Jest zdania, że u ludzi mogą zacząć pojawiać się podobne objawy, jak w przypadku choroby Alzheimera, a częste trzymanie telefonu przy głowie może być fatalne w skutkach. Problem w tym, że przyzwyczailiśmy się już do dobrodziejstw bezprzewodowych technologii. Telefony komórkowe, sieci bezprzewodowe Wi-Fi, nawigacje GPS, karty zbliżeniowe, tele

  • -2

    48. ~Cd.. 47.  2013-06-11 10:03:23  host: v25-14.opera-mini.net

    ...Telefony komórkowe, sieci bezprzewodowe Wi-Fi, nawigacje GPS, karty zbliżeniowe, telewizja cyfrowa czy radio - dziś nie wyobrażamy sobie bez nich życia. W dodatku w najbliższym czasie planowana jest instalacja w każdym domu inteligentnych liczników elektrycznych. W Polsce mają one zastąpić stare do 2020 roku, co ma wpłynąć na oszczędzanie energii. Wydaje się, że nie da się zatrzymać bezprzewodowego postępu. Problem w tym, że każdy z nas chciałby mieć zawsze i wszędzie maksymalny zasięg w telefonie, ale na instalację nadajnika w swojej okolicy najchętniej nie wydałby zgody.

  • 0

    49.  2013-06-12 09:11:22

    @47: skąd te rewelacje? z wp, onetu czy plotka?

  • 0

    50. ~AA  2013-08-07 08:25:18  host: z-elektrobudowa-r.static.3s.pl

    LUDZKOŚĆ SAMA SIEBIE WYKOŃCZY TAK BYŁO KIEDYŚ I TAK TERAZ BĘDZIE >

Dodaj swoją opinię