Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Networks!: 6000 zmodernizowanych stacji

Networks!: 6000 zmodernizowanych stacji

LuiN 12 Września 2013 15:12

17 0

Zakończył się kolejny etap całkowitej wymiany infrastruktury telekomunikacyjnej sieci T-Mobile i Orange. Dotychczas zmodernizowanych zostało już 6000 lokalizacji.

W ramach prac wymieniane są obecnie stosowane nadajniki na najnowsze pozwalające oferować znacznie szybszy Internet. Do stacji, które dotychczas były tego pozbawione doprowadzane są podłączenia światłowodowe, aby zapewnić lepsze funkcjonowanie sieci. Obecnie trwają prace modernizacyjne w większości największych miast Polski i ich aglomeracjach takich jak Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Aglomeracje Katowicka i Trójmiejska. Zakończenie całego projektu planowane jest na rok 2014.




Rośnie również zasięg sieci UMTS 900. 13. września Networks! uruchomi usługi w tej technologii w regionie Łomżyńskim, a w przyszłym tygodniu w Ostrołęckim. Przyłączenie tych dwóch obszarów spowoduje, że w zasięgu sieci UMTS 900 będzie 34% populacji Polski (42% obszaru Polski). Dotychczas sieć UMTS 900 obejmowała 21 regionów: Białostocki, Elbląski, Ełcki, Gorzowski, Jeleniogórski, Krośnieński, Legnicki, Leszczyński, Nowosądecki, Olsztyński, Przemyski, Radomski, Rzeszowski, Szczeciński, Tarnobrzeski, Tarnowski, Wałbrzyski, Zielonogórski, Kielecki, Ciechanowski i Suwalski.

Źródło tekstu: T-Mobile     

Dodaj do:

Tagi: networks! | orange | t-mobile

w sumie: 45
  • 0

    28. ~  2013-09-12 18:56:04  host: v09-01.opera-mini.net

    Mając telefon Nokia c5.02 można w jakiś sposób sprawdzić czy korzystamy z UMTS900 ? Wskaźnik 3G kóło kresek zasięgu nie podaje niestety czy mamy dostęp do 2100 czy też do 900. Może jakaś aplikacja działająca na Symbianie ?

  • 0

    29. ~zmswlqla  2013-09-12 19:19:05  host: ip-93-154-205-40.free.aero2.net.pl

    A Chełmek Malopolska tmobile brak 3g. NIby po modernizacji juz. Wszyscy maja 3g ale nie tmobile. Wstyd. Orange ma slabe 3g w domu 2km od nadajnika ale ma. Na zewnatrz 3/4 zasiegu.

  • 0

    31. ~  2013-09-12 20:07:52  host: 89-71-124-172.dynamic.chello.pl

    @13 chlopie w Bialymstoku u900 networks dziala od maja albo i wczesniej testowalem z karta play i nawet fajnie dzialalo.pozdro

  • 0

    32. ~  2013-09-12 20:31:01  host: 89-71-124-172.dynamic.chello.pl

    @23 tak da sie na podstawie nosnych fieldtest monitor na symbiana nokii ale trzeba troche poczytac bo gotowca czy to 900 czy 2100 Ci nie wyswietli

  • 0

    33. ~  2013-09-12 20:32:41  host: 89-71-124-172.dynamic.chello.pl

    sorki do 28 mialo byc z tym symbianem:)

  • 0

    34. ~Bedek  2013-09-12 20:36:24  host: ip-93-154-192-175.free.aero2.net.pl

    W Łomży pl34 juz 31 sierpnia się pojawiło.

  • 2

    35. ~mirekb  2013-09-12 21:06:50  host: apn-77-115-2-171.dynamic.gprs.plus.pl

    powiat kielecki poza Kielcami to nieporozumienie..odpowiedz uke to potwierdzila.szkoda ze do networks to nie dociera.klienci to docenią.w swojej gminie odradzam kazdemu kto pyta o rade w zakresie netu mobilnego

  • 1

    36.  2013-09-12 21:33:22

    u mnie oficjalnie prace są skończone, ale nie można się dogadać, bo mnie ludzie nie słyszą mimo że mam full zasięg internet nie działa:/ Takie rzeczy tylko w orange, a po zgłoszeniu reklamacji informują że trwają prace modernizacyjne:/ i dają upust na abonament kiedy ja wolałbym normalnie korzystać z telefonu. Ale ogólnie widać poprawę, tylko w obrębie miejsca zamieszkania mam takie problemy.

  • 0

    38. ~spider  2013-09-12 22:57:02  host: ip-94-42-11-131.multimo.pl

    Szybki internet-śmiech na sali.Kilka kilometrów od granic administracyjnych Krakowa nie ma zasięgu 2G i nic sie nie zmienia po modernizacji ,więc to tylko taki PR bełkot .Internet nie potrzebny jak nie ma zasięgu 2G :).Pzdr

  • 0

    39. ~  2013-09-12 23:41:01  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @37 TM daje 2x 500 :)

  • 0

    40. ~  2013-09-13 00:20:04  host: v23-04.opera-mini.net

    gdzie znajde plik clf z lokalizacjami bts networks? na btsearch.pl nawet w bazie niemaja lac 54504 a prawdopodonie to btsy networks w kujawsko pomorskim

  • 0

    41.  2013-09-13 07:07:26

    Do Autora wiadomości: jest błąd rzeczowy - nie ma czegoś takiego jak aglomeracja Katowicka - jest konurbacja Górnośląska albo konurbacja Katowicka. Już nawet w gimnazjach o czymś takim mówią.

  • 0

    44. ~  2013-09-13 09:32:20  host: 213.241.94.225

    A jak jest z tymi nowymi antenami, czy teraz na masztach montują trzy zamiast dwóch na jeden kierunek jak doszło UMTS 900 i LTE?

  • 0

    45. ~Doni  2013-09-13 10:33:17  host: user-188-33-116-67.play-internet.pl

    Czyli początek przyszłego roku zakończenie modernizacji? Ja teraz czekam na lte od Tm i to na większą skalę

  • 0

    46. ~przemo  2013-09-13 10:54:59  host: 46.204.58.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    widać autor wpisu chyba miał pałe z geografii i nie zna różnicy między konurbacją a aglomeracją. GOP jest konurbacją, czyli powinno pisać Konurbacja Katowicka !!!!!!

  • 0

    47. ~  2013-09-13 11:58:19  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    Wawa, Praga Pd, w mieszkaniu 3 kreski, w czasie prac modernizacyjnych 1 lub 0, teraz od 4 wzwyż.

  • 0

    48. ~@44  2013-09-14 13:51:17  host: 89-74-146-79.dynamic.chello.pl

    Róznie to bywa ale w zdecydowanej większości przypadków są montowane 2 anteny 2-systemowe w jednym kierunku. Z jednej nadaje GSM900/GSM1800 a z drugiej UMTS2100 + zostaje jedna wolna para portów dla LTE1800. UMTS900 jest zawsze nadawany z tej samej anteny co GSM900.

  • 0

    49. ~jurek  2013-09-14 20:26:04  host: 80.54.50.20

    Ja będąc w play na sztywno ustawiłem tela na wcdma only i orange. Zasięg jest ok woj. Podkarpackie, czasami tylko jest problem z przełączaniem pomiędzy nadajnikami podczas prowadzenia rozmowy. Jeśli chodzi o lokalizacje nadajników NetWorkS z btsearch na podkarpaciu to jest dość duża niezgodność, wpisując lac i cid z netmonitora zainstalowanego na telu do ktorego logował się tel w wyszukiwarkę na btsearch to znajduje mi nadajniki oddalone o 15-30km.

  • 0

    50. ~niezadowolony z Orange  2013-09-14 21:43:48  host: staticline55723.toya.net.pl

    Po tej modernizacji straciłem zasięg ORANGE w pracy i w domu. jedna kreska E. Czy mogę ze względu na powyższy rozwiązać wcześniej umowę???

  • 0

    51. ~Calm7 * Uważajcie na ZIELONE !  2013-09-14 22:15:41  host: v17-11.opera-mini.net

    50). Marne szanse, ale pozbieraj "dowody" i próbuj szczęścia :-)

Dodaj swoją opinię