Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NetNet: startujemy po 800 MHz, to początek inwestycji Szymona Ruty

NetNet: startujemy po 800 MHz, to początek inwestycji Szymona Ruty

WitekT 25 Listopada 2014 16:54

9 5

NetNet potwierdza, że złożył oferty wstępne w aukcji na częstotliwości z zakresu 800 MHz oraz 2600 MHz. Celem udziału spółki w aukcji jest zdobycie częstotliwości, dzięki którym będzie można świadczyć usługi szybkiego szerokopasmowego Internetu - napisała spółka w komunikacie przesłanym TELEPOLIS.PL.

Zobacz: Poznaliśmy uczestników aukcji LTE.

W przypadku wygranej w aukcji, NetNet będzie gotowa do współpracy z każdym potencjalnym dysponentem częstotliwości 800 MHz czy też 2600 MHz. Złożenie ofert w aukcji jest również pierwszym etapem zmierzającym do realizacji planów pana Szymona Ruty, związanych z jego inwestycjami na rynku telekomunikacyjnym. Pan Szymon Ruta pełni w spółce funkcję prezesa i jest jej jedynym właścicielem - napisano w komunikacie.

Zobacz: Nastąpiło zwolnienie blokady i rozpoczęcie losowania.




Szymon Ruta jest synem Heronima, największego po Zygmuncie Solorzu-Żaku udziałowca Cyfrowego Polsatu.

NetNet kolejnych informacji dotyczących swoich planów będzie udzielać po zakończeniu postępowania aukcyjnego - podano w komunikacie.

Zobacz: Midas: można pozyskać 800 MHz bez udziału w aukcji.

Źródło tekstu: NetNet, wł     

Dodaj do:

Tagi: 800 mhz | aukcja | heronim ruta | lte | netnet | szymon ruta

w sumie: 25
  • 2

    8. ~  2014-11-25 17:40:54  host: 83.218.117.82

    jak miałbym już wybierać pomiędzy netnet (czyli firma zależna od Solorza) czy hubb (firma zależna od Emitela) to wolałbym Emitela...

  • -1

    9. ~galtom  2014-11-25 17:43:22  host: 87-205-143-12.adsl.inetia.pl

    A moze Pan Ruta I Solorz juz sie tak nie kochaja jak kiedys?

  • 2

    10.  2014-11-25 17:51:26

    @6 Tak pamiętam. Napisałem przed chwilą o tym w innym wątku ;)
    Moim zdaniem idą na 2600, by ew. współpracować na tym paśmie, a na 800 złoża, bo inaczej nie wypada podbijając lekko stawkę. Wiedzą, że przez ew. 800tkę Polkomtel nie może z nimi współpracować tak jak i Sferia, a Midas nawet jakby chciał nie może ich kupić... Po co więc brać się za coś co i tak nie zostanie w rodzinie?

    Oczywiście zostaje opcja współpracy np. z NetWorkS, który przepłaci ale w razie czego osiągnie sukces, tylko jakoś nie wierzę w krótkofalową perspektywę tej firmy... We współpracę z Emitelem jako budujący sieć dla wszystkich nie uwierzę.
    Cały czas jednak nie daje mi spokoju ta pewność siebie w Midasie no i sama osoba właściciela NetNet. Zastanawia też skąd będzie mieć finansowanie. Bo że znajdą się chętni na inwestycję w tą firmę minutę po ew. wygraniu aukcji chyba nikt nie ma wątpliwości, ale chyba jakieś mechanizmy odsiewania "wydmuszek" też są...

  • 1

    11.  2014-11-25 17:55:56

    I tak mi świta:
    Polkomtel dostaje tylko 5MHz, NetNet również. Wszyscy zadowoleni, jest 15MHz w rodzinie.
    Polkomtel nie dostaje nic, NetNet bierze 10MHz. Również zadowolenie.
    Polkomtel bierze 10MHz, NetNet odchodzi z pustymi rękoma, są co prawda zawiedzeni ale znów - grupa zadowolona.

    To może być po prostu taka firma "na wszelki wypadek" nastawiona na przeliczanie co się bardziej opłaca.

  • 0

    12. ~p  2014-11-25 18:02:44  host: apn-37-248-14-31.dynamic.gprs.plus.pl

    Witek,ale czy napewno tyczy się to też sferiowych 5mhz????
    A może poprostu nowy gracz chce przystopowac N!. Gdyby T IO miało razem tylko 10mhz to ciągle mieliby Lte do 75mb/s

  • -1

    13. ~ciasteczko  2014-11-25 18:21:56  host: 10.net.igaz.net

    Ale przecież nie muszą tworzyć jednej sieci LTE 800 mogą dołożyć ten blok 5 MHz do LTE 1800 i zrobić LTE-A, Na wiochy wystarczy im sieć LTE 800 na 15 MHz, natomiast na tereny podmiejskie mają LTE-A 20 MHz 1800 i 5 MHz 800,a na zatłoczone centra dopchają w 2600 MHz i nikt im nie podskoczy przez następne parę lat

  • 2

    14. ~xy  2014-11-25 18:23:19  host: HSI-KBW-149-172-169-231.hsi13.kabel-badenwuerttemberg.de

    Jak ja kocham to Wasze roztrząsanie :-) Przecież i tak nic nie wiecie tylko możecie sobie pogdybać.

  • 1

    15. ~mirekb  2014-11-25 19:08:15  host: user-31-175-171-183.play-internet.pl

    rynek telekom ma w pl ma juz pelnoletnosc-18 lat nauczylo wszystkich graczy ze w otwarte karty sie nie gra..wszyscy beda grac ostro-skonczy sie na roamingu lte miedzy wlascicielami pasm 800/2600

  • 1

    16. ~giorgio77  2014-11-25 19:17:32  host: aatv150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    może też być tak, że Plus wygra 2 bloki po 5mhz+ 5 od sferii= komplet, a netnet wygra 5 mhz i w zamian za roaming krajowy gsm+3G / dla słabego zasięgu w Plusie/ od NetworkS! udostępni im ten 5mhz blok, co myślicie? zasięg w4 w pasmach gsm'3G'LTE dla wszystkich i w całym kraju, nawet w Bieszczadach

  • 1

    17. ~MWGITE  2014-11-25 22:11:12  host: 037008210203.warszawa.vectranet.pl

    Im więcej podmiotów w grze tym więcej możliwości robienia zamieszania w trakcie licytacji i podbijania ceny. Niekoniecznie musi chodzić o wygranie - wystarczy tylko aby inni nie kupili tanio.

  • -2

    18. ~ola  2014-11-25 23:14:07  host: ip-37-248-255-134.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    1 sferia, 2 plus =3, a netnet w formie roamingu da 4 :)

  • 1

    19. ~  2014-11-25 23:39:39  host: 212.109.132.194

    @18
    pamiętaj, że jest jeszcze coś takiego jak UKE i na 100% nie zgodzi się na takie rozwiązanie. jednym z powinności prezesa UKE jest przeciwdziałanie monopolizacji rynku.

  • 1

    20. ~Polak  2014-11-26 00:42:27  host: 89-65-15-246.dynamic.chello.pl

    MWGITE - uważam, że niestety trafiłeś w sedno!

  • -1

    21. ~hmmm  2014-11-26 00:55:52  host: user-94-254-145-166.play-internet.pl

    @19 Tutaj głównie chodzi o "tanio skóry nie sprzedam" . MONOPOLIZACJA RYNKU? Mądre słowa, czyżby? wątpię. PLK połasi się o swoje10Mhz 800. $półki zrobią swoje. Gro specjalistów generowało prognozowany przebieg aukcji. ZSZ dobrze wie co kiedy komu i poco. Żeby doszło do monopolu ZSZ musiałby wygrać nie tylko ta aukcję ale i kolejne. Gdy rynek będzie na nie tylko gotowy. A prognoza nie jest podstawą stwierdzającą fakt. Więc i blokowanie korzystnych propozycji w czasie aukcji przez UKE jest mało prawdopodobne. Tej aukcji i tak nie minie niejedno odwołanie... raczej nikt pochodnych oskarżeń rzucać niebedzie. Tarcza antykorupcyjna może wstrzymać w każdej chwili płynny przebieg aukcji.

  • 1

    22. ~xs  2014-11-26 08:14:47  host: 213-238-92-84.adsl.inetia.pl

    Zasady tej aukcji są proste - chodzi o to żeby kupić strategiczne pasmo za rozsądne pieniądze a konkurencja kupiła pasmo za nierozsądne :). Ot i cała tajemnica spółki NetNet.

  • -2

    23. ~seinen  2014-11-26 12:36:26  host: staticline-31-182-142-167.toya.net.pl

    Pan Zygmunt ma głowę na karku : moim zdaniem plus przelicytuje wszystkich i wygra dwa pakiety i NetNet wygra dwa pakiety........dwa pakiety z plusa + jedna z serii pójdą na lte 800 w jednej firmie o nazwie plus, a dwa pakiety NetNet na lte 800 jako osobny podmiot "całkowicie" niezależny od pana Zygmunta- wręcz konkurencyjny ;). .....Pozostałą trojka jak przegra te zawody będą mieć jeden pakiet który nieważne kto wygra nic im nie da i będą musieli do Net Net sie przyłączyć by coś mieć i istniec....choc jako mniejszościowy udziałowiec guzik od niego będzie zależeć.. Plan idealny gdyż powstaną dwie sieci które oczywiscie po negocjacjach kolejnymi umowami o współpracy beda wzajemnie sie uzupełniać i nawzajem udostępniać swoje zasoby i będą funkcjonować jakNetworks- niby dwie sieci a jedna infrastruktura :) czyli plan Pana Zygmunta sie spełni a reszta obejdzie siemakiem gdyz konkurencja nie bedzie poprostu istniec. Pan Zygmunt ma głebokie kieszenie i dodatkowy miliard, dwa, trzy kredytu mu nie straszny gdyz plus go spłaci w ciagu roku. Jak chcieli w ciągu roku 1,6 miliarda zł przepłacili kredytu by go moc odpowiednio zrefinansować. A miec w szachu t-mobile , orange i play i kazac im placic na roaming na lte 800 bezcenne :)

  • 3

    24. ~ciasteczko  2014-11-26 12:43:57  host: 10.net.igaz.net

    A te balwany z UKE potrafia napisac w koncu warunki aukcji / przetargu tak by nie mogły startować tam takie wydmuszki jak netnet z kapitałem zakładowym 5000????????????????????? Już Zębaty nazdobywał takimi firmami za pół darmo cały wagon różnych pasm a urzędasy dalej pozwalają na takie myki..... albo ktoś tu jest tak głupi albo..................................................

  • 0

    25. ~  2014-11-26 14:12:08  host: 83.218.117.82

    do 24: ktoś pewnie da na kolejną wycieczkę zagraniczną pani gaj i wtedy może wygrać taki netnet np ... ;P

  • -1

    26. ~stanino  2016-01-30 14:09:13  host: host-89-230-131-48.inowroclaw.mm.pl

    To sa po prostu oszusci a ich miejsce jes tw wiezieniu!

  • 1

    27. ~  2016-02-01 21:53:04  host: ns510622.ip-167-114-102.net

    @26 moralnie na pewno tak, niestety działali zgodnie z polskim prawem i niczego im nie da sie udowodnić. Szlag tylko człowieka trafia jak człowiek o mentalności cwaniaka z bazaru uderza w patriotyczna nutę mówiąc ze jego firma jest jedynym polskim operatorem. Wstyd!

Dodaj swoją opinię