Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netii nie podoba się porównywarka TP

Netii nie podoba się porównywarka TP

WitekT 23 Maja 2011 16:49

0 0

Telekomunikacja Polska uruchomiła dziś na swoich stronach porównywarkę cen ofert dostępu do Internetu różnych operatorów. Ja zapamiętam tę datę, jako dzień cudów marketingowych w Telekomunikacji Polskiej - pisze na blogu Netii Karol Wieczorek.

Szerzej o porównywarce ofert pisaliśmy w tej wiadomości.

Pierwszy cud to zamiana miedzi w światłowód (vide Neostrada Fiber, czyli usługa z wykorzystaniem VDSL2). Drugi cud to uruchomienie na stronach TP porównywarki cen, w której porównuje się rzeczy nieporównywalne, czyli internet sprzedawany z umową na czas określony (z drakońskimi opłatami za jej zerwanie) w dodatku na megabity na sekundę, z ofertą "jaki masz drut, taki masz internet" w umowie na czas nieokreślony z odroczoną w czasie, malejącą opłatą aktywacyjną - pisze Wieczorek na blogu.

Szerzej o ofercie Neostrada Fiber pisaliśmy w tej wiadomości.

Wieczorek pisze, że Netia usługi na bazie VDSL2 uruchomiła pół roku temu.




Przypomnijmy, że Netia testy technologii VDSL2 rozpoczęła pod koniec listopada zeszłego roku, a oferta komercyjna - pilotażowo - ruszyła w w połowie grudnia w wybranych dzielnicach Torunia.

W kwestii drugiego cudu sprawa wygląda już dużo poważniej (żeby nie powiedzieć kontrowersyjnie) - kontynuuje swój wpis.

Przedstawiciel Netii zarzuca TP, że porównuje tylko usługi w ramach oferty hurtowej BSA (tak jakby Netia nie miała w zasięgu LLU prawie połowy sieci TP! - pisze), że w przypadku pakietu z telefonem porównanie dotyczy nie wiadomo jakiego abonamentu telefonicznego TP (pewnie najtańszego, z minimalną liczbą minut) z taryfą Non Stop Netii i w końcu, że zupełnie pomijane są korzyści, jakie odnoszą klienci kupując przez naszą stronę internetową (więcej miesięcy z 50% rabatem, router na 1 zł).

Przez te wszystkie sztuczki (w przypadku konkurencji TP opisane drobnym druczkiem, w przypadku oferty TP nie opisane w ogóle!) porównywarka TP zawsze pokazuje efektywną cenę pakietu No Limits Netii dla umowy trwającej 24 miesiące w wysokości 94,29 zł brutto. Tymczasem kupując pakiet No Limits (internet tak szybki, jak łącze pozwala i nielimitowane połączenia na krajowe telefony stacjonarne) na www.netia.pl można otrzymać router Wi-Fi za 1 zł, a efektywna cena może spaść do około 84 zł. (...) Zapowiada się chyba interesująca korespondencja pomiędzy naszymi prawnikami - kończy swój wpis Wieczorek.

Źródło tekstu: blog.netia.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    24.  2011-05-23 21:22:31

    Netia = Tele 2. I tyle w temacie.

  • 0

    25. ~  2011-05-23 22:58:49  host: public-gprs15164.centertel.pl

    @23 - masz LLU, trudno nie być zadowolonym (sam piszesz 4Mbps, a to oznacza LLU). Na BSA, a tym dysponuje większość linii (czyli 2/6/10/20) Netia wychodzi drożej, lub nieco taniej niż TP. To nie te czasy, gdy sam brałem Netię, bo Neostrada była horrendalnie droga. Ceny się zrównały, teraz trzeba konkurować innymi aspektami oferty, także jakością usługi i obsługi. Doświadczyłem obu firm - TP górą.

  • 0

    26. ~n  2011-05-24 00:43:34  host: public-gprs141809.centertel.pl

    Karol straszy prawnikami? A jak Netia chodziła po domach i wmawiała, że właśnie przejęła tp i trzeba podpisać nowy abonament to oczywiście wszystko było ok. Karol pisząc o Fiber zapomina o cudach jak 4G w Netii z prędkością wolniejszą niż 3G. Jeśli LLU obejmuje już połowę sieci tp to Karol powinien zganić sprzedaż, że tak mało po LLU mają, zamiast pisać o sztuczkach... marketingu... no chyba, że nie zgani bo to... sztuczka marketingu. Szkoda, że poważny OA przejął nawyki z Tele2.

  • 0

    27. ~Satan  2011-05-24 07:30:07  host: korp14.avistamedia.pl

    A powiedzcie czy majac lacze 96mb download i 74mb upload za 59 zl w umowie na rok (plus router 1zl) oplaca mi sie przejsc do TP? Nie wydaje mi sie:)Tp powinna powalczyc raczej o obszary gdzie glownie sa uslugi BSA na ich laczach, zamiast radiolinii zaoferowac WiMax - aby utrzymac klta. Bo w wiekszych miastach raczej nie maja jak konkurowac z sieciami opartymi na swiatlowodzie (do mieszkania), ethernetem oraz VDSL2. Ot takie moje zdanie.

  • 0

    28. ~  2011-05-24 08:26:42  host: 93-186-31-240.rdns.blackberry.net

    Mam Netie, place taniej i...dziekuje. Niby dzialaja na laczach TP, a net ciagle przerywa, rozlacza sie. Awarie sa krotkie ale uporczywe, co zniecheca mnie do ciaglego skladania reklamacji, bo to trwa tydzien a i tak finalnie zrzucaja wine na TP i to ?e strony TP jest kontakt techniczny. Jak mialem neostrade, to przez 3 lata slownie ZERO problemow. Jak tylko skonczy si? umowa to wracam do TP, moze zaplace kilka zlotych wiecej, ale bede mial net i swiety spokoj.

  • 0

    29. ~Micro  2011-05-24 08:55:13  host: user-188-33-229-100.play-internet.pl

    Mam w domu netie no limit, i około 20Mb, netia to nie tylko Llu, czy BSA, twierdzenie tak to ignorancja albo poprostu niewiedza. W mojej małej miejscowości na mazowszu, netia mąż własne łącza.top ze Tp robi z was jaja bo inaczej nie umie konkurować top Wasz problem.mąż łączu należącym do netia wszystko śmiga.

  • 0

    30. ~x  2011-05-24 09:03:53  host: 87-99-0-244.internetia.net.pl

    Netia niech się zamknie i zajmie lepiej jakością obsługi klienta. Konsultanci są niekompetentni, usuwanie usterek BSA trwa wieki, przy usterkach z ADSL i LLU musimy znosić niekompetencję konsultantów, sprawdzać jakieś niedorzeczności tylko po to, żeby usłyszeć "to ja pana przełączę do osoby, która wystawi zgłoszenie" i czasem 20 minut czekania... Nie, nie. Ta firma jest gorsza nawet od tp.

  • 0

    31. ~x  2011-05-24 09:09:03  host: 87-99-0-244.internetia.net.pl

    BOK Play przy Netii jest wzorowy ;).

  • 0

    32. ~  2011-05-24 09:27:08  host: 31.41.144.41

    @28. Wszyscy którzy narzekają tylko na Netię a mają łącza w konwencji BSA niech się najpierw pukną we łby. Przecież takie łącze w 3/4 obsługuje TPSA. Ktoś tu wspominał o chińskich murach, co ma niby oznaczać, że technicy TPSA nie wiedzą dla kogo zestawiają łącze. To jest jedynie zasłona dymna. Tak naprawdę BSA są podłączane pod konkretną(e) półkę(i) w DLSAM a Neostrada na oddzielne. Dzięki temu technicy wiedzą kiedy podpiąć kabel o słabszych parametrach. Przez to chińskie mury wyglądają raczej jak szwajcarski ser :(. Na szczęście nie wszędzie tak się dzieje. Ja mogę tylko zaświadczyć, jak słabe łącza ma TPSA od centrali z DLSAM w standardzie ATM do kolejnych punktów swojej infrastruktury. Sieć z której korzystam niemal "skonała" po wrześniowych obniżkach szybszych opcji Neostrady posiadając przyłącze od TPSA. Na szczęście Netia nas uratowała i transfery już nie spadają poniżej maksymalnych. Wcześniej w okolicach 21 wynosiły nawet zaledwie 1/5 zapisanych w umowie. Tak samo było u (nielicznych na moim osiedlu) użytkowników Neostrady. Większość transferu "wysysała" akurat moja sieć osiedlowa ;).

  • 0

    33. ~tkubon  2011-05-24 09:39:39  host: wwsx014.rz.uni-wuerzburg.de

    @32: O pukaniu w głowę to raczej powinna pomyśleć Netia. Technologia czy BSA czy LLU jako klienta mnie nie musi interesować. netia przejmuje łącze i ma zapewnić wysoką jakość usług. Jak się doagadają z TP to nie moja sprawa, dlatego wszystkim swoim znajomym odradzam tego badziewnego operatora

  • 0

    34. ~Satan  2011-05-24 10:34:04  host: korp14.avistamedia.pl

    No niestety to fakt ze TP celowo zaniza parametry lacz dla kltow BSA, tak samo jest z usuwaniem usterek. Co kraj to obyczaj:)

  • 0

    35.  2011-05-24 12:07:15

    Dla klienta czy BSA czy LLU nie ma znaczenia. I tak do centralki leci to po tych samych kablach. A cena samego internetu jest taka sama + utrzymanie linii. Śmiech na sali.

  • 0

    36. ~@32  2011-05-24 15:36:21  host: 89-78-70-178.dynamic.chello.pl

    puknij to się Ty w glowę, na tzw. linii netii czeka się za to dwa tygodnie na podłączenie internetu, to czas porownywalny z tym w PRL, a to tylko namiastka tego co szarego uzytkownika moze spotkac :)

  • 0

    37. ~  2011-05-24 18:22:25  host: 31.41.144.41

    @36. Ja pisałem o BSA. Co do linii własnych Netii to nie mam żadnego doświadczenia. Niech się wypowie ktoś w ten sposób podłączony. Z tego co widzę, ty do takich osób nie należysz. STFU

  • 0

    38. ~gilan  2011-05-24 19:44:47  host: 178-36-231-184.adsl.inetia.pl

    Rozwalić tpsa na niezależną spółkę zajmującą się tylko sieciami i spółkę podobną do netii. Wtedy może wszystkie podmioty będą jednakowo traktowane.

  • 0

    39. ~M  2011-05-24 20:57:22  host: blv205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja miałem 20 MB w netii na BSA transfer max 161210 a nawet 2 czy 4MB. Po 10 czy 15 zgłoszeniach zaproponowali mi zerwanie umowy albo zmniejszenie na 10MB(za sprawa informacji od techników tp ze na mojej linii da się mieć max 10MB) Zerwałem umowę i wziąłem neostrade 20 MB. działa normalnie. NETIA PRZEZ BSA TO STRATA NERWÓW

  • 0

    40. ~miki  2011-05-25 01:03:32  host: public-gprs232027.centertel.pl

    @22 pytasz się jak oceniamy twoją pracę? zadzwoń na dowolny numer 224930xxx lub 224931xxx to klienci prawdę ci powiedzą.

  • 0

    41.  2011-05-25 10:06:21

    nawet ciekawy pomysł z tą porównywarką. Przynajmniej można wstępnie zobaczyć sobie ceny abonamentów poszczególnych prędkości, dodatkowe przywileje dodawane do umowy itd. Dobry wstęp do pomocy przy wyborze nowego opa.

  • 0

    42. ~  2011-05-29 21:45:32  host: korp14.avistamedia.pl

    tylko wypadaloby aby w porownywarce mozna bylo wybrac wszystkie mozliwe oferty:) bo BSA jest zawsze drozsze

  • 0

    43.  2011-05-30 13:22:14

    z tego co widzę na TP Filtruj, są dostępne wszystkiej oferty operatorów telekomunikacyjnych, dostępnych obecnie na rynku.

Dodaj swoją opinię