Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Netia zmodyfikuje ofertę

Netia zmodyfikuje ofertę

WitekT 4 Sierpnia 2011 15:53

0 0

Netia planuje zmiany w swojej ofercie. Przyznaje, że akcja reklamowa nie do końca spełniła swoją rolę, a No limit przegrywa w segmencie niższych i tańszych prędkości - powiedział Mirosław Godlewski, prezes telekomu.

Szerzej o ofercie No limits pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Wyciągnęliśmy wnioski, będą zmiany - powiedział prezes. Dodał, że Netia myśli nad zmianami w ofercie, które pozwoliłyby jej zaadresować ofertę także dla tych, którzy nie mogą albo nie chcą kupić szybszego dostępu do Internetu, a liczą na niższą cenę.




Przypomnijmy, że Netia podała dzisiaj wyniki za II kwartał, podczas której obniżyła prognozy ilości łączy do końca roku z 780-800 tys. do 750 tys. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Netia jest bardzo zadowolona z wyników testu swojej sieci NGA (ang. Next Generation Access). Przy zasięgu 30 tys. gospodarstw domowych, 5,6 tys. skorzystało z oferty. 1,1 tys. osób wybrało ofertę triple play, z czego 20% to zupełnie nowi klienci. Dlatego do końca roku operator chce zmodernizować swoją sieć (ethernetową i własną miedzianą) do standardu NGA tak, aby w zasięgu nowej sieci znalazło się 0,5 mln gospodarstw domowych. Netia liczy, że liczba klientów wysokomarżowych usług triple play zwiększy się proporcjonalnie do powiększenia zasięgu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 2

    1.  2011-08-04 15:58:10

    Jakoś mnie to nie dziwi ;-) Promocja może dobra by była, gdyby rzeczywiście łącza "pozwalały" na wiele. Jednak jak się okazuje "pozwalają" na niewielie - jak ktoś ma 6, 10 megabitów to góra - co ciekawe cały czas równo ;-) U mnie Netia mówi - damy ci 10 a tepsa mówi - 20? bez probemu pójdzie na tym kablu ;-)

  • 2

    2.  2011-08-04 15:59:32

    Z takim burdelem, jaki panuje w BOK, ta firma daleko nie zajedzie. Znając też stosunek "góry" do klientów i do tych biednych pracowników BOK, nie życzę tej nędznej firmie najlepiej.

  • 2

    3. ~  2011-08-04 16:20:39  host: 81.219.41.119

    Ja nie narzekam, płacę 56zł za 20mbit po bsa. Mam nadzieje że uda im się wejść z vdsl2 bo tp już kusi i wydzwania zachęcając do powrotu.

  • 2

    4. ~Handel  2011-08-04 16:27:32  host: as2-91.poznan.dialup.inetia.pl

    Identyczna sytuacja w Play. Kur*ica mnie strzela gdy ludzie chca kupić "coś do 50 zł" a ja nie mam nic za 49 tylko 39 lub 59. I co wybieraja? 39 oczywiście. To jest szczyt idiotyzmu.

  • -1

    5.  2011-08-04 16:35:57

    ~~ cos słaby z ciebie handlowiec a Play Stan Darmowy za 49zł ,all inclusive max za 45

  • 1

    6. ~Handel  2011-08-04 16:40:03  host: as2-91.poznan.dialup.inetia.pl

    SD to tylko rozmowy, średnie zainteresowanie. AI Max to pomyłka zupełna przy lejku, po co przepłacać. AI w formie podstawowej czyli 250 jest najczęstszy i tutaj masz biedę całkowitą. Ludzie już wiedzą czego chcą, to nie lata 90 gdy sprzedawało się wszystko za uśmiech.

  • -1

    7. ~js  2011-08-04 16:45:28  host: 212.160.172.70

    @Handel: przecież jest też Play Online za 49 zł

  • 1

    8. ~Handel  2011-08-04 16:53:34  host: as2-91.poznan.dialup.inetia.pl

    Play Online? I co z tego, przecież to tak jakby ktoś przyszedł kupić rower, a ja mu nie ma rowerów ale sa wrotki. Bądź poważny. Co to ma do rzeczy? Ludzie w większości chcą wydać na miesiąc maksimum 50 zł i miec w tym 100-150 minut i 200-300MB internetu plus telefon. Tego nie ma, więc biorą 39 zł i koniec bajki. 10 zł w plecy na miesiąc x24 x ilość klientów = realne pieniądźe. W Netii sie na tym jak widać przejechali, w Play także przejadą. Takie głupio-mądre myślenie: nie damy im 49 więc wezmą 59 bo nie będzie wyboru, a tu ***

  • 1

    9. ~  2011-08-04 17:11:08  host: 77-253-135-130.adsl.inetia.pl

    Faktycznie trzeba było to weryfikować empirycznie, jakby nie wystarczył stażysta z kalkulatorem... Netia niedoceniła świadomosci konsumenckiej, jak ktoś widzi, że może mieć 6Mbps taniej niżna BSA, lub 10Mbps w podobnej cenie w TP co w Netii na BSA, to niechętnie skorzysta z usługi pośrdnika.

  • 1

    10. ~Sanos  2011-08-04 17:32:31  host: public-gprs284091.centertel.pl

    U mnie BOK Netii twierdzil, ze max 1Mbit.. a okazalo sie ze jest 12-16.. Drobna roznica, wiele ludzi na pewno bok odstraszyl

  • 1

    11. ~bok netii  2011-08-04 17:46:23  host: dhf75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w boku siedzą studenci, wiem bo pracowałem, szkolenia co miesiąc i rotacja ludzi ogromna, więc tam co drugi konsultant jest świeży z małym doświadczeniem i wiedzą

  • 1

    12. ~  2011-08-04 18:47:43  host: afkb18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I co się dziwić. Tanio jest jak ktoś bierze net ze stacjonarnym, ale do kogo dzwonić na te stacjonarne. No i 30dni na testy prędkości na BSA, to już nawet nie żart a kpina z klienta, żeby 30dni byc bez neta, bo tak właśnie wyglądają testy w Netii.

  • 1

    13. ~  2011-08-04 23:02:13  host: n35ip161.piekary.net

    BOK twierdził że u mnie nie ma możliwości technicznych podłączenia internetu. Zaproponowali mi żebym podłączył sobie telefon z tp to może mi podłączą internet. Dla mnie to był szok, bo do bloku dochodzi światłowód z ich własnej centrali, a kilka lat temu miałem ich telefon stacjonarny. Kilka dni walczyłem z BOK Netii tłumacząc im, że mam ich nieużywany kabel w mieszkaniu, ale oni ciągle twierdzili że nie ma takiej możliwości. Nie wytrzymałem, zadzwoniłem do UPC, zero problemów, za 2 dni miałem internet.

  • 1

    14. ~  2011-08-04 23:06:06  host: 77-253-174-221.adsl.inetia.pl

    Panie Godlewski, nie trzeba się długo zastanawiać, wystarczy obniżyć obecną cenę 59,90 na 29,90 oraz na zachętę dać, z powodu długości umowy, 1zł miesięcznie przez pierwszy rok. Pierwszy warunek zostanie spełniony (niższa cena) co spowoduje napływ do tej pory zniechęconych klientów, powstały w ten sposób tłok na łączach spowoduje spadek prędkości (drugi warunek spełniony). I to wszystko. Prawda że proste?

  • 0

    15. ~adi  2011-08-18 10:17:52  host: proxy.netia.pl

    proponuje internet 2 mbit/s za 29 zł brutto, będzie sprzedawał sie jak swieze buleczki!

Dodaj swoją opinię